Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A vékony emberek, akik nem...

A vékony emberek, akik nem figyelnek 100%-ban oda, hogy mit esznek, hogy tartják a súlyukat?

Figyelt kérdés
nov. 24. 11:15
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
94%

Azt elhiszem, hogy nem figyelnek oda, de biztos, hogy természetes módon kevesebbet kívánnak enni, így könnyen megmarad a vékony testalkat.

Annyira vicces, hogy ez a "gyorsabb az anyagcseréje" mítosz csak a vékonyak esetében él és alkalmazható a mai napig, ha egy túlsúlyos ember mondja azt, hogy "lassabb az anyagcserém", akkor senki nem hisz neki és mindenki elkönyveli lusta disznónak. 🤣

nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
19%
intenziv mozgás a kulcs.
nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
67%

Pedig tuti van benne genetika.

0 mozgással, ülő munkával 175 centi és 55 kiló voltam terhesség előtt.


Átlagos napi étrendem:

Reggelire 7 körül egy fehér zsemle, margarinnal, 2 szelet sonkával, 2 szelet sajttal, 3 deci narancslével.

9 körül egy müzli szelet

10 körül valami pekáru (kakaós csiga, bolognai párna stb..)

Délben rendes adag ebéd, nem figyelve semmire. (levest sose szoktam enni, csak főétel)

Délután 4 körül egy gyümölcs joghurt.

Vacsora sertés zsíros zsemle piros paprikával, vagy ami reggelire vagy májkrémmel.

Közben 3 naponta elfogyott egy csomag gumicukor, kB. két naponta esti tv nezéshez egy csomag chips, kB. egy hét alatt egy nagy csomag ropi, mellé néha beköszönt anyukám vagy anyós házi sütije. Mindez annyi mozgással, hogy 10 percet sétáltam a munkahelyemre és haza.


Szerintem akárki akármit számol ennyitől egy "átlag" ember nem tartaná az 55 kilóját, hanem hízna, ha a kalóriát számolgatni kezdjük.

(Egyébként simán lehet hogy valamilyen felszívódási zavarom van ami miatt nem hasznosítok mindent, amit megleszek.)

nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
32%

Nem olvastam végig a válaszokat, bocsánat. De pár dolgot írnék a saját életem kapcsán.

Egyszer egy doktor azt mondta, hogy általában az ősszel és télen, kb a szeptember 1 és március 1 között született emberek hajlamosabbak a hízásra. A tavasszal es nyáron, a március 1 és augusztus 31 között születettek pedig nagyjából azt esznek, amit akarnak, nem fognak elhízni sosem. Ez csak akkor borul, ha valamilyen betegség miatt a pajzsmirigy vagy egyéb hormonális probléma van, esetleg rákos elváltozás, vagy dohanyzas miatti egyeb betegsegek boritják ezt az elméletet. Szerinte ez azért van igy, mert a születés utáni X-időn belül ért hatások építik ezt a reakciót ("zsir építés" a hideg miatt, stb)

Nem találtam erről igazán hihető tanulmányt, de logikusnak találom, és ismeretségi-rokoni körben teljes mértékben igaznak tűnik. Saját családomban is, a férjem júliusi, a kisebbik fiam májusi, mindketten akármit és akárhányszor ehetnek. A nagyobbik fiam októberi, én decemberi vagyok, mindkettőnknek elég egy fénykép a csokitortáról és máris felszedtünk két kg-ot.

nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
81%

#33

Ez pedig nem sok mennyiség

1 db zsemle kb. 150 kalória, az a 2 szelet sajt és felvágott pedig annyira elenyésző, hogy kb értelmetlen számolni, de akkor legyünk 200 körül reggelire

Most a müzli szelet nem mindegy mekkora, milyen márka, egy 20grammos Cerbona müzli 66 kalória...

A nagy adag nálad nem tudom mit jelent, de reggelire nem eszel vmi sokat, úgyhogy számoljunk 500 kalóriával.

A gyümölcs joghurt az megint kb semmi, 100 grammra adjunk mondjuk 160 kalóriát. Vacsorára megint zsemle, zsírral meg minden egyébbel legyen akkor 300-400 körül.

Na most akkor ott járunk, hogy kb. 1500 kalóriát ettél egy nap. Hiába a sok nasi, azokkal együtt is kb. 2000 környékén járhatsz, ami 55 kg megtartásához teljesen normális. Ha 3000-3500 kalórián lennél, nagyon hamar felrohannák rád a kilót, csak ott kicsivel nagyobb adagokat kéne enni.


Ugyanabba a hibába estél bele, mint sok vékony ember. Azt hiszitek, hogy sokat esztek, aztán a 2500 kalóriát se éritek el. Egy ilyen reggeli után én éhenhalnék. Nagyon sokáig én is azt hittem, hogy genetika meg minden szar, aztán amióta elkezdtem TÉNYLEG SOKAT enni, 3500 kalória környékén és elkezdtem edzeni, hamar felmentem 58kilóról 71-re

nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Most a reggeli 10kor lévő evést elfelejtettem hozzáadni, de teljesen mindegy, a lényeg érthető.
nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
34. Én augusztusi vagyok és hajlamos a hízásra :(
nov. 25. 09:18
 38/46 anonim ***** válasza:
70%

35 ös en 2000 kalória es 1500 kalória mellett hízom, hetente havonta 3-4 kilót mozgas mellett. Én csak 1000 kalória alatt fogyok

47 évesen csak tudom

nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
12%

33.

Ez egyáltalán nem sok kaja egy nap alatt.

A 3 naponta gumicukor, heti 1 csomag ropi... ne röhögtess már.

Menjél már a hülyeségeddel. :D

nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
10%

#38

1000 kalória alatt fogysz??

Hagyjál már a hülyeséggel. Ahhoz, ne kezdjen el hullni a hajad, ne legyenek menstruációs zavaraid és a tested egészségesen működjön legalább 1200-1400 kalóriát be kell vinned.

Egy kisgyereknek is legalább 1000 feletti mennyiség javasolt.


Az, hogy 1400 kalórián hizól havi 4 kilót... Hány kiló vagy te, 15?


Többet nem válaszolok, én meguntam ezt a sok fszságot

nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!