Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy az izom megy le az...

Az hogy az izom megy le az marhaság?

Figyelt kérdés
Szerintem IGEN! És csak butítás! Az izomban vannak némi glikogén raktárak ugyanúgy mint a májban is, amik tényleg előbb és viszonylag hamar kimerülnek! De az izmok elhelyezkedése és darabszáma fajlagos tulajdonság hogy lenne már kevesebb belőle, vagy fogyókúrakor valamelyik felszívódik vagy mi?! Vagy nem is értem hogy gondolják...az izomrostok keresztmetszete tud nőni vagy csökkenni. PONT. Utána (a glikogénraktárok után) a zsír jön, arra van hogy éhezéskor felszívódjon! A szervezet nem HÜLYE nem fogja a nem erre való szöveteket ténylegesen elbontani ha még van más ami erre való! ... Durva anorexiába igen, ott már elkezdi magát bontani a szervezet. Az más kérdés hogy igaz az hogy éhezés után sem tűnnek el a zsírsejtek csak kisebbek lesznek, és hamar újra feltöltödnek zsírral, ergo könnyen visszajöhet, de hogy izmot fogysz egy baromság... SZERINTEM.
2011. ápr. 12. 21:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
előbb az izmot bontja a szervezet utána a zsírt. ez van ezt kell szeretni és elfogadi
2011. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ez csak szerinted van így


fogyókúra esetén valóban a glikogénraktárak után a zsírhoz nyúl


de koplaláskor pont a zsírraktárakat próbálja megőrizni, az izmok kárára is akár

2011. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
az izomból a glikogén raktárakat nem magát az izmot!
2011. ápr. 12. 21:42
 4/41 A kérdező kommentje:
de ez azért nem igaz mert nem és többek között egyáltalán nem logikus! akkor az anorexiások hogy fogynak le úgy hogy egy fél gramm zsír sincs rajtuk napi két salátalevéllel, elmondaná valaki? vagy az etióp éhezők is egy nagy rakás zsírgombócok lennének nulla izommal?... én még olyat nem hallottam hogy hosszan tartó éhezés után egy rakás zsír maradt volna az emberből! gondolj csak a konc.táborokban lévőkre, (nem akarom felhozni a témát) de nem dietetikusok állították össze az étrendjüket mégis "szépen lefogytak" és nem sok zsír maradt azokon akik végül kikerültek!
2011. ápr. 12. 21:44
 5/41 anonim ***** válasza:
az anorexiásokan van zsír dögivel, csak nem a szokásos helyen, hanem a csontvelőben....de itt nem az anorexiásokról van szó, csak a kezdő koplalókról...ha tovább koplal nyilván zsírt is fog veszíteni, de az már egy másik fázis,
2011. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
igen azt is hallottam hogy az anorexiások csontvelejébe több a zsír, csak azt nem tudom hogy miért... mert mindenkinek van ugye a sárga cs.velő végrészekbe meg lapos csontokba a vérképzé vörös cs.velő... azt nem értem nekik miért kell oda több sárga cs.velő, hacsak nem a vörös alakul át és rosszabb a vérképzésük nem tudom...
2011. ápr. 12. 21:55
 7/41 anonim válasza:
Aki sokat koplal, az izmot is veszít, ugyanis az agy kiadja a parancsot, hogy mindent fel kell használni a saját maga életbentartásához. Még a szív izomzatát is képes lebontani,d e csak hosszú távon. fehérjét is hasznosítja a szervezet, mert könnyeben hasznosítja energiává, mint a zsírt.
2011. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
Az anorexiasoknal es az ehezoknel az izmot is es a zsirt is lebonotta mar a szervezet. Vagy mennyi izmos etiopot vagy anorexiast lattal?
2011. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Gyakor ***** válasza:
Ha te ilyen biztos vagy a dolgodban akkor próbáld ki, előtted a lehetőség.
2011. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Jól írtad.Az izomsejtek száma állandó,tehát lebomlani nem fog.A térfogata változik csupán.
2011. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!