Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy az izom megy le az...

Az hogy az izom megy le az marhaság?

Figyelt kérdés
Szerintem IGEN! És csak butítás! Az izomban vannak némi glikogén raktárak ugyanúgy mint a májban is, amik tényleg előbb és viszonylag hamar kimerülnek! De az izmok elhelyezkedése és darabszáma fajlagos tulajdonság hogy lenne már kevesebb belőle, vagy fogyókúrakor valamelyik felszívódik vagy mi?! Vagy nem is értem hogy gondolják...az izomrostok keresztmetszete tud nőni vagy csökkenni. PONT. Utána (a glikogénraktárok után) a zsír jön, arra van hogy éhezéskor felszívódjon! A szervezet nem HÜLYE nem fogja a nem erre való szöveteket ténylegesen elbontani ha még van más ami erre való! ... Durva anorexiába igen, ott már elkezdi magát bontani a szervezet. Az más kérdés hogy igaz az hogy éhezés után sem tűnnek el a zsírsejtek csak kisebbek lesznek, és hamar újra feltöltödnek zsírral, ergo könnyen visszajöhet, de hogy izmot fogysz egy baromság... SZERINTEM.
2011. ápr. 12. 21:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
" ne vitatkozz hülyével, mert lehúz a szintjére, és ott legyőz a rutinjával"
2011. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
méénem alszol mán éjfékkor inkább ??? XD ... jólenne tudni fiúk vagytok e vagy lányok mert ha lányok akkor a felét se hiszem el annak amit mondtok XD ...
2011. ápr. 14. 07:52
 33/41 A kérdező kommentje:

Na most értékeljétek hogy ezt begépeltem :-D

Szószerinti idézet egy tk-ből. :-D


Éhezés:


A megfelelő tápláléknak tartalmaznia kell elegendő energiát, esszenciális és nem esszenciális aminosavakat és zsírsavakat a struktúrális és funkcionális fehérjék, lipidek felépítéséhez, vitaminokat, ásványi anyagokat etc.

Ha ezek közül egy vagy több komponens hiányzik primer malnutritio alakul ki. Ha a malnutritio felszívódási zavar, tápanyagtárolási hiba, felhasználási elégtelenség, fokozott leadás, ill. megnövekedett szükséglet miatt jön létre, másodlagos táplálkozási zavarról van szó.

Ha alultápláltság miatt a szervezet energia-egyensúlya tartósan negativ, a testtömeg csökken, lesoványodás alakul ki. A zsírszövetben raktározott zsírkészlet csökkenése cachexiához vezet. Ha a ZSÍRTARTALÉKOK ELFOGYASZTÁSA UTÁN a test fehérjéi is felszívódnak marasmus áll fenn. A lesoványodás endogén és exogén okokból is bekövetkezhet. Endogén okok: hyperthyreosis, simmonds-kór rosszindulatú daganatok. Exogén okok: táplálék hiánya, tálplálkozás elutasítása.

Itt a teljes éhezés során fellépő alkalmazkodási reakciók kerülnek összefoglalásra. A teljes éhezést megfelelő folyadékbevitel mellett 30-60 napig lehet túlélni. Ilyenkor endogén energiaforrásból származik az energiaellátás. Tűrési tartalmát nem a zsírszövet nagysága hanem a fehérjevesztés mértéke határozza meg. A máj glikogénraktára már 18 óra elteltével kimerül. Ezt követően a SEJTEK TÚLNYOMÓ RÉSZE ENERGIASZÜKSÉGLETÉT ZSÍRSAVAK BONTÁSÁBÓL FEDEZI. A fokozott zsírbontás során ketontestek képződnek. A glukózdependens sejteknek (agysejtek, vvt, bélhámsejtek, vesetubulusok sejtjei) azonban glükózra van szükségük. Ezt és CSAK EZT + vércukorszint állandóságát a fehérjebontásból származó aminosavak a glukoneogenezis révén biztosítják. Az éhezés korai, nem adaptált fázisában (7-10nap) a napi fehérje vesztés mintegy 75-100g. Később az éhezés krónikus adaptált fázisában az agy fokozottan képessé válik felhasználni a ketontesteket, így a napi fehérje vesztés mintegy 20g-ra mérséklődik. A halál akkor áll be amikor a test fehérjéinek fele-harmada felhasználódott. És akkor bla bla hogy a mennyiségi mellett a minőségi éhezés is anyagcserezavarhoz vezet...

2011. ápr. 14. 08:34
 34/41 A kérdező kommentje:
Tehát egy ideig tényleg több -jó legyen nektek jó- izmot veszít az ember, de utána ez minimálisra csökken és a zsírt haszálja fel a szervezet -ok- folyamatos de nagyon kevés fehérje bontás mellett... de ha vki beviszi a napi fehérje minimumot vagy mint lássuk, szénhidrát minimumot, mert az a lényeg az agynak stb, hogy megkapja akkor ez az egész dolog NINCSEN... legalábbis törpe agyammal így értelmeztem a dolgokat XD...
2011. ápr. 14. 08:39
 35/41 Gyakor ***** válasza:

"Tehát egy ideig tényleg több -jó legyen nektek jó- izmot veszít az ember, de utána..."

Utána már b.szhatod, mert még ha zsírt is fogysz akkor is egy csúnya és a feszeshez távolról sem hasonlító alakot látsz majd a tükörben :)

19F vagyok egyébként a 07.52-re reagálva :)

2011. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
:-) idősebbnek gondoltalak ha már te is így rákérdeztél ugyan hány éves vok :-) egyébként van vkinek tapasztalata is vagy csak olvasták vhol ezeket?
2011. ápr. 14. 16:16
 37/41 anonim ***** válasza:
Na, az a lényeg, hogy beláttad, hogy igazunk van.
2011. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Gyakor ***** válasza:
Van tapasztalat. Testépítéssel is foglalkozok valamilyen szinten pár éve és szálkásításkor eléggé ügyelni kell, hogy meglegyen 2-3g fehérje minden testsúlykg.-ra legalább. Volt mikor ezt nem tudtam és nem is vittem be ennyi fehérjét diéta során, akkor ment le izom is jócskán. Most is megy le(nemrég kezdtem diétázni megint), de azért remélem annyi nem fog,mivel több fehérjét viszek be. :)
2011. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
ma 16:36 nem, nincs igazatok, mert igaz az hogy megy le valamennyi "izom" is, de ti azt mondjátok hogy zsír koplalással nem megy le, és pedig a legnagyobb része így is zsírból megy le, szóval nincs igazatok! és a fenti leírás a teljes éhezésre vonatkozott... nem a nagyon megszorított kajálásra...
2011. ápr. 14. 17:18
 40/41 A kérdező kommentje:

ma 17:10

de az más mert akkor te nem dagadt vagy! és te nem kifejezetten fogyni akarsz mint a fogyókúrázók többsége... nem úgy mint akinek van 20kg feleslege... meg más a nő meg más a férfi, mert a férfi úgy akar fogyni hogy mellette izmosodjon de a nők nem feltétlenül akarnak izmosodni...

2011. ápr. 14. 17:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!