Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ébresztett rá, hogy meghíztál?

Mi ébresztett rá, hogy meghíztál?

Figyelt kérdés

nov. 25. 19:01
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nyaraláson képet akartak készíteni rólam és mondták, hogy húzzam be a hasam. De én már akkor is behúzva tartottam. Egészen addig azt hittem remekül elrejtem a 30 kilót amit híztam az irodai munkában.
dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
21%

41, nem akarlak elkeseríteni, de nem jó ez a hozzáállás. Nem az irodai munkában híztál meg, hanem mert nem alkalmazkodtál ahhoz a tényhez, hogy ülőmunka mellett jóval kevesebbet lehet csak enni. Nem hibáztatni szeretnélek, csak túl sokan gondolkodnak naivan ezzel kapcsolatban az országban, mert az egészségügyi tudatosság szinte 0... Szűrővizsgálatokra se mennek el az emberek, nemhogy még az evésre figyelni ami a 0. Lépés kéne legyen. Önmagában semmilyen munka nem hízlalt sosem. Az hízlal, ha nem a munkánknak megfelelő kalóriát visszük be.


Az viszont még nagyobb baj, hogy az olvasottak alapján 10 kiló sem zavarja az embereket annyira, inkább rá se állnak a mérlegre. A saját érdeketekben, figyeljetek oda egy kicsit jobban.

dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
73%

42 es, vannak esetek, ahol a kicsit jobban figyelés nem segít, csak a kalóriadeficit, hiaba mozog es fut a marsig. De vannak emberek, főleg férfiak akik könnyen fogynak, egy liter sör helyett iszik egy felet es megmarad 4000 kalóra naponta es így is fogy vastagokat szarik

Nem talál mindenki ugyanarra a kaptafára

dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
22%

43 én nem értem az érvelésedet. A kicsit jobban odafigyelés ugyanúgy azt jelenti hogy máshogy kell enni és kevesebbet... De ha szerinted ez a két dolog kizárja egymást akkor tévedsz.


Én magam is arra gondoltam, hogy ha egy nő mondjuk 2500 kalóriát eszik olyan munka mellett, amihez 2000 is elég, akkor naná hogy meg fog hízni. Plusz nőként ez még nehezebb, mert a női hormonok alapból hízáshoz vezetnek az évek előrehaladtával. A változás és odafigyelés azt jelenti hogy munkán kívül mozogni kell és ha kamasz korunkban belefért minden 2. Nap egy mekis menü, 25 felett már nem igazán.


Tisztelet a kivételnek, de kevesebb az olyan alkatú nő aki semennyire se hízékony, és mondjuk a kamaszkori 50 kilójához képest idősen lesz max. 60...


Itt a probléma az, hogya 41es válaszoló sokakhoz hasonlóan pszichés szintén a testképét illetően mindent megtett hogy tagadja, ignorálja és szemet hunyjon a 30 kilós változás felett, ami miatt a kóros elhízás irányába tart. És most már hiába tudja, továbbra is tagadja a saját felelősségét és az irodai munkára fogja.


Nem lehetne megtalálni a tényleges okot? Igen, nem oldottam meg a személyes problémáim, és stresszevő lettem, lehet a melóm és magánéletem is egy romhalmaz. De akkor tessék a mentális egészséget rendbetenni és máris lesz motiváció fogyni.


Én depressziós voltam, 13 kilót híztam 1 év alatt. Elmentem egy terapeutahoz, utána nem a kajálással segítettem magamon, le is ment az a súly.


Szóval szeretném, ha minimálisan átmenne mit értek egészségtudatosság alatt, ami nem egyenlő a pici odafigyeléssel meg a kalóriadeficittel. Önmagában a diétazgatás is csak tüneti kezelés.

dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
88%

42, pontosan tudom hogy nem mágikusan az irodai levegőtől híztam. Olyan szokásokat vettem fel amik ezt az eredményt hozták. Teljesítési vágy miatt sokat dolgoztam. Ennek okán pedig abbahagytam a kondit, főzés helyett az iroda menzáján eszem ahol elég méretes adagot adnak. Bár mostanság nem szoktam jól lakni vele, de mikor odakerültem akkor nagyon tele éreztem magam az ottani menüktől. Meg rákaptam a nassolásra is. Az automatában mindig akad finomság.

Szóval észrevettem én hogy hízom. Csak inkább a póló aljával takartam hogy nem tudom begombolni a nadrágom mintsem változtassak.

Így híztam 2 év alatt 30 kilót. Ami valszeg több amúgy zsírban, mert eléggé elapadt az izomtömegem.

dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a kollégák szépfiú helyett nagyfiúnak kezdtek szólítani. Plusz a csinos lányok nem mosolyognak annyit mikor felmutatják nekem a bérletüket.
dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

46.

:D

dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam, hogy kövér vagyok. Amikor belenéztem a tükörbe valahogy mindig soványabbnak láttam magam, aztán egyszer a szomszédom meghívott egy kisebb italozásra, hogy jobban megismerjük egymást (akkor költöztünk oda) és mutattam képeket régebbről, amikor ő megjegyezte, hogy milyen jól néztem ki, amikor még volt nyakam.. mikor hazamentem lefotóztam magam majd összevágtam azt a képet a régi képemmel és akkor jött a felismerés. Másnap elővettem a mérleget, ami 116.6kgmot mutatott. Azóta sikerült lefogyni 73kgra, szomszédomat azóta is imádom
dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
nem tudtam a gatyát a hasamon begombolni
márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!