Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy is kell elaltatni egy...

Hogy is kell elaltatni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Ha hason alszik, megfulladhat.

Ha háton van sehogy nem alszik el. Két szülő már felváltva órák óta ringatja és még mindig nyitva a szeme. Fizikailag nem lehet bírni, de mentálisan se nagyon. Hintázó ringató babafotelbe se alszik el. Autóba se alszik el. Kizárólag cicin alszik el, de ha felvenném, kiságyba tenném kinyitja a szemét és nem alszik vissza. Mit csinálok rosszul? Már annyira fáradt vagyok, hogy aludni se tudok. Sírni hagyni nem akarom, hogy azt tanulja meg, hogy önmagától nyugodjon meg, mert ahhoz még kicsi. Ha nem tudok aludni én se, beteg leszek. Ha olyankor alszok, ha nappal van akkor meg a lakás úszik el a mosatlanba meg a koszba plusz kaját se csinál senki...


dec. 26. 23:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Második gyereket már ne szülj neki.
dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy nem egy kreténnek szülsz. Ha cumival aludna az a gyerek akkor cumizzon. Több millió gyerek megtanult melette beszélni. Én meg soha nem cumiztam de pösze vagyok.

Ha hason aludna, akkor hason. Nem lesz semmi baja.

dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az apja elveszi és nem engedi, hogy cumival aludjon. Azt mondja nem tud majd tőle beszélni és nem akarja, hogy műanyagot egyen."


Es egy ilyennek szultel ?

dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Wow, apukára nem reagálnék, többiek már megtették, egyébként amíg te kelsz hozzá éjjel/hajnalban és vagy ébren, addig döntsd el te hogy altatod és hogyan tudsz pihenni. ;)


Cumit nálunk nem fogadta el, nekünk is volt elvünk előtte, hogy inkább ne, de mi is próbálkoztunk este vele. Csak nem kell neki azóta sem, csak cici. 😄 Egyébként én kérdeztem a gyerekorvost, vedonot is erről, és abból hogy 10 percre a szájába teszed elalvás előtt, nem lesz baja, ha elalszik kiköpi úgyis. A cumizavar lehetséges kockázat, vagy az Ah tuls sokat cumizik, a fogak növekedésben okozhat gondokat. De nem 10 perc.


Egyébként nekem is kizárólag cicin alszik el. Néha ha nagyon kimerült, ringatva is, de! 20-30 perc altatás után totál felesleges próbálkoznotok, ha addig nem alszik be.

Eddig nem volt gond, mert kb 3,5 hóog 1 max 2x kelt éjjel. :) Azóta meg elkezdett megborulni, és sokszor kelni, csak már lassan 8 kiló… szóval ringatgatni sem fogom fel órákat.

Húzósabb, fog vagy hasfajos napon elő a mei tai, és általában abba Is bealszik már bent 10-15 perc max. Míg kicsi volt és kendőztem, bent nem viselte el vsak kint setánál. Ez is egy varázsszer nekünk, ha minden kötél szakad.


Ja meg egy időben nekem is 3 óra volt az altatás, cicizés este míg elaludt. Egyáltalán nem volt és nincs kevés tejem azóta sem! 😄Volt hogy ömlött este is. Ha front van dettó jobban kell neki a test közelség, komfort cici. megfigyeltem.


Amíg kisebb (és könyebb) volt, a babafeszek segített sokat. Konkrétan ha bealudt mellettem cicin. Nagyon óvatosan azzal együtt tettem a kiságyba. Na. Így nem kelt fel! És tudtunk mi is aludni. A gondom most az, hogy kezdi kinőni, + már nem kis súlyú baba, nem emelgetem veled. (Egyébként az agyunk mellett van a kisagy itt is).

3,5 ho óta újra többször kel, sajnos 4 jó körül megborul nekik megint az alvasuk általában. Most nekem is új megoldást kell találnom, mert amíg sokat kel, muszáj éjjel/hjanalban fektetve szoltatnom, nem bírnél létezni egyszerűen. Ja és így sokkal pihentetőbb, nem vagyok olyan zombi nappal.


Van aki vastagabb plédem szoptatja és így teszi át a kisagyba, hogy ne ébredjen meg. Illetve ami nekem bejött, hogy lefogni a karjait a Moro reflex miatt, arra sokszor felébrednek kb 4 hős korig tunik el.


Lényeg, hogy felejtsd el ki mit mond, mit kéne, vagy nem kéne. Minden baba más! A te babád is a cicin alszik jobban, más baba ringatva, simogatva. Más baba épp kevesebbet kel, a tied többet. Azt célszerű alkalmazni, ami anyának és a babának is a leghatékonyabb. Ha ez most a cicin altatás, akkor most az. Nincsen azzal sem baj. Túl sok az okos jó tanács, de igazából nem tudod vele most még elrontani. Bízz magadban, te vagy az anyja, figyeld a babád reakcióit, és dönts aszerint, ami jó nektek.

jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
*bocs az elírásokért, telefon.
jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!