Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogják sokan anyagi...

Miért fogják sokan anyagi okokra az egészségtelen étkezést?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom, hogy valaki azt mondja, nincs pénze egészséges ételekre. Én ezzel nem értek egyet, Ti mit gondoltok erről?
2012. febr. 8. 22:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Sajnos ne könnyű, de szerintem meg lehet oldani. Párommal mi is áttértünk egészséges étkezésre. Én tanulok, árvaságit kapok (44000Ft). A barátom dolgozik (80000Ft), és tanul. Egyenlőre együtt 120000Ft-ot keresünk. Ebből megy 60000 albérletre, rezsire. Marad 60000 Ft. Kéthavonta új ruhák, piperecuccok, stb. Ami marad az kajára megy. Eddig mindig kihúztuk a következő fizetésig. Kenyeret sütünk, zsemlét néha veszünk. Zöldséget/gyümölcsöt piacon vásárolunk. Rengeteg finom, és egészséges recept van. :)
2012. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is biztos vagyok benne, hogy sajnos főleg manapság, egyre többen vannak azok, akik nem engedhetik meg maguknak az egészséges étkezést..


DE


a saját környezetemben is látom, hogy a legtöbben csak a kifogást keresik. Mert megszokta, hogy bizony vacsorára még lecsúszik egy nagy adag krumplis tészta vagy valami hasonló. Csak megszokás, és kifogás. Mert "kevesebbel nem lakik jól" <-- na ez nem igaz. Aki ezt mondja, és közben hatalmas adagokat eszik, annak szívesen bekötném egyszer a szemét hogy ne lássa mennyi van a tányéron és csak a gyomrára tudna figyelni. Meglepődnénk az ilyen emberek is milyen gyorsan jól tudnak lakni. Ami a másik gond, nagyon sok ember habzsol. Ezt megint kerülni kell, ugyanis a túl gyors evés azt eredményezi, hogy mivel rövid idő alatt kerül nagy mennyiségű étel a gyomorba, a gyomor nem jelez idejében az agynak, hogy: ELÉG.

Sok barátomat próbáltam már én is rávenni, hogy változtasson, de mindenhol csak a kifogás. Ugyanez vonatkozik a sportra: "nincs idő rá". Ehhez képest sokan akár 4-5 órát is ülnek naponta gép/tv előtt. Na de nem térek el a témától.


Ettől függetlenül elismerem, hogy sajnos valakinél tényleg nem kifogás, egyszerűen kevés rá a keret. És remélem nekik is jobb lesz egyszer.

De aki aki kifogásokat keresi, az meg is érdemli, hogy egészségtelen dolgokat egyen.


A válaszomban senkit nem szándékozok megsérteni!!!

2012. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Az emberek kifogás gyártásban marha nagyok, de megoldásokban nagyon kicsik.
2012. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kifogás csak.

Én testépítő vagyok,úgyhogy én tudom mennyi megy el kajára és effektive sokat is áldozok rá,havi 40 a kaja nekem,napi 1500 Kb.,durván.Mekibe mennyi is egy menü?Hoppá,és műanyagot eszel amitől úgy fogsz kinézni,mint egy telesz@rt zokni,plusz szétvágja a tested(Super Size Me)

2012. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!