Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ráhagyjam vagy mit tennétek a...

Ráhagyjam vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A 2,5 évesem egyre gyakrabban nem alszik nap közben. Én elfogadnám ezt a dolgot, de estére elég fáradt és kajla ha nem alszik, most ne menjünk bele az altatási módokba, időpontokba, túl vagyunk már mindenen, 5 hónapja van ez az állapot tehát volt időm kísérletezni.

Szóval amikor bemegyünk az ágyba, maga szól ha nem akar aludni (ugyanakkor maga szól ha álmos és szeretne) ilyenkor kicsit erőszakoskodom hogy márpedig nem megyünk ki amíg nem alszol meg csendespihenő van meg akkor ne aludj csak feküdj és pihenjünk és társai, de ilyenkor ki akar jönni az ágyból...azt tudom tenni, hogy erőszakkal ott tartom (lefogom, visszateszem stb) de akkor meg rúgkapál és őrjítő hisztibe kezd....kérdésem, hagyjam rá, ne erőltessem akkor az alvást majd csak kinövi ezt, vagy ilyenkor addig kellene tartanom magam, míg akár egy jó kis hányós hiszti árán is, de ott nem tudom tartani az ágyban, netán álomba sírja magát, és akkor talán 4-5 ilyen alkalom után felfogja hgoy aludnia kell?

őszintén nem tudom melyik lenne a helyes...természetesen nagyon fárasztó hogy nem alszik délben (van egy kisbaba is mellette) és mégrosszabb hogy emiatt az egész délután oda, hiszen hisztisen nem lehet sétálni játszani stb, de mivel ez "csak" heti 2-3 alkalom, nem tudom hogy melyik lenne jobb..


2017. jan. 23. 14:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Azt írod, erőszakkal ott tartod, lefogod, visszateszed. Ez nem normális dolog, az alváshoz nyugodt körülmények kellenek. Igen, szüksége lenne az alvásra, de vannak gyerekek, akik nem alszanak délután, ez van, reméljük, hogy éjjel kialussza magát. Elhiszem, hogy fárasztó, de nem foghatod le a gyereket, egészen addig amíg már elhányja magát! Ez evidens kell, hogy legyen minden szülőnek. Egyébként ha hónapok óta ezt csinálod vele, akkor már kicsináltad annyira lelkileg, hogy retteg a csendespihenötöl, úgy meg nem nagyon lehet aludni, ha valaki fél.
2017. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
25%

11: nem írta a kérdező, hogy lefogja, amíg nem hány :)

Ezt egy hozzászólásban írták, hogy az oviban, ezt fogják vele tenni.

2017. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
NEM! NEM FOGOM LE HOGY ALUDJON :) nyilván tudom hogy a hisztiből már nem lesz alvás!! megpróbálok vele nyugodtan lefeküdni aludni, és amikor határozottan megindul hogy már pedig ő nem alszik, és tudom hogy innentől a fejem tetejére állok se lesz alvás, mert van benne tapasztalatom, akkor jönne az a rész, hogy lefogom és az ágyban tartom, és ezen hisztizik valóban, de általában nem hagyom hisztizni...itt jön a kérdésem lényege. Tehát nem az a kérdés hogy erőszakkal és hiszti árán elaltassam e, mert tisztában vagyok vele hogy olyat nem lehet!!! hanem hogy erőszakkal az ágyban tartsam e még ha ennek durva hiszti is pár napig az ára, hozhat e ez pl egy olyan eredményt hogy akkor feladja és inkább alszik?? nem írtam hogy ezt fogom tenni...kérdezek! 11: nem tudom mire érted hogy költői túlzás
2017. jan. 23. 15:07
 14/28 A kérdező kommentje:
*10
2017. jan. 23. 15:08
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!

Én teljesen értem, h mire gondol erőszak alatt a kérdező! nem kell szőrszálhasogatónak lenni!

Én ilyenkor mindig visszateszem az ágyába, ha feláll, rászolok, h feküdjön vissza, ha nem teszi lefektetem, ha kimászna visszarakom!

Ezt van, h megcsinálom 20 szor! És igen sír, hisztizik, hergeli magát! nem hagyom magára, nem kiabálok vele, nyugodt hangnemben beszélek, de következetesen! Kötekedők kedvéért, igen "erőszakkal" visszafektetem!

Ez a ki unja meg hamarabb játék! kitartonak kell lenni!

Amúgy a sapkalevételnél is ugyanez volt! akkor sapka se kell mínusz 10 ben ha letépi folyamatosan? igen 20 szor visszaraktam rá és ráunt a dologra!Én mindenképpen erőltetném az alvást, mert az oviban kínszenvedés lesz neki! amúgy 2,5 évesen még nem érti a csendespihenő fogalmát, azt ne is várjátok el, h csendben ellesz magában akár fél órát is, ez még egy 5-6 éves gyerekenk is nehéz...

2017. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

12 mit fognak vele tenni az oviban? Elárulom neked, semmit. Nekem otthon ugye nem kellett aludnom kb. 2 éves korom óta, nyilván igyekeztek rávenni normális módszerekkel, meseolvasás, stb., de nem tudtam aludni. Az oviban 3 évig kínlódtam minden délután a csendespihenö alatt, soha nem aludtam el. Azóta sem tudok délután aludni. Anyám óvónő, ő engedi, hogy felkeljen az olyan gyerek, aki nem tud aludni, nyilván nem annyira a 3 évesekkel fordul ez elő, inkább az 5-6 évesekkel, ők felkelnek, rajzolnak csendben.

Ha hisztizni fog minden délután, akkor egyszerűen megmondják, hogy vigye haza, nem fogja egyik óvónő sem lefogni a gyereket, egyrészt, mert kirúgnák, másrészt nincs is rá ideje, kedve.

2017. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%

még annyi, h igen nálunk pár nap alatt rendeződött a dolog, rájött, h nincs más választás mint fekve ottmaradni az ágyban, és mivel szüksége volt alvásra természetesen el is tudott aludni, egy kis hát simogatással megspékelve!

3 gyerekes anya

2017. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

16: nem én írtam, hogy ezt teszik vele az oviban.

Más írta. Én csak neked írtam, hogy ezt nem a kérdező írta.


Nálunk egyébként kötelező volt az alvás. De nem hisztizett senki sem. Aki nem akart aludni, azok próbáltak beszélgetni, köztük időnként én is :) ránk szóltak, aztán abbahagytuk, és idővel elaludtunk.

2017. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet ránevelni a gyereket a délutáni alvásra, mert az alkati kérdés, igen, szar csendespihenö alatt fetrengeni az ágyban, de ez van. Nem is értem, hogyan gondolhatja bárki, hogy ez szoktatás kérdése. Kérdező! Én ilyen szinten nem erőltetném, csak meseolvasás, stb., mellett hátha elalszik.
2017. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira hisztis délután a nemalvástól, hogy nem lehet vele sétálni, akkor bizony még szüksége van a délutáni alvásra. Dacol ellene, mert 2,5 éves. Ha most következetes vagy, akkor pár nap, max 1 hét és aludni fog.
2017. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!