Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kis segítséget szeretnék....

Kis segítséget szeretnék. Melyik a jobb? Ch diéta kalória számlálás, vagy a GI kell nézni?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb ha 150 gr ch diétát tartok, vagy 1200kal vagy hogy kéne napi 3 vagy napi 5 étkezés?

168 cm vagyok 76kilo kb 10 kilot szeretnék leadni..Itthon elkezdtem tornázni meg ugrókötelezek.


2011. dec. 9. 13:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kolompár, beszélni és számolni is megtanultam egyszer, azóta megy. Mondtam, hogy a GI értékeket átlátni 5 perc. Azt is tudja az ember kb. egy hét után, hogy a húsokban, rizsben, zöldségekben, gyümölcsökben mennyi szénhidrát, kcal, fehérje stb. van. Nem egy nagy kunszt. De mindegy, mindenki csinálja úgy ahogy akarja, egy azonban biztos. Ha a 100%-ban odafigyel valaki és rászánja az időt, hogy egyszer megtanulja mi és hogyan működik, akkor soha többé nem lesz gondja a súlyával. Ha viszont csak vaktában próbálkozik, mér, saccol, akkor semmi sem garantált. És lehet, hogy ami neked eredmény, az másnak nem az.
2011. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A glikémiás index sem mindig szerencsés, hiszen pl. a tejnek meglehetősen alacsony és mégis hatalmas inzulinválaszt produkál..Az sem mindegy hogy főzzü-e az ételt, mert annak függvényében is változik ez az index szám.

Szerintem a legjobb nem görcsölni ezeken a számokon, mert pszichésen is megállhat a fogyás... Törekedni kell arra,hogy mértékeletesen , változatosan és többször együnk. Szerintem. Én pl. világ életemben nem néztem semmilyen számot és nem is fogok.

2011. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, És ne vitázzatok mindenki másképp csinálja :)

Terhesség alatt cukros voltam akkor mindent mértem és 150gr ch-n voltam és be tudom lőni h rizsből pl mennyit lehet ebédhez a csirkemell mellé...azért írtam h abból azt eszem ami van itthon..

csak kcal nem kellett mellé számolnom...

2011. dec. 9. 14:38
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát te rosszabb vagy, mint egy biztosítási ügynök! Nem érted, hogy engem ez nem érdekel? Át tudom látni, meg tudom érteni, de NEM ÉRDEKEL! Nem akarok tökéletesen táplálkozni, és másnak sem ajánlom, hogy lemondjon számos ételről azért, mert a glikémiás indexe magasabb, mint x. Egyébként is olvastam már olyan cikket, miszerint ez az egész GI mizéria túlhaladott. De én nem akarlak téged meggyőzni, étkezz úgy, ahogy akarsz.
2011. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!