Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény vagy 90napos...

Szénhidrátszegény vagy 90napos diéta? Melyiket válasszam? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hétfőn szeretném elkezdeni vagy a szénhidrátszegény vagy a 90napos diétát.

Ki melyiket javasolja?

Nekem mind a kettő szimpatikus szóval nem tudok dönteni.

Mondjuk, inkább az a szempont a legfontosabb hogy ne legyen káros hatással az egészségemre/fejlődésemre.

8-10kg pluszról van szó, itthon tornáznék és eljárnék sétálni heti 5-6 torna, és 5-6 több órás séta lenne mint mozgás.

Fiatal vagyok 14éves tudom életmódváltás kellene de nem tudok mértéket tartani, jobban szeretek diétához igazodni.

Melyik lenne jobb már a koromra tekintőlegesen ha mindenképp diétázni szeretnék?

A szénhidrátszegényben így nézne ki egy napi étkezésem:

-Reggeli: valamilyen párolt zöldség (20deka)

+10 deka füstölt SZÍNHÚS semmi tartósítószer sonka


Ebéd:…20deka zöldség 2főtt tojás és a vacsi is ez

Na?


2014. dec. 19. 13:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elsőnek is nagyon szépen köszönöm hogy ennyien vettétek a fáradtságot és elolvastátok a kérdésem valamint válaszoltatok is!

Alapvetően velem az a baj hogy mindíg unalmamban eszek, és nem tudok határt tartani.

Jobban szeretem ha megvan szabva miből, mit, mikor, és mennyit ehetek.

A 90napos azért szimpatikus mivel a kedvenc ételeimből tevődik össze- imádom a zöldséget, gyümölcsöt, húsokat, fehérjét és a szénhidrátokkal sincsen bajom.

Itt pedig napokra van szabva, mikor és mennyit ehetek a kedvenc ételeimből.

A ch szegény diéta is szimpi mondjuk úgy tudnám elképzelni, hogy puffasztott rizset ennék akkor reggelire, a zöldség sonka mellé szénhidrátként.

Végülis, többen pártolják a ch szegény diétát, ezért amelett maradok szerintem.

Igen, a mozgást amiket leírtam, valóban elvégezném, nem szeretnék csak izomból fogyni és plöttyedt testet sem.

Akkor a ch szegény diétába ez megfelelő étrend? :

-Reggeli: 2puffasztott rizs és 10dkg színhús sonka, 20dkg zöldség.

-Ebéd: 2 főtt tojás (vagy néha ezt helyettesíteném 20dkg főtt csirkemájjal-vagy 20dkg túróval)+ 20 dkg párolt zöldség vagy nyers esetleg saláta

-Vacsora: Itt is az ebéd kombinációi közűl valamelyik.

Ennyi mozgással és ilyen étrend mellett (az étrendet hosszú távon tartani akarom) sikeresen lehetne fogyni? :)

2014. dec. 19. 16:42
 12/28 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő!

Sajnos nekem nincs pénzem konditeremre!

Mit rontottam el az étrend összeállításnál?

Ha nem nagy kérés leírnál egy ideális de fogyáshoz megfelelő egészséges étrendet?

Hálás lennék!

2014. dec. 19. 16:47
 13/28 anonim ***** válasza:

44%-os, a szervezetünk megoldja zsírból és fehérjéből a vércukrot. Olyan szuper, hogy te is tanultál biológiát :D

Na told azt a pacal arcodat hadd rágom le :D


Miből gondolod, hogy én nem vagyok teljes mértékben tisztában a ketózissal és a glükoneogenezissel? Lehet benézted öreg, mert viszonylag otthonosan mozgok ezekben.


Te ismerkedj még a tényekkel barátom. A ketontestek nem melléktermékek és nem okoznak ketoacidózist. El vagy tévedve az ócska kamuk tengerében, haver.


Ketogén étrend alatt vázizmod fehérjéiből szintetizálsz cukrot? Te nagyon tévedésben vagy édes fiam, az az elb.aszott ketogén diéta. Ne keverd a normálissal ;)


Baromi sok fehérje sosem kellett kiegyensúlyozott étrendbe, mivel még a vegák is elég jól elvannak a maguk fehérjeszegény étrendjével. A moderált / alacsony fehérje bevitelű étrendek teljesen rendben vannak.

Különben nézz utána a fehérjemérgezésnek. Én sem tudtam sokáig, hogy van ilyen meg szeretem a húst, de fölöslegben fehérjét bevinni egyrészt baromság, másrészt: fölösleges. Tehát nem kell sok.. Annyi kell amennyi kell, de ez nem egy nagy mennyiség.


Abban egyetértek, hogy normális edzés kell a testnek. Bár ennek nem az evolúció a magyarázata, az csak egy kamu elmélet amit mindenre rá akarnak húzni.


Evolúciós okok miatt jó a paleo étrend, evolúciós okok miatt sz.arok büdöset, evolúciós okok miatt halok meg ha szíven szúrnak.. unalmas már. Hagynám az ilyen vallásos belemagyarázásokat. Az emberi testnek mozgás kell, méghozzá nem ócska pitsarisza, ez igaz :D


Ahh, és tényleg, rámutattál egy hibámra, na ilyen is van. A lipid nem egyenlő a zsírral. Na bameg, most lebuktam.


Szerintem meg te még kevesebbet tudsz mint én, ráadásul olyan szinten vagy, hogy azt HISZED baromira vágod a dolgokat. Pedig éppen csak karcolgatod az ismeretek felszínét.. :D

2014. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

szóval ilyen szarságokra van pénz mint a puffasztott rizs és a sonka, de kondira nincs?

nekem itt az egyetemen 1500 a kondi, de a másik kolba pl ingyen van, külsős diákoknak 3000 és nem diákoknak 5000

nem muszáj ám a cutler goldba járni


alapvetően az anabolizmus főleg ha olyan puding életvitelt folytatott eddig, borzasztó energiaigényes, nem kell számolgatni a kalóriákat (nem is szabad)

egy 50 kilós 180 centi magas srácnak simán lehet 2800-3000 kalóriás igénye is anélkül, hogy az egészségesnél több zsír jöjjön fel

a fehérje drága lesz, naponta meg kéne enni a testsúlyod 2szeresét grammban

a legjobb forrás a csirkemell filé, 100gban van 24g fehérje

csak az állati forrásból származó fehérjét számítjuk be


ha mennyiségi változást szeretnél (kg, kalória), akkor tökmindegy mit csinálsz, ha ez a perverzió


ha minőségit akkor egy komplex (és kicsit egyoldalú ezért kell egy vitaminkomplex) diétát kell kondi mellett vinni


van egy oldal az interneten, akinek a vezetősége hajlandó volt felvenni a harcot azzal, hogy az emberek guci buták és még okoskodnak is a 90 napos falkaparással és társaival és megírta a kezdőknek a sárga kapszula című művet

2014. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Amúgy az egészséges étrend alapja is az lenne, hogy helyreáll vele az inzulinérzékenység, nem túl bonyolult, nem túl drága, de normális testet el lehet vele érni. Nyilván edzés mellett. Kérdező.

Mondjuk én az egészséges étrendet mindenképpen ch szegénynek tartom, konkretizálok: ez nettó 100-150 g ch mennyiségig fér bele, kb. Fogyáshoz inkább kevesebb. Ennek függvényében több a zsírbevitel.


Ketogén esetben pedig kb. 50 gramm körül van a bevitt FELSZÍVÓDÓ szénhidrát. Mert ennyit nem árt megenni, jó az agynak meg a cukorigényes szerveknek, ennyiben abszolút igaza van a másik válaszolónak. Ennyit meg lehet enni, de ez még lowcarb szintnek számít.

2014. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Ha már külön anyagi beszámolót kell tartsak akkor közlöm nállunk itt a közelbe nincs kondi csak a városban.

Ott is egy olcsóbb helyen 6500ft és nekem nincs bérletem a városba ami 3500-3600ft már nemtudom, gyalog nagyon messze van, hamar sötétedik, a suli 2ig tart tehát ha gyalog mennék 5re érnék haza ami bőven sötét és veszéjes.

Ja és még ebbe nincs benne a tanulási idő..

A pufi rizsről és a sonkáról annyit hogy a pufirizs olcsó főleg ha nem eszel belőle sokat, a sonkát pedig mi magunk termeltük.

Remélem elég kielégítő válasz!

2014. dec. 19. 17:25
 17/28 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom haver... Ez középsulis szint, és én emelteztem kémiából és biológiából is. Abból gondolom, hogy semmit nem tudsz a témából, hogy nem női magazinok ingyenes önképző egyetemén szereztem az ismereteimet, és merőben ellentmondanak a tiednek.

Nem merek neked jegyzetet ajánlani sajnos, mert félek neked magas lenne már a cím is :/. "virágnyelven" sajnos nem találtam sehol, a gimis bioszkönyvet meg nem szedem elő műszaki kiadós III vagy IVben benne van két szép vastag könyv.


"Ketogén étrend alatt vázizmod fehérjéiből szintetizálsz cukrot? Te nagyon tévedésben vagy édes fiam, az az elb.aszott ketogén diéta."


nem ezt mondtam... idézd kérlek


"Baromi sok fehérje sosem kellett kiegyensúlyozott étrendbe, mivel még a vegák is elég jól elvannak a maguk fehérjeszegény étrendjével."


a jó vega étrend nem fehérjeszegény, az aminosav profilokból össze lehet szedni a megfelelő arányokat, csak nem ez a jellemző, hanem, hogy jönnek a gasztroenterológiára a fiatalabbak a fáradékonyságal és a mozgásszeri elváltozásokkal (lúdtalp alsó-felső háti scoliosis), öregebbek pedig az izomsorvadással (a szív gyengesége egy nagy favorit)


"Különben nézz utána a fehérjemérgezésnek."


Utánanéztem. Hülyeség, egyetlen hiteles forrást nem adott a google, sem angol sem német kifejezéssel. Vesebetegek vannak egyedül kitéve neki egyébként, dehát akinek már egyébként is daliziskatéter kell annak a legkisebb problémája szokott lenni, hogy nem tudja kihozni magából a metabolikus maximumot. Persze csak ha egyről beszélünk, csak azt nem fehérjemérgezésnek hívják.


Képzeld az összes kbszott sejtfolyamatot izmot izületet porcot csontot ideget meg kellett tanulnom latinul, nem még csak ilyen bullshit alap dolgokat. Könyökén jön ki itt már mindenkinek a szakon, és nem kezdünk el ilyen marhaságokon vitatkozni.

2014. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Ha már külön anyagi beszámolót kell tartsak akkor közlöm nállunk itt a közelbe nincs kondi csak a városban.

Ott is egy olcsóbb helyen 6500ft és nekem nincs bérletem a városba ami 3500-3600ft már nemtudom, gyalog nagyon messze van, hamar sötétedik, a suli 2ig tart tehát ha gyalog mennék 5re érnék haza ami bőven sötét és veszéjes.

Ja és még ebbe nincs benne a tanulási idő..

A pufi rizsről és a sonkáról annyit hogy a pufirizs olcsó főleg ha nem eszel belőle sokat, a sonkát pedig mi magunk termeltük. "


Hát pedig ha meg akarnád megtudnád oldani. Biztos vagyok benne hogy van a környéken olcsóbb kondi. A plázakondi nálunk is nagyon drága.

A pufirizs drága, például a sima főzős rizzsel szemben. Mondjuk akkor már jázminrizst kéne enni. NEM fehérizst és a puffaszott változatát. Vagy zabot. Mert fontos a GI.

A sonkával az a baj, hogy sós, és megölöd a vesét. Na meg baromi sokat meg kell enni belőle.

2014. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Ha nagyon szeretném éppen megtudnám oldalni de akkor nem tudnék egy kanyit sem fétretenni, nem tudnék semmit magamnak venni minden pénzem erre menne..
2014. dec. 19. 18:49
 20/28 anonim ***** válasza:
hát ez már csak ilyen :/
2014. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!