Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc fogyókúrás/diétás...

Mi a kedvenc fogyókúrás/diétás/életmódváltós tévhited? Csak egyet szabad választani!

Figyelt kérdés
Az enyém: ez saláta, ebből bármennyit lehet enni! És akkor nekiáll franciasalátát vagy amerikai káposztasalátát eszegetni, aminek a receptje úgy kezdődik, hogy 6 kanál majonéz, 5 kanál cukor.
2016. febr. 13. 22:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Majd megpróbálom kikeresni.


Plusz egy tévhit:

A barna cukor jobb, mint a fehér, a barnább héjú tojás is stb.

2016. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Este 6 után nem eszek.
2016. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
"Megeszem ezt a pizzát/hamburgert/bármit, aztán majd ledolgozom, a fogyáshoz nem kell egészségesen étkezni...."
2016. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Az nem tévhit, hogy 6 után nem eszik, csak ha azt gondolja, hogy ezt így kell, mert azt mondják, hogy ettől automatikusan jobban fogy :) Sokaknak segíthet is a kalóriacsökkentésben, az evési ablak kisebbé tétele általában ilyen s ha valakivel este szalad el a ló, annál különösen sokat jelenthet ez. Persze a kalóriadeficittől fogyunk, de ennek elérésében sokaknak kell az időlimit (persze ez lehet sokféle). Szóval adott esetben jó lehet, csak butaság általános szabállyá tenni s főleg félni az esti evéstől.


#23: Ez pusztán fogyás szempontjából igaz, sok fogyózót pedig nem érdekli az egészsége. Nem igazán értem, de van, aki komoly panaszoknál is agyonfűzi magát, mert a dereka jobban érdekli, mint az élete...

S persze a visszahízás, közérzet, fogyás kibírása kapcsán sem mindegy, mit eszünk... Buta ötlet mindenféle vackot enni, de fogyni lehet úgy is.

2016. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Visszaolvastam a 2. oldalt is, jókat írtatok :) Igen, emlékszem a csokievő egyes kódúra... S arra, aki fogyni akar, de az étkezés marad, mozgás nuku... Történjen valami égi csoda :D

A hormonbetegeknek tényleg nehezebb, nem értem, hogy tud a test a semmiből energiát csinálni vagy hogy van ez, de elég köztudott, hogy rengeteget nehezít az ilyesmi. De speciel az is, ha ÉHEZEL, sőt nem működsz egy enyhe kalóriadeficitben. Igazából az is tévhit, hogy mindenki könnyedén fogy heti 1 kilót egy kis önfegyelemmel. Van, aki meg van győződve arról, hogy mindenki másnak ugyanolyan könnyű ez, mint neki. Pedig ez nem igaz.

2016. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
69%

oh, a 90 napos diéta örök kedvenc XD több barátnőm is elkezdte, amikor bejött a divatba (én csak a fejemet fogtam :D)

sokan tényleg elhiszik, hogy majd lefogynak vele.. és zabálják a tésztát a "szénhidrátnapon" :D

2016. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

tudjátok, mikor működik a 90 napos? azoknál a bőven 100 kiló felett lévőknél, akik évek óta kontrollálatlanul esznek bármiből bármennyit.

én az első 20-asomat 90 napossal adtam le, pont azért, mert legalább egy kicsit odafigyeltem arra, hogy mit eszem. mennyiségre nemigen figyeltem amúgy. egyébként nem is jött vissza a súly (már 4. éve).

de mondjuk aki 60-ról akar 55 kilóra fogyni 90 napossal, sanszos, hogy inkább felfelé fog kúszni a mérleg nyelve.

2016. febr. 17. 21:31
 28/31 anonim ***** válasza:
2016. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A 90 napos tökmindegy, működik-e, mivel durván egészségtelen, fehérjehiányos, köszönő viszonyban sincs az emberi test igényeivel. Tudom, hogy sokan nem ilyenek, mint én, de nekem az egészség az első, a kövérség megszüntetésében is az egészség motivált :D

A koplalás is működik még az utolsó kilóknál is, ha az ember következetesen csinálja, de az se jó. Azért némelyik koplalás (eszik, csak nagyon keveset, de az jó étel) jobb, mint némelyik 90 napos... Főleg a fehérje szempontjából. A 90 naposat is lehet viszonylag értelmes ételekkel csinálni, de ez a fehérjehiányon nem segít. S hiányolom a zsírnapot, pedig az nem lenne rosszabb, mint a szénhidrátnap, az legalább esszenciális makrotápanyag és laktat is. Egyszer csináltam zsírböjtöt, tanulságo volt, csak a 2. nap estéjén abbahagytam, mert utálom a fehérjehiányt. Lehet, hogy kicsit paranoid vagyok e téren (bár az tuti, hogy bomlottak az izmaim kis mértékben, a zsírböjt végső kétségbeesésre való, de én másra használtam, be is vált), de hogy nagyon fontos, abban igazam van.

2016. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Mai eszemmel nem vitatom, hogy egészségtelen-e. Kérdés, hogy végül jobb vagy rosszabb annak az állapota, aki teszem azt, 160 kilóról indul, és a 90. napon már "csak" 140 körül van...
2016. febr. 18. 09:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!