Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kis segítséget szeretnék....

Kis segítséget szeretnék. Melyik a jobb? Ch diéta kalória számlálás, vagy a GI kell nézni?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb ha 150 gr ch diétát tartok, vagy 1200kal vagy hogy kéne napi 3 vagy napi 5 étkezés?

168 cm vagyok 76kilo kb 10 kilot szeretnék leadni..Itthon elkezdtem tornázni meg ugrókötelezek.


2011. dec. 9. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt mindet egyszerre kellene. De ne 1200kcalt egyél ,hanem számold ki egyénre szabottan hogy neked mennyire van szükséged. www.orvosilexikon.hu oldalon.
2011. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én a kalóriaszámlálás híve vagyok.

Itt is találsz hasznos információkat:

[link]

2011. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha megvan a napi szénhidrát igény, ami nálad fogyásnál inkább 100 körül van, mint 150 körül, akkor azt a szénhidrátot szigorúan alacsony GI-ű szénhidrátokból kell bevinni! Napi 5-6 étkezés, és a kalória kb. 1300-1500 körül kell, hogy legyen. És ugye a fehérjéket se felejtsük el, abból is meg kell lennie nálad legalább a napi 80grammnak.
2011. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

Eddig 1 hete kezdtem úgy nézett ki, hogy:

reggeli 1 rozsos zsömi csirkemell sonka meg zöldség,

tízórai 2 kisebb alma

ebéd ami volt itthon csak kevesebb

uzsi 1 joghurt

vacsi virsli paradicsommal


akkor ez így nem nagyon lesz jó?

2011. dec. 9. 14:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Számolni nem fogunk helyetted. Elég nehéz a diéta önmagában is, én nem szórakoznék még a glikémiás indexszel is.
2011. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Annyit azért mondanék, hogy naponta legalább 300 gramm zöldség.
2011. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kolompár a GI értékeket megtanulni kb. 5 perc, tekintve, hogy minden ami cukros, vagy lisztes, az magas, és szinte minden más közepes, vagy alacsony. Egy-két kivétel van, mint a Szőlő vagy a banán ami szintén magas.

Kérdező a virsli vacsorára nem jó, sőt virslit egyáltalán ne egyél, mert szójából meg húspótlóból és kitudja miből van. Az "ami éppen van, csak keveset" szintén nem a legjobb, a sz@rból kicsi is sz@r... már bocsánat. Egy normális diétához kell egy digitális mérleg, és mérni kell a dolgokat. Ugyanis ahhoz, hogy ténylegesen zsírt adj le, be kell lőni egy nagyjából napi 600-1000 kcal-s deficitet, amit simán el lehet cseszni ha csak úgy nagyjából szemre eszel, és nem számolod. Két alma nem étkezés, minden alkalomra kell fehérje!

2011. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

14.11!


Nekem nem kell elmagyarázni, mi az a glikémiás index, de én nem bonyolítom vele az életemet. A kalória kalória. Hogy milyen lassan szívódik fel, nem érdekel.

2011. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kolompár szerencsére a dolgok nem úgy működnek, hogy téged mi érdekel. :) A magas GI-jű CH-k emelik az inzulinszintet, ami gátolja a zsírleadást, stb.stb. Ha értesz hozzá akkor ezt te is tudod, az meg, hogy téged érdekel-e vagy sem, az baromira nem tanács a kérdező felé. Érdekes módon egy sportoló sem diétázik cukorral és fehér kenyérrel. Attól meg, hogy valaki nem sportoló, még nem kell sz@rabbul táplálkoznia, mint egy sportolónak. Főleg ha eredményeket akar.
2011. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem táplálkozom úgy, mint egy sportoló, ettem én zsemlét, virslit, csokit... Ennek ellenére a kívánt eredmény megszületett, elégedett vagyok. Akinek van türelme egész nap a táblázatokat böngészni, és örömmel tölti el, hogy tökéletesen táplálkozik, az csinálja! Ez nekem már a ló másik oldala. Ezért tanácsolom azt a kérdezőnek, amit.
2011. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!