Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyok, nem tudom...

Nagy bajban vagyok, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

168 cm vagyok, 63 kg-ról indultam, és sikeresen lefogytam 8-9 kg-ot. Számomra ez a tökéletes súly, mivel az a 63 kg nem izom volt rajtam, hanem zsír... mert alig sportoltam és rengeteg édességet ettem.


Sporttal + diétával fogytam le: növeltem a testmozgást, és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, párolt húst ettem, de anya ügyelt, hogy legyen barnarizs is itthon, meg barnakenyér, azokat igyekeztem a nap 1. felében megenni mindig. Estére tojás, túró, zöldség, stb volt.


De a diéta alatt nem is volt baj: tudtam, hogy az eddig szeretett édességek tiltólistán vannak (példának okáért: volt hogy egy nap 3-szor is ettem csokit, de csak heti 1*45 percet mozogtam... rengeteget ültem gép előtt) és olyan ember vagyok aki vagy 100%ig belead mindent vagy semmit nem adok bele. Hát 100%ig beleadtam, és fokozatosan lecsökkentettem a csokiadagot meg a mekiskaját, csipszeket: heti 2szer, 3szor ettem csak, aztán heti 1szer majd 0-ra redukáltam. És jó volt úgy létezni, mert tudtam, hogy a fogyi miatt 100%ot bele kell adnom, NEM EHETEK édeset, sem mekis kaját.


A probléma akkor kezdődött mikor elértem az álomsúlyt: nem volt étrendem! Nem tudtam/tudom mit mikor hogyan... mennyi édességet lehet? Elkezdődtek a falásrohamok... egyszerre rengeteg csokit és sütit faltam be... aztán bűntudatom lett, de meghánytatni nem tudtam magam... örülök is neki hogy nem vagyok képes/nem voltam képes rá mert szerintem lehet bulémia lett volna a vége...


Nagyon "szánalmasnak" érzem magam most, mert így néznek ki a napjaim:

3-5 nap egy héten csak almát eszem (napi 3 alma engedélyezett max. néha kevesebb, nagyon max 1 szelet barnakenyér zöldséggel)

és utána 1-2 nap befalok egy csomó mindent... nem is azért mert annyira éhes lennék mert az éhség elmúlik kb. a 3. vagy 4. nap, hanem mert kívánom a csokit hisz "tiltott" és a tiltott dolgokat kívánja az ember... másrészről rohadtfáradt vagyok 3 bögre feketekávét is megihatok, az se segít... és aludni se tudok. De ha eszem édeset, el tudok aludni. És az 5. nap már nagyon fáradt vagyok suliban is, volt hogy órán elaludtam pedig soha nem aludtam el... jó tanuló vagyok, de a tanárok is kezdik észrevenni hogy nagyon fáradt vagyok.


A barátaim nem értenek: miért eszem egyik nap rengeteg zsíros kaját vagy csokit és miért nem akarok az azt követő 5 napban a meki közelébe se menni?!


Kérlek segítsetek! Így a súlyomat tartom, azt hiszem. persze, a falásrohamok után többet mutat a mérleg, de tudom az nem zsír hanem víz, a kajamaradék a testemben, stb...

Nagyon szánalmasnak érzem magam, hogy a diéta végeztével így "elszabadult a ló" velem... nem tudom mit tegyek NAGYON SZORÍT MOST IS A HASAM, mindig szorít ha elkezdek falni... és nem bírok leállni. De nem akarom hánytatni magam, nem is tudnám...


segítsetek! egészséges életet akarok, és nem akarom magam ilyen nyomorultul érezni :(:( visszahízni se akarok. nem akarok ismét napi 3-szor csokit zabálni, nem akarok ismét a régi én lenni...


És kérlek ne írjátok hogy menjek pszichológushoz, mert érettségi előtt vagyok, sem időm nincs rá, sem pénz... jön a nyelvvizsga, érettségi, stb, továbbtanulás...

kérlek segítsetek!!! akármilyen tanácsot elfogadok, csak azt ne írjátok, hogy menjek pszichológushoz.


2012. febr. 12. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért eszel csak almát? Nyilvánvalóan azért törnek rád a falási rohamok, mert hihetetelen sz*rul étkezel.
2012. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, mondom, az éhség a 3. de a 4. nap után legkésőbb elmúlik, nem is érzem hogy éhes lennék + rengeteget iszom napi 2-2,5 liter biztos megvan. (cukormentes tea, ásványvíz) ez teletölti a gyomrom.


A falásrohamok után meg az első 2 nap képes vagyok kibírni az éhséget (akkor tényleg érzem) de akkor még bennem van a rossz emlék, hogy mennyi mindent összeettem, és ezért eszem csak almát.


Félek, hogy ha azt tanácsolnátok, hogy egyek 1-2szer egy héten csokit, akkor abból eleinte tényleg heti 1-2 csoki lenne, de aztán ismét növelném a csokiadagot, heti 3-4szeri csokira, majd csak nőne az édességadagom/mekis kaját száma, mert nem bírnám magam kontrollálni és ismét a régi énné válnék.

Ezt nem akarom. Félek a csokitól, hogy ha megpróbálnám bevezetni, hogy csak heti 1-szer egyek, az nem sikerülne :( mert ismét visszatérnék a napi édességevéshez...


segítsetek!

2012. febr. 12. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Keress súlytartó étrendeket, vagy fogyókúrásat és egészítsd ki még kedved szerint pár dologgal (de persze ne 2 tábla csokival egy napra) mondjuk megehetsz minden nap 1-2 kocka csokit, úgyis sportolsz mellette, akkor nem ragad rád. A falási rohamok nagyon megviselik a szervezeted (ahogy azt már észre is vetted) szóval ezeket kerüld. Egyél mindennap rendesen, napi 5-ször. Reggeli, ebéd, vacsorára valami könnyebb dolgod, tízóraira és uzsira meg nassolhatsz pár kocka csokit vagy gyümölcsöt. Ne játssz a szervezeteddel, mert ez nagyon nem tesz jót neked!
2012. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem csak az visel meg, hogy szorít a hasam, és érzem, ahogy most szét akar feszülni a hasfalam, de aludni se tudok...


hónapok óta küzdök alvásproblémákkal... de ha eszem édességet, szénhidrátot (barnakenyér, barnarizs) akkor tudok aludni. Ez miért van?

2012. febr. 12. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:

szénhidrát az alapvető 50-55%-ban ezt kéne hogy kitegye az étrendedet, emellett még a fehérjék, zsírok

egyél jó minőségű szénhidrátot és nem lesz ilyen problémád, ha nem bírod megállni a csokit hogy heti1-2szer egyél csak akkor ne egyél hidd el jó az pár nap és nem fogod annyira kívánni csak mellette ne légy éhes mert az falásrohamhoz fog vezetni

reggelire egyél zabpelyhet(szénhidrát-jó minőségű)+ gyümölcsöt, és pár szem diót(jó szénhidrát a gyümölcscukor, a dióban értékes zsírok vannak)+ joghurt vagy túró (fehéje ami megint csak kell a szervezetnek)

tízórai gyümölcs-ez édes és jó is, feltölt banán is mehet nyugodtan

ebédre egyél zöldségeket, rizst, krumplit, főzelékeket, húst, halat, tojást

ha nagyon nagyon édesre vágynál csinálja zbapehelyből+túróból+mézből túrógombócot erre mehet nyugodtan egy pohár natur joghurt amire szórhatsz fahéjat

vagy csinálj zabpehelyből valamilyen gyümölcsö sütit, palacsintát amit túróval, fahéjjal mákkal nyugodtan megtölthetsz

vacsira ugyanúgy egyél túrót gyümölccsel, husit, halat, zöldséget, 1 sz barnakenyér, kis rizs, ha maradt az ebédről meleg ebéd, zöldségkrémleves, gyümölcskrémleves, főzelékek/mártások-sóska, spenót főtt tojással stb

ez súlytartó étrend persze a mennyiségre azért ügyelj de nem kell félni az ételtől egyél nyugodtan kell a táplálék

2012. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 13. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:

egy másik kérdéshez leírtam, nem tudom a tiéd volt-e. nem tudunk segíteni, keress egy megbízható, egészséges gondolkodású embert, pl. egy taoistát esetleg egy pszichológust, aki segít feldolgozni a lelki problémáidat.


most itt tök mindegy, hogy ha leírjuk neked hogy napi mennyi fehérjét egyél hússal, zsírokat olajos magvakkal, nyilván sokkal nagyobb a lelki problémád, minthogy nem tudod mit kell enni.. mert azt el lehetne olvasni.

szüleid egyébként ilyenkor mit csinálnak? mert azt megértem, hogy napi 12 órát dolgoznak, vagy egyikük már nem él, de azért valamivel több figyelmet még megérdemelnél, mert enyhén szólva rászorulsz. ennyit lehet írásban segíteni/tanácsolni.

2012. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
most nézem, írtad hogy ne küldjünk pszichológushoz. oké, keress egy taichi edzést, és az edzővel vedd fel a kapcsolatot! benne még lesz emberség és intelligencia, hogy foglalkozzon veled. és a helyedben én magam ajánlanám fel az anyagi hálát, ha hajlandó foglalkozni veled. pszichológus amúgy sem valószínű hogy túl sokat tudna segíteni rajtad..
2012. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

El kell hogy szomorítsalak, bulimiás vagy. Attól, hogy nem hánytatod magad, még ez a helyzet. Olvass utána a betegségnek, és rá fogsz ismerni a tünetekre. Falásrohamok hetente legalább 2-3x, utána pedig valamilyen kompenzáló tevékenység (a te esetedben szigorú diéta - a napi 3 alma azt hiszem, annak mondható, kb. 150 kcal van benne, ami még egy fél csokinak se felel meg energiában). Görcsös ragaszkodás az "álomsúlyodhoz", ami 54 kg körül van, ha jól számolok. Belekerültél egy ördögi körbe. Amíg nem tudod normalizálni a táplálkozásod, minden egyes héten jönni fognak a túlevések, meg fogod enni az összes csokit és sütit, és utána 3 napig almát fogsz enni, visszafogysz, kiéhezteted magad, és kezdődik minden elölről. Egy idő után észreveszed, hogy nem olyan "arányban" fogysz már, mert ilyenkor, amikor napi 3 almát eszel, a tested a leggyorsabban feldolgozható energiaforráshoz nyúl: az izomzathoz. A zsír meg, ami a túlevések után lerakódott, megmarad. És a következő túlevéskor még több rakódik majd le, hiába a mérleg szerint fogytál. Az emésztőrendszered és a hormonháztartásod is teljesen kikészíted a folyamatos nem-evés - túlevés epizódokkal. Nem beszélve arról, hogy most már állandóan az evés és az alakod tölti ki minden gondolatodat, utálod magad a túlevések után, csak idő kérdése, hogy mikor kezdesz el hányni.

Lépj közbe sürgősen! Pszichológusra van szükséged, meg egy dietetikusra, aki beállítja az étrended. Akármilyen riasztó és ellenszenves is a gondolat. Olvasd el P. J. Cooper Farkaséhség c. könyvét (neten megtalálod magyarul).

Diétázni, fogyókúrázni pedig tilos! Ezek váltják ki a falásrohamokat (többek között). Mellesleg szerintem a 168 cm-es magasságodhoz az 54 kg túl sovány. Valószínűleg a 63 sem volt baj, csak te vetted a fejedbe, hogy sovány akarsz lenni.

Ugyanez történik velem is.

2012. márc. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi van veled azóta? Remélem, sikerült rendbe rakni ezt a dolgot.
2013. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!