Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ráhagyjam vagy mit tennétek a...

Ráhagyjam vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A 2,5 évesem egyre gyakrabban nem alszik nap közben. Én elfogadnám ezt a dolgot, de estére elég fáradt és kajla ha nem alszik, most ne menjünk bele az altatási módokba, időpontokba, túl vagyunk már mindenen, 5 hónapja van ez az állapot tehát volt időm kísérletezni.

Szóval amikor bemegyünk az ágyba, maga szól ha nem akar aludni (ugyanakkor maga szól ha álmos és szeretne) ilyenkor kicsit erőszakoskodom hogy márpedig nem megyünk ki amíg nem alszol meg csendespihenő van meg akkor ne aludj csak feküdj és pihenjünk és társai, de ilyenkor ki akar jönni az ágyból...azt tudom tenni, hogy erőszakkal ott tartom (lefogom, visszateszem stb) de akkor meg rúgkapál és őrjítő hisztibe kezd....kérdésem, hagyjam rá, ne erőltessem akkor az alvást majd csak kinövi ezt, vagy ilyenkor addig kellene tartanom magam, míg akár egy jó kis hányós hiszti árán is, de ott nem tudom tartani az ágyban, netán álomba sírja magát, és akkor talán 4-5 ilyen alkalom után felfogja hgoy aludnia kell?

őszintén nem tudom melyik lenne a helyes...természetesen nagyon fárasztó hogy nem alszik délben (van egy kisbaba is mellette) és mégrosszabb hogy emiatt az egész délután oda, hiszen hisztisen nem lehet sétálni játszani stb, de mivel ez "csak" heti 2-3 alkalom, nem tudom hogy melyik lenne jobb..


2017. jan. 23. 14:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. nem azt írtam, hogy diavetítőzzél vagy olvass neki 2 órán keresztül, hanem hogy a délutáni lefekvés előtt olvass egy mesét vagy olvass neki... :)
2017. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
értem koszi utolso meg koszi azoknak akik ertettek a kerdest
2017. jan. 23. 15:23
 23/28 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem írod ki teljesen félreérthetően, akkor mindenki értette volna.
2017. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

csak az nem értette aki nem akarta!

3 gyerekes

2017. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

nem egészen értem mit nem értettél rajta, szerintem egyértelműen fogalmaztam.


20: következetesség, az oké, csak itt már csak egy dologhoz maradhatnék következetes: az erőszakos oda hurcoláshoz, lefogáshoz stb. mert ahogy írod dacos, és ha nem fogom le, egyszerűen kirohan a szobából. nyilvánvaló hogy dacból nem alszik, túl van pörögve, nincs kedve hozzá stb. de fogalmam sincs mit tehetnék, azon túl, hogy amíg tudom - és amíg a kisbaba ebben nem akadályoz minket - ott maradok az ágyban vele és próbálom ott tartani. De sajnos ez sem mindig megoldható mert a pici fent van általában olyankor és ő meg nyilván azt igényelné hogy vele foglalkozzak...úgy érzem szét kellene szakadnom, és erre nyilván nem vagyok képes...következetesnek tartom magam, de hát ti sem nagyon javasoljátok a hisztizni hagyást, inkább azt, hogy hagyjam akkor rá és ne aludjon...

2017. jan. 23. 16:06
 26/28 anonim ***** válasza:
68%
Én nem erőszakoskodnék a helyedbe. Ha nem hát nem. Úgy látom inkább a te kényelmed érdekében altatnád, de ilyen áron ( hányós hiszti?! ) sztem nem kéne. Biztos nehéz h másik kicsi is van de az se jó ha ráerőszakolod az akaratodat. Inkább vezesd rá h miért jó neki ha alszik, ennyi idős gyerek már azért megért dolgokat. Remélem sikerül jó megoldást találnod!
2017. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
És ha később fektetnéd le aludni, amikor a pici is alszik?
2017. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
a pici csak fél órát alszik....annyi idő alatt nem alszik el, mert porog dobalja magat stvlb. csak akkor alszik el fel oran belul ha fáradt. ha meg fáradt akkor meg pont nem gond a nemalvás hiszen akkor elalszik. igen az en kenyelmem is, emberbol vagyok kell egy kis lazitas. sot az sem lazitas mikor alszik hizsen a kisbaba akkor is ebren van de legalabb ha alszik, delutan pihentebb es nincs hisztizes..igy kolcsonos erdek volna ez de gobdolom szulok vagytok, nem kell magyaraznom hogy egy 2.5 evesnek miert kell nappal aludni
2017. jan. 23. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!