Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogják sokan anyagi...

Miért fogják sokan anyagi okokra az egészségtelen étkezést?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom, hogy valaki azt mondja, nincs pénze egészséges ételekre. Én ezzel nem értek egyet, Ti mit gondoltok erről?
2012. febr. 8. 22:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

23:37-tel értek egyet, tehát azokkal, akik szerint tényleg drágább az egészségesebb. Amikor kőkeményen diétáztam, napi 5-szöri étkezés: tk.kenyér, csirkemell sonka, ebédre csirke/hal zöldséggel (jégsaláta,paradicsom télen nem olcsó), du. túró, stb.

Szóval, igenis jóval drágább volt ez, mint ennyi egy vajas kenyeret, megcsinálni egy krumplis tésztát vagy egy bolognait.

2012. febr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Tudod, ha véletlenül odajutsz, hogy pl igen kevés pénzből kelljen megélned, akkor nem fogsz ilyen kérdést feltenni.
2012. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
93%
Az egeszseges etel sokkal dragabb, mint az egeszsegtelen, hetkoznapi etel. Es ha valakinek par ezer forintja marad csak az ennivalora, akkor nem azt fogja nezni, hogy egeszsegtelen-e vagy sem. Mellesleg hozzateszem, rendszeresen jarok a mekibe, es egy dekat sem hizok...
2012. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Érdekes, amikor elmegyek vásárolni, nincs előttem olyan ember, aki ne venne nassolnivalót (ami hozzáteszem iszonyat drága), üdítőt, chipset, cigarettát, sört vagy valamelyiket ezek közül, de minden 2. ember sír, hogy nincs pénze egészséges kajára...

Joghurtot, kefirt lehet venni 50Ft-ért, 1kg almát, mandarint vagy narancsot 200Ft-ért és még lehetne sorolni.

Mellesleg nem csak a csirkemell lehet egészséges, a sertéshúst is el lehet készíteni normálisan, panír és bő olaj nélkül, amivel még pénzt is spórol az ember és sokkal egészségesebb. Ugyanez vonatkozik a köretre. A krumplit nem kell bő olajban megsütni, meg is lehet főzni vagy párolni.

0,5 kg túrót lehet venni 400Ft-ért, ami sokáig vagy sok embernek elég. Laktató és egészséges.

Teljes kiőrlésű kenyeret lehet sütni is otthon, sokkal olcsóbb így és az nem a színezőanyagtól (maláta) barna.

Aki meg írta, hogy olcsóbb a vajas kenyér, annak mondom, persze, hogy olcsóbb, de hosszabb távon olyan hiánybetegsége lesz az illetőnek az egyoldalú és rossz táplálkozástól, hogy az orvosnál és gyógyszereknél fog kikötni, ami viszont nem olcsó mulatság.

Szerintem ezt a "kifogást" csak azok mondhatják jogosan, akiknek szó szerint csak sertészsírra és kenyérre van pénzük és teljes nyomorban élnek, de azért nem ők teszik ki az átlag magyar lakosságot.

Mindenesetre köszi a válaszokat, érdekelt mások véleménye.

2012. febr. 9. 00:37
 15/24 anonim válasza:

Mi nem veszünk nassolnivalót mert nem jut rá. Férjem csakis kizárólag nagy mennyiségű étellel lakik jól. Ő megeszik egyben 1 kilo kenyeret de megeszik egy hatalmas lábos sóskát is egy alkalommal! Akkor most 1 kg kenyér az olcsóbb vagy 1 kg hal vagy csirkemell??? Gondoljunk már bele. Neki tökmindegy mi az, csak nagy mennyiség legyen. Én megveszem a salátát stb mert epés vagyok és én nagyon keveset eszem. Egyszer férjem ránézett fél szemmel és közölte, hogy ő 3 kg salátát is megehet, akkor is éhenhal tőle. Plusz még itt van a gyerekünk is, neki is muszáj normális ételt adni és nagyon nagyon nem olcsó :(((

És a férjem nagy mennyiségű "egészségtelen" étele ugyanannyiba kerül, mint nekünk a kevés mennyiségű egészséges. Ez a nagy helyzet...

2012. febr. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 *gin* ***** válasza:
100%

a kérdés csak azokra igaz, akik folyton nassolnak, mekibe járnak, stb. annál tényleg olcsóbb az egészséges étkezés.


de tény, hogy manapság 5ezer ft-t simán otthagyok a heti bevásárlásnál, pedig nem veszek nagy mennyiségeket, egyszerűen csak odafigyelek, hogy miben mi van.

anno első éves egyetemista koromban heti max 1-2ezer jutott kajára, és ebből mit tudtam volna venni? 1 kiló tészta, fél kiló túró -> ezzel megvolt az ebédem a hétre, plusz 1 kiló kenyér, 30-40 deka párizsi, ez kijött kb. 1500-ból, és szinte csak ezeket ettem egész héten... megnézem, hogy 1500ból hogy vásárolt volna be valaki a helyemben egy hétre egészségesen, úgy, hogy jól is lakjon!

2012. febr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"rendszeresen járok Mekibe" <-- ehhez gratulálok, biztos olcsóbb mint magadnak csinálni a kaját!


Egészséges kontra egészségtelen: kíváncsi lennék azért, valaki kiszámolná-e, hogy a helytelen táplálkozás okozta betegségek (cukorbetegség, vérnyomásgyógyszerek, fájdalomcsillapítók) gyógyításával, enyhítésével hol is tartanánk anyagiakban! Nem azt mondom, valaki tényleg nem engedheti meg magának, hogy rendes kaját vegyen. De sokan csak azért esznek sokat, mert ezt szokta meg, meg sem próbál máshogy étkezni, eszébe sem jut, hogy másképp is lehet. Aztán jön a csodálkozás az orvosnál.

2012. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"0,5 kg túrót lehet venni 400Ft-ért, ami sokáig vagy sok embernek elég. Laktató és egészséges."


:D Ja oszt magába egyem a túrót.Az aztán tényleg laktató:D


"Teljes kiőrlésű kenyeret lehet sütni is otthon, sokkal olcsóbb"



Csak elfelejtetted beleszámolni hogy nem mindenki ér rá sütni mert azért elég macerás elkészíteni és a kenyérsütőgép is elég sokat fogyaszt így nem csak az étel lesz drága de még a villany számla is!


Joghurtot kefirt mandarint az megtudja venni magának az ember de itt most inkább főt ételekről van szó mert hiába megveszem ezeket nem fogok vele jól lakni.

2012. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ja hát el is felejtettem, hogy a magyaroknak nem a minőség a fontos, hanem, hogy kétpofára zabáljanak. Mindegy, hogy mit.

Egyébként csak megsúgom, a jobb minőségű ételekből nem kell annyit enni, mert sokkal laktatóbbak. Míg a fehér kenyérből bezabál az ember 5 szeletet, teljes kiőrlésűből elég 1 vagy 2, vagyis tovább elég. Ugyanez vonatkozik a teljes kiőrlésű tésztára is.

Meg nem kell mindig annyit zabálni, hogy utána meg se tudjon mozdulni az ember.

2012. febr. 9. 12:35
 20/24 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, mostanában elég sokan már nem tudnak " kétpofára zabálni"

Pedig magyarok. Kb Te is azon a szinten lehetsz tapasztalatból, mint az a bizonyos miniszter a 47 ezer forintos megélhetésével.

2012. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!