Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy is kell elaltatni egy...

Hogy is kell elaltatni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Ha hason alszik, megfulladhat.

Ha háton van sehogy nem alszik el. Két szülő már felváltva órák óta ringatja és még mindig nyitva a szeme. Fizikailag nem lehet bírni, de mentálisan se nagyon. Hintázó ringató babafotelbe se alszik el. Autóba se alszik el. Kizárólag cicin alszik el, de ha felvenném, kiságyba tenném kinyitja a szemét és nem alszik vissza. Mit csinálok rosszul? Már annyira fáradt vagyok, hogy aludni se tudok. Sírni hagyni nem akarom, hogy azt tanulja meg, hogy önmagától nyugodjon meg, mert ahhoz még kicsi. Ha nem tudok aludni én se, beteg leszek. Ha olyankor alszok, ha nappal van akkor meg a lakás úszik el a mosatlanba meg a koszba plusz kaját se csinál senki...


dec. 26. 23:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk ciciztesd és aludjon melletted baba öbölben? Akkor csak 10 centit guritod arrébb. Azért nem akkora tudomány ez. Azt add meg neki amire szüksége van. A cicid és a közelséged. Mivel jobb órákon át ringatni meg kinlodni?
dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom, de az biztos, hogy nem csinálnék valamit órákig ami hatástalan. :D Nincs cumija annak a gyereknek?
dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Az apja elveszi és nem engedi, hogy cumival aludjon. Azt mondja nem tud majd tőle beszélni és nem akarja, hogy műanyagot egyen.

Ha 10 centire odébb tolom, húzom, azonnal kipislant és máris ébren van. Mivel ilyenkor nincs több tejem se, de nem is cicizik vissza akkor ébred meg egy félóra alvásból... Nem tudom visszaaltatni.

Ha szerencsém van és apa nem dugta el a cumit, a cumira is felébred, hogy az meg mi a szösz... Szóval semmi. Éjszaka éjfélkor elalszik, fél kettőkor már ébren van cicizik. Ilyenkor én nem tudok visszaaludni, 3-ig pislogok a sötétbe vagy pisilek a wc-n, mire elálmosodok visszafekszek. 5 percet fekszek és a gyerek megébred. Fél ötre elalszunk. De ötkor apa megy ki pisilni csoszogva. Ezért 6ra kiszopizza minden tejem. 8-ig nyűgösködik, én meg zombi vagyok. Utána nem is tudom valami csoda folytán magamhoz térek kicsit, átöltöztetem. Mire kimegyünk sétálni/boltba végig ébren van. Aztán amikor főznék/fürödnék kicsit csendbe van a kiságyba. Délre álmos fáradt vagyok, bolt és fürdés után cicizik, elalszunk. Férjem bejön, hogy miér alszok napközbe. Délután megint sétálunk közbe/utána megint cici. Utána nem alszik, fürdik játszik, nézelődik. Este 7-8 szopizik. Sír, fáradt vagyok. Fél kilencre bealszik. Ha leteszem, felébred. Csak és kizárólag a mellkasomon hasalva alszik. Velem mellettem az ágyba de én így nem tudok aludni. Mert mindig lefelé kúszik a hátán valahogy azt veszem észre, hogy a fejem mellől lekúszik a derekamig. A babaöből kiforog.

dec. 27. 00:37
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Cicin elaltatva lerakod. Tobb billio nonek sikerult mar, menni fog.
dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ha tudnám a tuti megoldást, nem lennék most ébren ;). De nálunk sem sikerült háton elaltatni, hason több esély van rá. Beszéltünk is erről a védőnővel, egyetértett abban, hogy van az a helyzet, amikor nem a bölcsőhalál valamivel magasabb kockázata a legfontosabb szempont. Egyébként van légzésfigyelő. Igaz, nem tudom, hogy éles helyzetben menne-e az újraélesztés.

Nálunk a kendőt nem szerette, így az nem játszott, de van, aki magára köti a babát. Az együttalvás pedig nekem nem jön be, így ahhoz csak akkor nyúlok, ha már nagyon kész vagyok. A babaöböl kompromisszum lehet, nálunk mondjuk ott van a kiságy a nagy mellett, szóval rács van köztünk, de a kezem befér. Néha sikerül úgy elaltatni, hogy pacskolgatom a fenekét. Ami elég jó hatásfokkal működött, ha közben beszélgettünk is a férjemmel :). Lehet gondolkodni azon, mi lehet a baja, hátha valami konkrét dolog és nem maga az élet: tudom, 3 hónapos kor alatt hasfájás, utána meg nő a foga :D, de ha refluxa/rejtett refluxa van, azon más segít(het), mint a szélgörcsön. Ha mindkettő, akkor megszívtad. Ha pedig anyahiány, akkor te vagy a megoldás.

dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Először is a cumi miatt nem fog rosszul beszélni és nem fog műanyagot nyelni... másodszor az ember ilyenkor nappal alszik,férjed egy paraszt. Nálunk hason aludt de volt légzésfigyelő és nem lett baja.
dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Apuka a baj itt. Hülyesége miatt vagy hulla. Add a cumit! 3gyerekem van, mindegyik gond nélkül letette, és eleg korán beszéltek. Fehérzajt próbáltad? Porszivó, vagy vonatzakatolás hang? Van rá applikáció is
dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Babaobolben a baba, te meg mellette szoptatod fekve.

Mi igy “aludtunk” 2 honapig,persze en iszonyat eber voltam, nem mondanam ezt tul sok alvasnak, de sehogy mashogy nem ment, cumit nem fogadta el, pedig en lelkesen probalkoztam. Utana jobb lett, mert le lehetett tenni es nem igenyelte, hogy a mellem 0-24 a szajaban legyen. Cumit 4 hosan fogadta el eloszor, na onnantol mar csak ketszer kelt ejszaka a 10 helyett. Bar ennek lehet nem sok koze van a cumizashoz, de valamennyit biztosan segitett. Most 8 honapos, napkozben a cumi el van pakolva,nem log a szajaban allandoan, csak es kizarolag alvashoz kapja meg, remelem, hogy ezt tudjuk tartani kesobb is.

Egyebkent nekem a vedono azt mondta, hogy cumizni max 2 eves korig kene es csak alvashoz. Utana mar problema lehet a fogai miatt, meg ugye foleg az a baj, ha allandoan a szajaban van.


Viszont nem vallalok arra garanciat, hogy ez a szoptatasba nem zavar be. Nekunk nem okozott gondot, de olvastam, hogy a cumi is okozhat cumizavart.

dec. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, azt kihagytam, hogy mondjuk a takaritast es a fozest pont leszartam honapokig :D

Menut rendeltunk vagy a ferjem fozott es takaritott. Amig ejszaka 10-20 alkalommal kelt, addig en nappal a faradtsagtol orultem, ha a gyereket epphogy el tudom latni. Es igenis lefekudtem akkor aludni, amikor o is aludt es hagyta napkozben.

dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A férjed egy paraszt te meg egy elnyomott szerencsecsomag vagy akinek semmi önbecsülése nincs.


"Férjem bejön, hogy miér alszok napközbe"


Ilyet kérdezne tőlem megfognám és leütném.


"Ha szerencsém van és apa nem dugta el a cumit"


Mi az hogy eldugja a cumit? Ilyet próbálna meg velem valaki a fejét letépném a helyéről.


Ez már innen látszik, hogy egy teljesen nem működő kapcsolat, a nagyobb probléma pedig, hogy fel sem fogod mekkora egy idióta a férjed és könnyelműen beszélsz róla, mint ha a világ legtermészetesebb dolga lenne az ilyen alja viselkedés. Pont az ilyen nőkből lesznek a családon belüli erőszak áldozatai akik se saját magukért sem a gyermekükért nem mernek kiállni. Aztán felnő a gyerek a pszichopata apjának köszönhetően szorongva, depressziósan, önértékelési zavarral és mehet egyből a pszichiátriára kezelésre mert normális életet nem fog tudni leélni.


Előbb javaslom a kapcsolat rendezését utána pedig olyan módon altatni a gyereket ahogy nekem megfelelő. Cumival, majd pedig nappal pihenve ha este nem megy. Ennyi.

dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!