Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehetne "elfogadtatni"...

Hogyan lehetne "elfogadtatni" vele az apját is éjszaka?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves. Nem jó alvó, kifejezetten rossz. Ez kb.1 éve tart nála, addig annyi volt, hogy 1x evett, meg mondjuk 2-3x vissza kellett adni a cumit, és annyi.

Most felébred, sír, jó esetben elég egy kis simi, melléfekvés. Kevésbé jó esetben fel kell venni, sétálni kell vele kicsit. Aztán rajtam alszik vissza.

Átlagosan egy éjszaka kb.8-10x biztosan megébred.

A férjem durván 10 hónapja nem mehet a közelébe se éjszaka. 8 hónapos kora körül kezdődött. Ráfogtuk, hogy szeparációs szorongás, majd elmúlik. De nem múlt el. Ha éjszaka az apja megy át, a gyerek olyan sírásba kezd, mint amúgy soha. És az nem opció, hogy apa tartson ki, majd abbahagyja, mert annyira sír ilyenkor, hogy pár perc után nem kap rendesen levegőt. Soha, semmilyen más szituációban nem sír ennyire.

Pedig előtte sokszor kelt hozzá a férjem is. Vagy fent maradt mondjuk éjfélig-1-ig, addig én tudtam aludni.

Most nem. És egyre nehezebben viselem. Egyre jobban érzem, hogy fáradt vagyok és kimerült. Mi lehet erre a megoldás? Az idő? Majd elmúlik? Vagy van valakinek valami ötlete esetleg, amit érdemes kipróbálni?


dec. 16. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy írod. Az idő...

Fiam 4.5 éves. Simán elvan az apjával nappal bármennyit. Éjjel 1x kel inni, akkor viszont csak én vagyok jó.

Lányom 2 éves. Születése óta rossz alvó. 3-4x kelünk a mai napig jobb éjszakákon. Az apját ha meglátja este, sikítófrászt kap. Pedig nappal ő is tök el van vele.


Gondolhatod én mennyire kipihent vagyok. Úgy, hogy én már visszamentem dolgozni is.

dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is dolgozom. Fergeteges így. :D

Vannak napok, amikor melóban azt se tudom, mit csinálok pontosan. 😅

dec. 16. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Szoktassátok fokozatosan, ha sír, akkor is.


Bsszus, képzeld már el, hogy nem melózni kell másnap, hanem valami miatt pl kórházba kerülsz (akár egy második terhesség okán). Akkor a gyerek egész éjjel üvölt az apja kezében???

dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!