Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy az izom megy le az...

Az hogy az izom megy le az marhaság?

Figyelt kérdés
Szerintem IGEN! És csak butítás! Az izomban vannak némi glikogén raktárak ugyanúgy mint a májban is, amik tényleg előbb és viszonylag hamar kimerülnek! De az izmok elhelyezkedése és darabszáma fajlagos tulajdonság hogy lenne már kevesebb belőle, vagy fogyókúrakor valamelyik felszívódik vagy mi?! Vagy nem is értem hogy gondolják...az izomrostok keresztmetszete tud nőni vagy csökkenni. PONT. Utána (a glikogénraktárok után) a zsír jön, arra van hogy éhezéskor felszívódjon! A szervezet nem HÜLYE nem fogja a nem erre való szöveteket ténylegesen elbontani ha még van más ami erre való! ... Durva anorexiába igen, ott már elkezdi magát bontani a szervezet. Az más kérdés hogy igaz az hogy éhezés után sem tűnnek el a zsírsejtek csak kisebbek lesznek, és hamar újra feltöltödnek zsírral, ergo könnyen visszajöhet, de hogy izmot fogysz egy baromság... SZERINTEM.
2011. ápr. 12. 21:32
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
akkor szerintem a szervezet kénytelen energiát adni az izmoknak merthát ugye dolgoztatod őket igy nem veheti el tőlük...
2011. ápr. 13. 13:32
 22/41 Gyakor ***** válasza:

Csak hát a világ nem mindig úgy működik, ahogy szerintünk van :) Egyébként beleírtam az előző válaszba, figy:

"Még az sem árt, ha edzés után gyorsan felszívódó ch-t is viszel be, mivel ekkor(illetve reggel is) igényli a hirtelen energiaforrást a szervezet és ha nem "kap" kívülről megoldja úgy, hogy bont az izmokból."

Szóval edzés után katabolikus(izomleépítő) állapotba kapcsolunk, amit pl dextróz és tejsavó koncentrátum, izolátum bevitelével meg tudunk gátolni.

2011. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
jaaj ne mondjad már nekem hogyha nem eszel semmit és napi három órát futsz akkor nem fogysz le zsírból mert ez hülyeség... nem azon vitatkozom hogy izomban raktározott energiából is bont le a szervezet ilyenkor mert ez OK elfogadom, de pontatlan az "izomból fogysz" kifejezés hmmm... :-P és azzal van bajom hogy így nem lehet zsírt veszíteni! Nagy hájas fenéket nem :-D ...
2011. ápr. 13. 17:44
 24/41 anonim válasza:
Szerinted a testépítők miért mindig izomból veszítenek, ha nem úgy táplálkoznak és edzenek, ahogy kell? És miért lesz több zsír rajtuk és kevesebb izom?:)
2011. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Gyakor ***** válasza:

Hát fogysz zsírból is csak sokkal kevesebbet, mint egy ésszerűen megcsinált diéta és edzés során, ill. jelentős az izomtömeg csökkenése. Ezért nem lesz feszes a bőr egy ilyen elb/szott fogyókúra után, és hiába örül majd, mikor rááll a mérlegre, hogy húú na elértem a célom, leadtam x kg-t, mikor belenéz a tükörbe úgy fog kinézni, mint akinek ott egy vagon puding a bőre alatt :) remélem elképzelhető :D

Ezért fontos az, hogy a diéta során ne a mérleget, hanem a tükröt nézzük elsősorban.

2011. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

a nácik pont ezt csinálták a munkatáborokban, kiszámolták, mennyi kaja kell egy munkás életben maradásához, és elosztották kettővel. Ennyit kaptak.


a felszabadításkor készített fotókon az emberek szerinted nem fogytak izomból?


[link]

2011. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
de és szerintem zsírból nem fogytaaaaaak?? ...
2011. ápr. 13. 20:45
 28/41 A kérdező kommentje:
*szerinted
2011. ápr. 13. 20:50
 29/41 A kérdező kommentje:

ma 18:25

azért mert ha nem edzenek akkor kevesebb energiát igényelnek, de ugyan annyit esznek mint amikor edzettek aktivan

2011. ápr. 13. 20:51
 30/41 Gyakor ***** válasza:
Basszus ne ezeket a szélsőséges eseteket nézzétek már, amikor alig él a hapi, akkor jóhogy már mindent felhasznál a szervezete. Maradjunk a normál állapotnál ha lehet :)
2011. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!