Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény vagy 90napos...

Szénhidrátszegény vagy 90napos diéta? Melyiket válasszam? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hétfőn szeretném elkezdeni vagy a szénhidrátszegény vagy a 90napos diétát.

Ki melyiket javasolja?

Nekem mind a kettő szimpatikus szóval nem tudok dönteni.

Mondjuk, inkább az a szempont a legfontosabb hogy ne legyen káros hatással az egészségemre/fejlődésemre.

8-10kg pluszról van szó, itthon tornáznék és eljárnék sétálni heti 5-6 torna, és 5-6 több órás séta lenne mint mozgás.

Fiatal vagyok 14éves tudom életmódváltás kellene de nem tudok mértéket tartani, jobban szeretek diétához igazodni.

Melyik lenne jobb már a koromra tekintőlegesen ha mindenképp diétázni szeretnék?

A szénhidrátszegényben így nézne ki egy napi étkezésem:

-Reggeli: valamilyen párolt zöldség (20deka)

+10 deka füstölt SZÍNHÚS semmi tartósítószer sonka


Ebéd:…20deka zöldség 2főtt tojás és a vacsi is ez

Na?


2014. dec. 19. 13:49
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a szüleimet és 9.-től járhatok kondizni, mivel akkor már amúgy is kell buszbérlet, és nem fog annyiba kerülni, tehát olcsóbban kijön.

Akkor étrendileg most miket kéne ennem?

Muszáj a szénhidrát?Vagy felesleges?Komolyan nem tudok kiigazodni..

Ez az étrebd jobb?

Reggeli: 2tojás megfőzve zöldségekkel (sárgarépa 1db, kígyóubi)

Ebéd: 2főtt tojás, 20deka saláta

Uzsonna: 1 narancs/ vagy alma

Vacsora: 10deka saláta+10dkg félzsíros túró

Remélem ez így jó :)

2014. dec. 19. 22:34
 22/28 anonim ***** válasza:

" a gimis bioszkönyvet "


Egyébként a bioszkönyv nem igazi érvelés, mert abban sem minden hiteles. Mármint nem valóság, hiába hisszük hogy hiteles. Tehát ne is vedd elő.


"Különben nézz utána a fehérjemérgezésnek.


Utánanéztem. "


És azért, mert te nem találtál róla semmit, már hülyeség is lesz. Majd elmondom azoknak az embereknek, akiknek magasabb fehérjebevitel mellett romlott a sportteljesítményük, stb. Biztos okosan fognak nézni, ha szólok nekik, hogy hülyeség :D

2014. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ja hogy a bioszkönyv hülyeség :DD Hát jó... Biztos azért képeznek orvosokat arra a tudásra alapozva mert full hülyeség az egész... Tényleg mindenki hülye csak te vagy helikopter

romló sportteljesitmény fehérje hatására :DD

akkor szerinted ők miből épitik az izmaikat?

malterból meg téglából?


inkább ne okoskodj haver annyira nem vagy képben a témában

"egyész jól kiismered magad " hogyne...

menj át az ezósokhoz ők szeretik a (valóságtól) független nagy gondolkodókat

2014. dec. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
kérdező te meg számold meg a makroanyagokat és hogy ez az étrend mennyibe kerülne és rájössz hogy hülye vagy
2014. dec. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Te idióta. Most ha én azt írom, hogy valaki sok fehérjét zabált és fáradékony lett tőle, mintha cukrot evett volna és ingadozott volna a vércukorszintje, akkor mi a fenéért nem tudod értelmes ember módjára lereagálni? MONDD MÁR MEG!

Miért vagy ekkora tetű??? Te nem hülye vagy, hanem egy bunkó. Komolyan ezt csinálod az emberekkel? Téged vertek otthon vagy mi a fene? Szeretetre van szükséged?


Szerinted én hazudok most neked te senkiházi? Vagy mégis mit gondolsz? Leírom neked a tapasztalatomat, nem a saját szubjektív, hanem más embereké, te meg nem hogy örülnél neki, hanem barom módjára írsz.


De lássuk a másikat. Amiket én írtam, azok nem ellenkeznek a biológiával. DE ettől még egy biológia tankönyvben vannak baromságok, a könyvek hazudhatnak, az orvosok pedig nem szentek, amiket tanulnak azok vallási alapokon nyugszanak és több dologban tévednek. A biológia könyvekben vannak hülyeségek, ezzel neked mégis mi bajod? Szerinted egy könyv szent és tévedhetetlen? Na ez az amiért ha 130 IQ-d van akkor is hülye maradsz. A kényelmes, irracionális világképed. De ezt kérlek, máskor ne úgy add már elő, hogy 'csak te vagy helikopter' hanem írd le, hogy te egy vallásos ember vagy, szerinted a könyvek tévedhetetlenek, kéred hogy senki se vitasson téged, mivel minden állításod vallásos természetű, te mélyen hiszel bennük és ha valaki nem ért egyet, az a világnézeteddel és hiteddel nem ért egyet. Senki sem fog vitatni téged, mert mindenki lesz.arja a vallásodat. De te a barom vallásod miatt ne szóljál már be másoknak...


Egyébként én tényleg olyan hangnemben írtam, amire így kellett válaszolnod? Akkor az én hibám... Elnézést, hogy így megbánthattalak.

2014. dec. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

*Az izomépítéshez nem kell sok fehérje, 1g/ttkg bevitelnél sem tud annyi fehérjét beépíteni a szervezetünk, amennyit beviszünk. Úgyhogy mindenki fehérjéből épít izmokat, ettől függetlenül értelmetlen sokat enni, naturálban úgysem építjük be.


Másfelől én is szeretek húst zabálni. I <3 sült oldalas, van egy ilyen pólóm. De hát a cólát és a rumot is szeretem, most nem a preferanciáról van szó, hanem arról, hogy alapvetően fölösleges sokat enni belőle.

2014. dec. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Csak az a nagy különbség a biosz tankönyvbe leírtak és a "vallásos" orvosin tanítottakkal a te állításaiddal szemben, hogy az előbbiek TUDOMÁNYOSAN MEGALAPOZOTTAK.

Ha a matekkönyved leirta, hogy a gyök 2 egy nem racionális végtelen tizedes jegyekből álló szám, te dobtad a vallásosságot, és elkezdted számolgatni a gyök kettőt?


Képzeld lassan 6 éve foglalkozom a testépítéssel, és ezzel kapcsolatban rengeteg szakirodalmat elolvastam, és személyes tapasztalataim is igazolják, a "vallásos" hitet.


Én aztán benne vagyok minden szakmai vitában, de amikor valakinek annyi alapvető tudása nincs, hogy fogalma sincs alapjelenségekről, és még én vagyok vallásos idióta, mert tankönyvekből tanultam amit tudok, akkor álljunk már meg egy percre.


1g ÁLLATI eredetű fehérje kgonként kb annyit ér, hogy nem épül le a szervezeted egészséges működéséhez szükséges izomzat.

2014. dec. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy nem sértődtél meg azon ahogy este írtam. Nem szoktam amúgy úgy írni. Semmi értelme. Felhúztam magam. Méltatlan volt.



Nem azt állítom, hogy a gyakorlatod jelentéktelen. Sőt, pont arra szeretnék rávilágítani, hogy a gyakorlat időnként fontosabb mint az elmélet.


Nem elhanyagolható az elmélet sem.. viszont az elméletek időnként változnak.


Márpedig én eddig nem ütköztem biológiai ellentmondásba, kivéve a zsír-lipidnél, ezt remélem már kb. el is felejtettük.


Viszont a Te tapasztalataid mellett vannak más tapasztalatok. Minimalizált fehérjebevitelről írok ? (amit én speciel nem csinálok, bár én nem is ketogénezek)


Ez a saját izomtömeg megtartására elég kb.? Arra biztosan. És a kérdező nem pont ezt szeretné amúgy? :D

Egyébként az izomtömeg megtartásához, a nitrogénegyensúlyhoz elvileg 20-30g teljes értékű fehérje is elég már, erre ráhagyással számolják a 0,8 - 1 g/ zsírmentes ttkg mennyiséget. Nem azért írom ezt, mert a 0,8g/ttkg WHO ajánlás, én speciel nagy ívben teszek a who-ra. (még úgy tanultam táplálkozástudományból, hogy ennyi a who ajánlás, azóta lehet változott már, de ez sem érdekel különösebben)


Viszont a tudomány.

Pár perc alatt átfutod a tudományelmélet 12 fő pontját, aztán röviden kielemzik az evolúció "tudományos" elméletét ezen szempontok szerint.


[link]


Hogy konkrét tévedésre utaljak a biológiában.


Ebbe a videóba csak pillants bele, ahogy időd engedi. Nem gondolom, hogy órákon át kellene nézni.. és azt sem, hogy a vallásos részről kellene beszélni. De általánosságban is rávilágíthat a tankönyvekben lévő hazugságokról, talán a videó eleje lenne emiatt érdekes..


https://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4



Ezek után valamennyire érthető, hogy a tudományok csak alap elméleteken nyugszanak, és eleve ezen alapvetésekhez képest lehetnek úgymond objektívek. De az alapjuk eleve nem stabil.


És akkor még nem is említettük a szándékos hamisítást. A tudományra is kiható nyomásokat: egyéni érdekeket, ipari érdekeket amik befolyásolják. Tudományos kutatási eredmények ignorálását-eltüntetését stb.


Tehát a hivatalos információk? Alapvetően nem hitelesek, csak remélhetjük, hogy viszonylag megbízhatóak. Az orvosok képzése például szar, de hát mihez képest. Még így is jobb, mintha semmilyen nem lenne. Nem azért mert meg tud gyógyítani.. ahhoz nem tudnak semmit. De pl. meg tudják röntgenezni a csuklómat ha edzésen megúzódik, én pedig megnyugszom hogy újra nem tört el, hiszen sosem törik el. De ha egyszer eltörne, akkor nem rontanék tovább a sérülésen, mert hála az orvosoknak megtudnám, hogy komolyabb a sérülés. Na kb. ilyenek miatt jók az orvosok, diagnosztizálással teljesen meg vagyok elégedve. Na nem mintha egy UH vizsgálatra nem kellene néhol hónapokat várni.. ez egy másik kérdés.


Vérképet is orvossal csináltatok. Hát nem? Szóval szerintem tök jó, hogy a sotén éveken át hülyítenek embereket (persze sajnálom is őket) mert így lesz aki megröntgenezzen néhány évente, illetve a vérvételhez is formálisan kell egy orvos (amúgy nem, mert asszisztens veszi le a vért és laboráns dolgozik vele, de mindegy).



De ők is tanulnak baromságokat, bizony tankönyvekből és valótlan dolgokat.

2014. dec. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!