Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogják sokan anyagi...

Miért fogják sokan anyagi okokra az egészségtelen étkezést?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom, hogy valaki azt mondja, nincs pénze egészséges ételekre. Én ezzel nem értek egyet, Ti mit gondoltok erről?
2012. febr. 8. 22:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

nem tudom.

nem nagyon foglalkozom mások dolgával.

gondolom a hozzáértő tudatosság hiánya,rossz példa,rossz beidegződések,szokások.

2012. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A legtöbben megszokásból nem táplálkoznak egészségesen, ill. jobban szeretik a megszokott, nem túl egészséges ételek ízét.

De azért van az a szint, amikor anyagi okai is vannak. A tészta, burgonya a legolcsóbb.

2012. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

mert tényleg drágább az egészséges ételek ára..

Ha nagyon egészségesen akarunk étkezni akkor minden mennyiségben Bio zöldségeket,gyümölcsöket kéne vásárolni.

Mondjuk én nem ismerem a magyar árakat,de itt kint 1 kiló egészséges alma(ha egyáltalán lehet kapni) 2 font.1 kiló szőlő majdnem 3 font.Míg egy sima fehér kenyér 50 penny addig az egészséges rozskenyér ami nincs 1 kiló sem majdnem 2 font.Bizony olcsóbb a tészta,és a nem egészséges zöldségek,gyümölcsök.

2012. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

Mi a jó istennek kéne bio zöldséget, gyümölcsöt venni?

Ki kell menni a piacra és bevásárolni. Persze nem csirke farhátat és a maradék 800 Ft-ot meg elverni a talponállóban hosszúlépésre, meg kommersz töményre. Mellfilé, esetleg comb, répa, brokkoli, kelbimbó, paradicsom, kiwi, ananász, jégsaláta, túró, ezeket mind megkapod a piacon, általában még hipermarket áron alul. (Jelezném, hogy a hipermarketben van narancs 200 Ft-ért, ami jó is, és paradicsom is van 400-ért.) Rizsből a legdrágább 5 kilós jázminrizs is megvan 3 ezerből, ami egy hónapra elég. Könyeret két hónapja nem vettem, nem is hiányzik. Mozzarellát lehet vadászni már 2E ft / kg alatti áron is. Kajarendelésnél nagyságrendekkel olcsóbb, persze nem versenyezhet a tészta-kenőmájas-zsíros kenyér kombóval. De azért ne misztifikáljunk már, hogy egészségesen kajálni drága.

2012. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Sokan egy csomó pénzt elvernek például rágcsálnivalókra és üdítőkre. Egyszerűen nem értem, hogyan lehet enni azt a sok szart. Ha fizetnének érte, sem venném a számba.
2012. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
74%

A mai helyzeteket tekintve az ember örül ha van pénze egyáltalán kajára, nemhogy egészségesre.


Egyszerű: A barna kenyér egészségesebb, mint a fehér, de kétszer drágább is. A hal drága, sok ember csak ünnepekkor engedheti meg magának (pedig de szeretem). A csirkemell szintén drága, ahhoz hogy köret nélkül fogyasszák natúran. Rántva, rizzsel/krumplival nem olyan egészséges, de legalább megfizethető, mert jóval kevesebb is elég, hogy jól lakjon belőle egy család.

2012. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

mióta olcsó a kenyér? 300 ft kilója,na nevettessen már senki ,hogy ez olcsó. Együltő helyemben meg tudok enni egy negyed kilót (más kérdés,hogy nem teszem már nagyon régóta) ,sokszor az utolsó pár szelet már megy a kukába mert 3 nap alatt penészednek meg szétszikkadnak.

Mióta nem veszek kenyeret,tizezres nagyságrendben spróolok pénzt,és ezt normális kajára költöm. ugyanez a tészta.1 óra múlva éhes vagyok ha megeszek egy tál tésztát,szóval nem vagyok előrébb,mintha rizst ennék csirkével,vagy csirkét zöldséggel.

A piacon 300 ftért veszek egy kiló paradicsomot,fagyasztott zöldségmixből szinte mindig van akciós ,a 250 grammos elég 2-3 étkezésre köretnek. A tojás szintén olcsó és egészséges.

Lehet nagytételben vásárolni,fagyasztani,nézni az akciókat. Amiről nem tudok nyilatkozni az a nagycsaládos egészséges étrend,mivel én egyedül vagyok,így egyedül is eszek és nem jön ki többől mintha venném a sok szar felvágottat (ami napi lebontásban kevésnek tünik,de ha hónapra felszorzod már iszonyat drága a minőségéhez képest pl párizsik) meg kenyeret.

2012. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

Ja és a rántáshoz pl ugyanúgy meg kell venned a zsemlemorzsát,a lisztet,a tojást ,és még több olaj is fogy,mintha befűszerezed,megsütöd és zöldséggel megeszed. nyáron lehet elrakni lecsót,savanyúságot,fagyasztani zöldséget gyümölcsöt .. meg lehet oldani,csak a legtöbb embernek igénye sincsen rá,hogy ne kapjon 50 évesen infarktust a sok olajos szartól,ne legyen elhizott,cukorbeteg stb

vagy csak fogalmuk sincs az egészről.Inkább rámondják,hogy drága,pedig csak kicsit több helyen kell szétnézni,és előre beosztani a pénzt,üditőt,cukros teát,kekszet meg hanyagolni és máris marad pénze az embernek másra.

2012. febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja a csirkemell filé 1300-1500 forintba is kerülhet egy kiló ami egy 4 tagú családnak szűken nem elég.A csirkecomb 600-650 Ft/Kg a lapocka is 900-1100 forint ami laktatóbb mint a csirkemell és olcsóbb.Krumpli tészta rizs olcsó pár száz forintos tétel és finom a sima kenyér is olcsóbb mint a rozs meg a barna kenyér így inkább azt veszem meg.Elárulom hogy a Teszkóba 159 forint egy kiló kenyér!Tudom olcsó és egészségtelen de ez van.Sajnos az egészséges ételekhez az alapanyagok elég drágák halat nem esszük sajtra nincs pénz és nem hiszem hogy sok egészséges része lenne a disznóhúsnak így az is ki lehetne zárni de mivel olcsó és laktató ezért nem szívesen válnak meg tőle ja és a parizerek virslik kolbász szalonna is egészségtelen és nagyon hízol tőle mégis muszáj azt enni mert nincs más!
2012. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nos,én mint írtam nem Magyarországon élek.

Itt a csirkemell majdnem háromszor drágább mint a csirkecomb.A narancs ha tesco.ba venném akkor sem olcsó(és éretlen,szar) 1 kiló 2-3 fontba kerül.Ha farmra mennék vagy a heti piacra,akkor a heti fizetésemet ott hagyhatom 2 napi egészséges kajákért..

Akárhogy vesszük egy 3-4 tagú családnál bizony sokkal többe kerül az egészséges ételek megvásárlása.

Én két felnőtt férfival élek együtt.Mindketten fizikai nehéz munkát csinálnak.Mégsem rakhatok eléjük két szelet csirkemellet egy kis borsóval..

Mi nem dohányzunk,nem iszunk,és nem nassolunk..Bár nem étkezünk hűűű de egészségesen,de nem is panaszkoduk.Nem vagyunk elhízva,mert ha nem is eszünk egészséges ételeket,azért még eljárunk rendszeresen sportolni.

Amúgy meg nem hiszem hogy a fiúk lemondanának a csirkepörkölt+ nokedli+ uborkáról..

2012. febr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!