Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A menza kaja elrontja a diétát?

A menza kaja elrontja a diétát?

Figyelt kérdés

Elkezdtem pár napja diétázni, semmi drasztikus, csak egészségesen étkezem (teljes kiőrlésű kenyér, semmi csoki, saláta stb.) Nem sokat akarok fogyni, csak pár kilót.

Az ebédet viszont nem tudom máshogy megoldani, csak a suliban a menzán (már be is van fizetve 2 hónapra előre, úgyhogy ha akarnám se tudnám). Viszont ez nem az egészsége ételekről híres, minden tocsog a zsírtól és a cukortól. A mennyiség nem aggaszt, mert ált. keveset adnak és nem szoktam az egészet megenni, mivel gusztustalan. Néha van valami finom, akkor többet eszem.

Szóval a kérdésem, hogy emellett lehet még sikeres a diétám, ugye?


2011. márc. 15. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

éppen lehet sikeres, mert ha eddigi napi 3 étkezéssel számoltál,ami nem volt túl egészséges, és ezt felváltotta 2 egészséges és egy nem egészséges,már bentebb vagy.

De ha kiszámolod, havi 8000 ftból amit az ottani menzára költessz,már simán ki lehetne hozni AZT,HOGY OTTHON ÖSSZEÜTSZ VALAMIT ÉS ELVISZED,VAGY MÁSHONNAN RENDELSZ:)

bocs a nagybetűért,de már lusta vagyok kitörölni:)

2011. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A menza kaja az sosem a diétáról híres, oké hogy keveset adnak általában de olyan egészségtelen dolgokkal pakolták tele hogy az valami hihetetlen, én 12 éves koromig éltem menza kaján és rengeteget híztam miatta de időnként undorodtam is a látványtól, abból a pénzből tényleg meglehet oldani az otthoni étkezést ami egészségesebb és tudod is hogy mi van benne.
2011. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem a pénzről van szó, hanem több dologról. Egyrészt csak hideg kaját tudnék vinni, és nem szeretem annyira a szendvicset, másrészt már be van fizetve majdnem év végéig, nem lehet ez egészet visszamondani.

Jövőre majd megpróbálok kitalálni valamit, mert tényleg elég undorító, és ráadásul ritkán lakom jól, de idén még ez lesz.

Szóval tudom hogy rossz, de ez még nem vágja annyira tönkre ez egészet, ugye?

2011. márc. 15. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
nem vágja tönkre, ne aggódj, főleg ha rendesen mozogsz is lemmette. De tényleg törekedned kellene valami más emgoldásra ezután:)
2011. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mozgás megvan. :)
2011. márc. 15. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

az első kettő nem hiszem, hogy tudja, hogy mi az, h suliban kell lenned 3-4 óráig (és mondjuk utána még 1 óra az út haza). meg h a suliban nem vágnak mindenkihez mikrót meg hűtőt, hogy tessék kislányom, melegítsd csak a kajád. merthogy ebédre nagyon fontos a főtt kaja, nem lehet 5 napig salátákat enni ebédre. a másik pedig, hogy ahogy a kérdező írta, meg van kötve a keze, mert előre van fizetve a kaja. nyilván nem kérhet a szüleitől még ennyi pénzt egészséges ebére (amit ugye meg se tud melegíteni), és nem dobhatja ki 2 hónapi ebédjegyét.

kérdező: én ezen nem aggódnék, ha egyébként odafigyelsz a többi étkezésre, és sportolsz, akkor nem lesz gond. esetleg annyit tehetsz, ha mondjuk rántotthús van sültkrumplival, akkor arányaiban több húst eszel és kevesebb krumplit.

2011. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia!

a menzakaja egyáltalán nem rondít bele a diétába. én is menzás vagyok, reggelire viszem a kis szendvicsem a suliba, tízóraira egy alma, ebédre ált. az összes kaját megeszem, még a levest is és így is fogyok. :D persze vacsira csak valami könnyebbet egyél, mondjuk csirkemellet barnarizzsel vagy hasonlót, de az az egy étkezés nem rontja el az egészet. meg hát tényleg olyan mini adagokat adnak...

2011. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a biztatást is. :)
2011. márc. 15. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!