Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan lány, aki...

Van itt olyan lány, aki elégedetlen az alakjával? Túl kövérnek vagy túl soványnak találja magát? Ha igen, tesz ellene valamit? S mit?

Figyelt kérdés

Ugye rengetegszer látni a siránkozó szavakat, hogy jaj, nem tetszik az alakom, de sajnos báááármit csinálok, nem tudok fogyni/hízni, pedig én annnnyira akarom, csak hát az a fránya genetika meg a csontok.

Na én arra lennék kíváncsi, hogy mi ez a bármi. De nem úgy, hogy "hiába eszek sokat, nem hízok", mert ennek az égvilágon semmiféle információtartalma nincs, hanem mondjuk írd le egy átlagos napi kajádat. vagy a tegnapit. Meg az azelőttit. Meg az azelőttit.


Ugyanis ahogy észrevettem, az embereknek marhára nincs fogalmuk a helyes táplálkozásról, pláne mivel a kifejezést nőimagazinos fogyókúrákkal és salátazabálással társítják. Ami hülyeség.

Na meg azt hiszik, hogy a koplalással fogyni fognak. Ami természetesen nem fog jól sikerülni, aztán csodálkoznak, hogy miért van szar kedvük.


És igen, van a tarsolyomban egy-két recept az áhított alak elérésére. Meglepően egyszerű módok.


2012. ápr. 17. 19:04
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Azta. Fakírnak készülsz? Ez a mai adag szerinted milyen viszonyban van a "vitamindús" és a "tápláló" jelzőkkel? Zárójelben hozzáteszem, hogy a normál kaják vitamintartalmát meg sikerült annyira lecsökkenteniük, hogy konkrétan olyan, mintha nem is lenne benne semmi, avagy az ételek vitamintartalmára nemigen szabad hagyatkozni.

Sajnos ettől egy deka zsír nem fog rólad lemenni. Azazhogy de, de csak miután elfogyott az összes izomzatod, és kb a kezedet felemelni nem lesz erőd.

2012. ápr. 17. 19:26
 12/46 anonim ***** válasza:

A tojás rengeteg tápanyagot tartalmaz, és az alma is tartalmaz vitaminokat.

Amugy te honnan vagy ennyire tisztába azzal hogy valami mennyire tápláló, és hogy hogy lehet lefogyni. Mert erre nagyon kiváncsi vagyok.

2012. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Jah bocs, nem tartalmaz rengeteg tápanyagot, csak minden féle tápanyag megtalálható benne
2012. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Nagyon kíváncsi vagyok a te receptedre!


Nekem a hangulatomtól függ, hogy meg vagyok-e elégedve az alakommal. Kb. 5 kg felesleg van rajtam, úgy mindenhol egy kicsit, tehát arányos az alkatom. Van, amikor kifejezetten szeretem, hogy ilyen vagyok, máskor rühellem. Most olyan semleges. Nem utálom az alakomat, de tudom, hogy pár kg minusszal és egy kis formásodással sokkal jobban néznék ki, egészségesebb lennék és jobban is érezném magam. Éppen ezért próbáltam apró változásokkal életmódot váltani kb. 3 hete.

Változtatások:

- Naponta 5x eszem kisebb adagokat (korábban ritkábban ettem nagyobb adagokat).

- Naponta iszok 2-2,5 l vizet + reggel egy bögre zöldteát (nem azért iszom, mert ettől akarok fogyni, egyszerűen szeretem és kell reggel valami meleg és amitől felébredek). (régebben sok teát, cukros lötyit ittam).

- Kicsit átcsoportosítottam a kajákat. Reggelire leginkább zabpelyhet eszek mézzel, fahéjjal, gyümölccsel, esetleg kókusszal stb. Tízóraira és uzsonnára könnyebb kajákat pl. gyümölcs, zöldség, pár db korpás vagy zabos keksz, ha hosszú napom van és később érek haza, akkor tízóraira szendvics. Ebédre azt eszem, ami itthon van, lehetőség szerint a tésztás ételeket kerülöm, illetve keveset eszem belőle és több levest. Így a kaja mennyiség ugyanaz, mégsem olyan rossz. Vacsorára pedig kerülöm a szénhidrátot és a gyümölcsöt, inkább fehérjét és zöldséget eszem.

- Hetente 3-4x kocogon kb. 40 percet és 2-4x tornázok itthon.


A mai étkezésem pl. így nézett ki:

- Reggeli: egy natúr joghurt, kevés méz, kb. 3 evőkanálnyi zabpehely és meggy összekeverve.

- Tízórai: egy győri jóreggelt (fügés) és egy alma.

- Ebéd: egy tányér húsleves és egy szelet sertéscomb lesütve rizzsel és fejes salátával.

- Uzsonna: pár szem dió.

- Vacsora: egy pár virsli, egy kis szelet kenyér, egy retek, fél paprika és fejes saláta.


Nem régóta csinálom, de már most sokkal jobb a közérzetem. Sokkal energikusabb, fittebb, nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, mint korábban. :D


Szerinted, milyen az, amit csinálok?

16/L

2012. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:

5-ös vagyok, és én leírom hogyan fogytam le

én sportot évekig próbálgattam de sose segített semmit

szóval amikor bekattantam 2 hétig csak gyümölcsöt ettem, majd 2 és fél hónapig olyan kúrát csináltam, hogy csak brokkolileves, darált marhahús (sütve), és gyümölcsök

hogy bírjam, nagyon fűszereztem a kajákat, meg egy kis csokit is ettem, amikor nagyon nem bírtam már

így 15 kgt fogytam, de ez egy kicsit sok volt, és olyan 4-5 kgt visszaengedtem. Ez már másfél éve volt, azóta tartom a 61-63 közötti kgt, de ügyelek rá, hogy sok szénhidrátot ne egyek, inkább több húst és zöldséget

2012. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
47%
minden féle van benne az igaz, de olyan mennyiségben, h az 1 egérnek is kevés lenne.
2012. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy mindezen már túl vagyok. Csak a másik oldalról.

Világéletemben nagyon vékony voltam fiú létemre (196/60), és ugye csak annyit ettem, amennyit épp megkívántam, meg azt, ami volt, tulajdonképpen tojtam az egészre. Persze én is mondtam, hogy de hát sokat eszek, és semmi, de valahol éreztem belül, hogy tehetnék többet, csak nem érdekelt az egész.


Aztán mindenféle okból kifolyólag elkezdtem kondizni, én, aki azt hittem, soha be nem teszem a lábam olyan helyre (sportolni szerettem mindigis, sokat fociztam, tesiórákon szerettem a kézilabdát, röplabdát. Ironikus, hogy a kosarat meg utálom :D), eleinte valami balek személyiedzőcsajt kértünk meg, hogy segítsen, aki szintén szart a kajálásra, annyit mondott, egyé' húst, oszt jóvan, és egy-két hónap alatt ne nagyon akart jönni az eredmény. Pici látszott, de nem volt az igazi.

Aztán egy másik teremben, viva la kuponőrület, az ottani srác nagyon sokat segített elindulni, és rájöttünk, hogy a lényeg a kaja, hiszen ez az amiből a test felépül, már csak a Lomonoszov-Lavoisier-törvénynek (anyagmegmaradás) köszönhetően is. Az vagy amit, megeszel, és annyi, amennyit megeszel.

Elkezdtem olvasgatni itt gyiken a sportrovatot, mutattak jó linkeket, mondtak sok okosat, és csak egy picit tettem rendebbe az étrendem (igazából "étrend", tehát hogy ekkor ezt eszek, akkor meg azt még mindig nincs, de ide már lehet mondani, hogy tényleg igyekszem), és hopp, 3 hónap alatt felugrott 10 kiló. Most vagyok olyan 72, még mindig vékony, de hol vagyok még az út végétől... :D Mondjuk nekem nem a kigyúrtság a cél, hanem csak egy emberibb alak, szóval nem kell annyira félnem a zsírtól, jöhet az is. De nem akar :D


Igazából az egész sokkal egyszerűbb, mint bárki hinné, Kétféle módszer van: egyik a hízásra, másik a fogyásra. Hízásra tömegnövelő étrendnek hívják a dolgot, és mellette ajánlott súlyzósan edzeni, hogy izom is jöjjön, ne csak zsír. Ezt lányok is teljesen nyugodtan csinálhatják, túl izmosak sosem lesznek, maximum cefetjó alakjuk lesz, szép, íves formás, mert hát szerintem az a szép, nem a zsírpárnák. Fogyásra meg szálkásító diéta a varázsszó, mellé meg heti 3-4 aerob edzésforma, ami max 130as pulzust jelent, ilyen pl. az erőteljes séta. Ennek sem az a lényege, hogy keveset egyél, hanem hogy jól. Szénhidrátszegény, de fehérjedús étrend kell, és a zsírokat sem szabad elhanyagolni, sőt. Végülis ezt testépítők találták ki, hogy leszedjék magukról a feljött zsírt, hogy jobban látszódjanak az izmaik, ha ők is ezt űzik, csak működőképes a dolog, nem? A zsírlevétel csak zsírlevétel, tökmindegy, hogy ki az illető.

Szóval ennyi a nagy ördöngösség dióhéjban, a lényeg, hogy legyünk Besenyő T. T. Istvánok, azaz Besenyő Tudatosan Táplálkozó Istvánok, és végig tudjuk, hogy eszünk! Minden részlet megtalálható neten: [link] , [link]


16/L : A sok víz az jó, az kell, a többit kicsit vérszegénynek tartom, de annyira nem értek hozzá. Annyit tudok, hogy amit mondok az működik, lehet, hogy ezenkívül van még más is, ami működik.

2012. ápr. 17. 19:49
 18/46 anonim ***** válasza:
56%

te kérdező roppant jófej vagy. kérdezel valamit, aztán leoltod az összes válaszolót. nem te vagy a megamegmondó, én valóban elégedett vagyok magammal, és nem érdekel, mit mond egy idegen, hogy mi a jó a testemnek. ÉN pontosan tudom, hogy mi tesz nekem jót, mi nem. mi használ, mi nem, stb. úgyhogy kicsit vegyél vissza. és igen, áttetettem a kérdésedet, mert nem hinném, h a szerelem témakörben a helye.


attól, h te évekig szenvedtél attól, h kövér voltál, nem mindenki jár a cipődben, én meg vékony voltam évekig, na és? ha neked úgy jó, h irigykedsz, mert lepontozol, csak mert nem szimpi neked, h jók a génjeim, vagy mert nem vagyok hízékony (bizonyára ellentétben veled), akkor az a te saját szociális problémád.

2012. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Te mondd csak, tényleg ennyire hülye vagy, vagy valami tudatmódosító szer hatása alatt állsz? Olvass már vissza légyszíves, persze csak ha nem túl megerőltető a pici agyacskádnak...


Aztán olvasd el azt a nyomorult főkérdésszöveget, azokhoz szóltam, akik ELÉGEDETLENEK, nem azokhoz, akik nem! Vágod?


Idióta... és még örülj, hogy kedves voltam.

2012. ápr. 17. 20:05
 20/46 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék vitába bonyolódni, de én nem fedeztem fel túl nagy rossz szándékot a kérdezőben. És mielőtt kioktatod kedves utolsó válaszoló, olvas el figyelmesen, mit írt. Majdnem 2 m-hez a 60 kg körüli súly hol számít kövérnek?!
2012. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!