Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Belevágtam a fogyásba, mennyit...

Belevágtam a fogyásba, mennyit kell mozogjak és mennyit egyek kalóriában?

Figyelt kérdés

14 éves (két hónap és 15) 174 cm magas vagyok talán és 74-75 kg tömegű. Tegnap kezdtem el a kalóriaszámlálós és mozgásos dolgokat.

Tudom, hogy fél óránál többet kell mozogni, mert kb. annyi idő, hogy elkezdődjön a zsírégetés, addig pedig csak a cukorral lesz valami. Tegnap futottam és sétáltam fél órát (1 perc futás, 2 perc séta), az akkor kevés volt ezek szerint, mivel az előbb említettekre ma jöttem rá. Ma viszont már 70 percet bicikliztem a városban közepes és gyors tempó között nagyjából.

Számolom a kalóriás dolgokat a kaloriabazis.hu segítségével, és figyelek az étrendemre is. Napi 1200 és 1300 körül voltam tegnap és ma is a megettek terén. A tegnapit nem számítom bele a rossz futás miatt (fél óra kevés ugye), de ma több, mint 3500-at égettem állítólag, mivel 2820 asszem az alap kalóriaégetés egy nap körülbelül.

ELSŐ KÉRDÉSEM: már eltávolodtunk ugyan picit ettől, de van még egyéb hasznos oldal és valami edzésterv tanácsotok?

MÁSODIK KÉRDÉSEM: Heti hány szünetet tarthatok maximum és mennyire szorulok rá? Iskolában van tesióra...

HARMADIK: Mennyi kalóriaégetés és megevett kalória szükséges egy nap? Mi van akkor, ha én jól lakok úgy, hogy nincs meg a szükséges 1200 és mozgok mellette? Például 1017 kcalra gondolok, vagy 856, ilyenek, érti mindenki.

NEGYEDIK: Két hónap alatt, vagy picivel kevesebb, tehát kb. június közepéig mennyire fogyhatok le?

ÖTÖDIK: Valóban nem szabad fél kilónál többet leadni egy héten? Állítólag a bőr nem alkalmazkodik jól hozzá, és nem jól fog feszülni.


Egyelőre ennyi.



2016. ápr. 22. 21:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nos!

1. válaszoló: [link]

Itt egy kép arról, amit mondtam, hogy 2800-2900-as alap kalóriaégetést ír, ez az, amit nem tudok hová tenni.

3. válaszoló:

Köszönöm a linkeket, majd átböngészem.

Egyébként a 9. válaszhoz az lenne a kérdésem, hogy az nem izom tömegnövelés? Nekem zsírégetésre lenne szükségem.

2016. ápr. 23. 22:13
 12/13 anonim ***** válasza:

De igen. :)

Okok:

1. A súlyzós edzés is használ kcalt, mint minden sport, ezáltal hozzásegít a kalóriadeficithez (ami ugyebár a fogyás feltétele.

2. Az alakunkat, formánkat az izomzatunk határozza meg. Ha fogyunk, még megfelelő fehérjebevitel mellett is veszítünk az izmainkból. És hiába leszel vékonyabb, de formátlanabb. A súlyzós edzés segít megtartani az izmokat, sőt, kezdőknél még szálkásító diéta alatt is épülhet izom.

3. Ha épül izom, megnő a szervezet kcal igénye, ezáltal is hozzásegít a kalóriamínusz eléréséhez.

2016. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen.
2016. ápr. 24. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!