Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás, reverse...

Megállt a fogyás, reverse diet? Meddig és hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

172cm,76 kg vagyok, kb 1800kcal - t tartok már elég régóta, figyelve a feherjebevitelre /130-150g/nap/. Az online kalkulátorok, meg az okosmerlegem szerint is 2400-2500kcal körül van a szintentartóm, de mégsem fogyok..

Egy jó ideje azt érzem, hogy megállt a fogyasom, pedig szeretnék még egy 8-10kg-ot megszabadulni.

Elkezdtem pár napja többet enni /2000-2200 kcal. Mennyi ideig érdemes ezt tartani, mire kicsit visszagyorsul az anyagcsere? Van valakinek tapasztalata? Januártól szeretnék visszaállni a diétára, hogy tavaszra/nyárra hátha lemegy a maradék felesleg.

Egyébként heti 4x végzek súlyzós edzést, progresszívan persze, nem csak jatszadozom a 2kg-os súlyokkal.

Kardiozni külön nem szoktam, de 10-12 lépést osszeszedek minden nap, azt elég temposan sétálom. :D

Ha visszaallok a diétára, akkor a 4 edzés mellé majd szeretnék bevezetni heti 2 kardiot is pluszban.


Tapasztalatokat, tippeket szívesen olvasnék! Köszi!



nov. 27. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Követem, velem is ugyanez a helyzet, csak nem 1800, hanem 1600 kalórián és nagyjából dupla annyi lépéssel férfiként. :D

Kalkulátor szerint nekem is 2600 körül van a szintentartóm, szóval ebből sajnos nem tudsz kiindulni.


Sokan mondják ezt a reverse dietet, de hogy térjek vissza a szintentartómra, ha gyakorlatilag azért nem fogyok tovább, mert már a szintentartómon vagyok? :D Logikátlan az egesz számomra.


De, szimplán csak genetika. Vannak olyan emberek, akiknek egy szenvedés lenne egy alacsonyabb testzsírszázalék, valószínűleg Te is, és én is hasonlóak vagyunk ebben. Genetikára fogni valamit elég gyáva dolog, de amíg más ugyanolyan paraméterekkel és sokkal kevesebb mozgással is szintentart 2500 kalórián, addig nekem ez 1700-1900 kalória.


Vannak érdekes dolgok amiket nem tudsz befolyásolni sajnos.

nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

A reverse dietet en ebben a helyzetben nem javasolnam. Az akkor jo ha ehezteted magad parazaz kaloriaval sokaig es vissza akarsz allnia suyltarto kcalra. Szoval a jelen helyzetben semmi nem indokolja. Max annyit ersz el vele hogy mostmar tervezetten fogsz sulyt tartani.


Egy adag cheat napot javaslok. Amikor 2-3 szroosat megeszed az 1800as kalorianak. Lehetoleg bem szemet kajabol hanem egeszseges etelekbol. Utana kb 20-24 oras bojt. Nekem mindig ez vált be. A hirtelen nsgy energiabevitel feleleszti a t3 es t4 pajzsmirigy hormonokat utana a bojt alatt szinten visszaallnak az alap helyzetre. Ezt egyszer megcsinalod es utana tartod az 1800 kcalt. Egyebkent a nemed nem derul ki.


Amugy az teljesen normalis ha van a fogyasban egy platozas, ami tobb honap is lehet. Ezt turelemmel ki kell varni. A szervezet nem gép

nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Kb en is ezt mondom hogy genetika dönti el, hogy mire hogy reagal a szervezet. Van, akiröl olvadnak le a kilók. Van akinek fogja a szervezete szorítja a zsírraktárakat.
nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nő vagyok egyébként. Csak gondolom innentől, hogy ezt is kiirtam, jönnek majd a népek, hogy nőként 1800kcal az kizárt, hogy deficit.. :D

Egyébként pár éve közel 100kg-rol indultam, úgyhogy nagyjából azért elmondhato, hogy működik a módszerem, de ez a 75kg alá nem nagyon akaródzik már hónapok óta bemenni..

nov. 27. 08:51
 5/12 anonim ***** válasza:
En is így voltam. Hasonló parameterekkel mint te kerdezo. Hiaba volt a sport, az utolsó kilók már csak éhezéssel es azzal sem mentek le. Már majdnem 0 kalórián voltam es folyton éhes. Eleinte fogytam 1200 kaloriaval is
nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az 1800 kcal rendben kell legyen fogyashoz neked nokent. Epp lehetne 1700 is vagy 1650 a gyorsabb fogyas erdekeben de igy is deficitben vagy es valoszinuleg ennyi edzes mellett az feleslegesen nagy deficit lenne. Siman egetsz egy nap 2400 kcal korul ha ennyit edzel. Az 1800zal teljesen jol lehet fogyni.

Valoszinuleg egy sima egyszeru platozas van ami a legtobb ember fogyasaban van es nem nagyon tudod befolyasolni csak csinalni mindent ugyanugy es varni higy a teytdd ugy dontosn hogy megint fogyni fog

nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azért egy pár hétig tartom a kicsit magassabbat, aztán januártól visszallok, egy kis szünet hátha jót tesz.
nov. 27. 10:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, hozzád nagyon hasonló adatokkal...

173 cm, most kb 74 kg, és 130-ról indultam.

Jelenleg heti 4 edzés és heti 100.000+ lépés mellett 1400 kalóriával tudok fogyni.

1700-1800-zal tartom a súlyom kb.

nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7#


A szünet jót tehet. A legtöbb ember 16 hétnél tovább nem tud fókuszálni egy adott dologra 100%-osan. Mentálisan mindenképp jót fog tenni, ha egy kicsit megemeld a kalóriát.


Zsírbeviteled mennyi? Az alacsony zsírbevitel okozhat hormonális problémákat, a hormonális dolgok pedig beletudnak szólni a fogyásba.


Illetve, pontosan mit jelent, hogy elég régóta vagy 1800 kalórián, mennyi ideje pontosan?

nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

#8 ez íhy elég káros. Na nekes kellene a reverse dieting.

65 kilos 154 centis nokent en fogyok 1350 kcallal.

Neked ennel mar kb nem lesz hova lejjebb menni minusz 5-10 kilo mulva es iszonyat fogsz szendvedni

nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!