Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy is kell elaltatni egy...

Hogy is kell elaltatni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Ha hason alszik, megfulladhat.

Ha háton van sehogy nem alszik el. Két szülő már felváltva órák óta ringatja és még mindig nyitva a szeme. Fizikailag nem lehet bírni, de mentálisan se nagyon. Hintázó ringató babafotelbe se alszik el. Autóba se alszik el. Kizárólag cicin alszik el, de ha felvenném, kiságyba tenném kinyitja a szemét és nem alszik vissza. Mit csinálok rosszul? Már annyira fáradt vagyok, hogy aludni se tudok. Sírni hagyni nem akarom, hogy azt tanulja meg, hogy önmagától nyugodjon meg, mert ahhoz még kicsi. Ha nem tudok aludni én se, beteg leszek. Ha olyankor alszok, ha nappal van akkor meg a lakás úszik el a mosatlanba meg a koszba plusz kaját se csinál senki...


dec. 26. 23:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Cicin ha elaltatod , nyugodtan alhatsz a gyerek mellett. Fèrjedet meg rakd ki, akkoea tahò csak nyűg a nyakadon.
dec. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
Itt a férjed az egyetlen probléma...
dec. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Az elso 3 honapban mellette fekudtem cicizett tvztem (semmi baja nem lett full halkan neztem felirattal o meg a cicim fele fekudt) bealudtam vagy csak kimasztam mellole. Kb utana tudtam atrakni az agyaba de igazabol ez egy felesleges mozzanat volt 😂 de valamiert szukseget ereztem atrakosgatni ettol ugy ereztem jo anya vagyok. Pedig nem. Kesobb lusta voltam atrakosgatni meg eleve csak azert teszegettem at mert mindenki ezzel nyomasztott. Ertsd jol: osszes tapszeres baratnom huledezett hogy miertnem a kisagyban alszik. A ferjed 1 napig nem birna 😂 mond el neki azert alszol napkozben mert a szoptatas ezzel jar rettenetesen almosit en sokszor kozben ettem az agyban meg ilyenek. Kuldj a ferjednek cikkeket a temaban. Es ezt az idoszakot elvezd ki fekudj filmezz egyel. Komolyan, a gyereked erzi ha nyugodt vagy. Es aludj a kicsiddel muszaj
dec. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a faroknak mondjuk szülni sem kellett volna ..
dec. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Dobnám ki az ilyen embert mint macskát sz*rni...hát mit gondol???

Te meg miért hagyod?

Mennyi idős a pici? Nem lehet hogy nem elég neki a tejed és éhes azért nem alszik? Én biztos adnék neki pótlást. Szuperszoptatósanyukákbármiáron nyugodtan le lehet pontozni

dec. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Hason altatom, a kórházban is így kellett, a védőnő is ezt javasolta.
dec. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát itt apuka a baj, meg te, hogy hagyod.

Szerintem a baba is a te nyugtalanságod érzi.

Téged a párod nem egyenrangú félként kezel, hanem feletted áll. Elveszi az ordító gyerektől a cumit, aztán nemhogy besegítene, még letol, ha pihenni mersz. Miért vagy ilyen emberrel?

dec. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt apával van a legnagyobb probléma. Na hát velem ilyet nem tudna. Elnyomott kapcsolatba vagy.

Off amúgy: Bár én "csak" fél évig tudtam szoptatni,de mindig felnéztem az ismerőseimre,akik fekve szoptattak és vígan aludtak úgy. Nekem kényelmetlen volt,ha evett pedig nem tudtam elvonatkoztatni és aludni közbe mintha mi sem történne,hogy szopizik én meg aludjak. Meg úgy amúgy sem ment fekve,gyűlöltem is úgy. Kórházba is segítettek benne,tanácsadó is,nekem nem ment úgy. Úgyhogy hosszú kimerítő éjjelek voltak,mert minden éjjeli szoptatás alatt fent voltam,felkeltem. Amikor elment a tejem és tápszeres lett,na akkor lett egy kipihent anyukája,akinek napközbe is volt energiája vele foglalkozni. Mint akit kicseréltek olyan lettem.

dec. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A férjem így, a férjem úgy, a férjem azt mondta, a férjem szerint....Na és hol vagy te a képben, kedves kismama?
dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

“Ha hason alszik, megfulladhat”

Az én kisfiam az első 4-6 hónapban nem volt hajlandó máshogy aludni, kizárólag hason. Nem fulladt meg.

A terhességem előtt koraszülött osztályon dolgoztam, ott is hason aludt a legtöbb baba, egyik sem fulladt meg.

Nyugodtan tedd hasra, lehet, hogy csak ennyi a baj.

Másik: Az apukát üsd le, mert egy barom.


Biztosan jól lakik a babád? Nem lehet, hogy éhes marad? Esetleg nem fázik? (A fiam 2 hétig nem lehetett betenni a kiságyába, mire rájöttem, hogy az a baj, hogy hideg volt neki csak simán a gumislepedő.. tettem be alá egy puha meleg plédet, aztán onnantól kezdve olyanokat aludt, hogy öröm volt nézni)

Fehérzaj, babafészek még jól tud jönni esetleg. Csinálj neki egy kis kuckót, nem baj, ha kicsit szűkösebb, úgy biztonságban érzi magát, emlékeztetni fogja a pocakban töltött időre.

dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!