Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás, reverse...

Megállt a fogyás, reverse diet? Meddig és hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

172cm,76 kg vagyok, kb 1800kcal - t tartok már elég régóta, figyelve a feherjebevitelre /130-150g/nap/. Az online kalkulátorok, meg az okosmerlegem szerint is 2400-2500kcal körül van a szintentartóm, de mégsem fogyok..

Egy jó ideje azt érzem, hogy megállt a fogyasom, pedig szeretnék még egy 8-10kg-ot megszabadulni.

Elkezdtem pár napja többet enni /2000-2200 kcal. Mennyi ideig érdemes ezt tartani, mire kicsit visszagyorsul az anyagcsere? Van valakinek tapasztalata? Januártól szeretnék visszaállni a diétára, hogy tavaszra/nyárra hátha lemegy a maradék felesleg.

Egyébként heti 4x végzek súlyzós edzést, progresszívan persze, nem csak jatszadozom a 2kg-os súlyokkal.

Kardiozni külön nem szoktam, de 10-12 lépést osszeszedek minden nap, azt elég temposan sétálom. :D

Ha visszaallok a diétára, akkor a 4 edzés mellé majd szeretnék bevezetni heti 2 kardiot is pluszban.


Tapasztalatokat, tippeket szívesen olvasnék! Köszi!



nov. 27. 08:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Zsír kb 30-40g között szokott mozogni, persze van 1-2 nap, amikor magasabb és a ch kevesebb, amikor néha napján becsúszik egy kis virsli, vagy hurka és már át is léptem.

Igazából tavaly május óta csinálom a konditermi edzést, azóta ekörül a kalória körül mozgok, de őszintén, nem mindig szamolgattam ennyire pontosan, illetve voltak kilengések is, meg rövidebb megszakítások.

Most május óta szamolgatok újra szigorúan, konyhai mérleggel mérek mindent nyersen. Azóta 2x 5 nap nyaralás, illetve 1-2 családi esemény volt, amikor biztos, hogy némiképp túlléptem. 2 kg ment le egész nyáron, 6 centi hasbol, de ez már szeptember óta semmit sem változott.

nov. 27. 11:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Zsírbevitel rendben van. Minimum 0.5g/testsúlykg kell, hogy elkerüld az esetleges hormonális problémákat.


Simán benne van egyébként az, hogy ez még deficit, de nem nagy. Pl 100-zas deficit havonta fél kg fogyást eredményez. Ez a mérlegen nem is biztos, hogy megfog látszani csak jópár hónap után.


Írtad is, hogy nem mindig voltál pontos a kalóriákat tekintve. Siman meglehet, hogy pl.: erre a 100-zas deficitre rámentek a dolgok. Értem itt ez alatt azt, hogy pl 5 napig csináltál 500 kalóriás deficitet, majd a hétvégén ebből inkább 1000 kalória többlet lett.


Szerintem ez lehet a háttérben, hogy megvan a deficit, de olyan kis mértékű, hogy "nincs értelme".


Minél inkább közelítesz az ideális testsúlyodhoz, annál alacsonyabb kalória is szükséges lehet -> alacsony kalória -> kevesebb deficit -> a kevesebb deficit miatt pedig még könnyebb elszámolni magad. (Lásd a fent említett példám, ahol 500 kalóriás deficitből nem lett semmi a hét végére.)

nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!