Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnék fogyni szoptatás...

Hogy tudnék fogyni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy a hagyományos értelemben vett fogyókúra "tilos". Van-e valamilyen szer amit ilyenkor lehet szedni? Kérem csak azok írjanak akiknek van ebben tapasztalatuk, és leszögezném, hogy nem egy vitát akarok elindítani! Előre is köszönöm!
2008. nov. 14. 21:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

szia,


Nem kell szedned semmit!

Figyelj, hogy mikor mit eszel.

Szopi alatt egyébként is beindul a fogyás, mert nap 500 kalóriába kerül a tejtermelés.

2008. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem sajnos negatív tapasztalataim vannak, de legalább az én kudarcomat hátha elkerülöd.

Én próbáltam először azt, hogy délelőtt csak jó sok gyümölcsöt ettem, mást nem, ez egy hét alatt oda vezetett, hogy sokkal kevesebb lett a tejem és két hét volt, mire visszahoztam.

Aztán minden nap bicikliztem egy órát izzasztó naciban, plussz a babával egy-másfél óra séta. Két hónap alatt egyetlen kiló sem mozdult, pedig az édességeket teljesen kilőttem, és naponta plusz 3 deci tejet fejtem.

Nekem semmi nem működött, és most, hogy betöltöttük a fél éves kort, három hét alatt leugrott vagy három négy kiló magától, és nagyon lecsökkent az étvágyam is, közben meg rengeteg tejem is van.

Lehet, hogy alkat kérdése is.


Remélem kapsz pozitív tapasztalatot is!

2008. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
szia!Én nem kötekedni szeretnék,de tényleg miért akarsz fogyni még??a tejed rovására fog menni,ha nem is a mennyiség miatt,a minősége miatt.Én 4 hónapja szoptatok -és csak anyatejes a babám,akkora még mindig a hasam mint egy 4-5hós terhesnek,de nem fogyókúrázok.Hidd el engem is zavar,de az a legfontosabb,hogy a babám a legjobb táplálékot kapja meg .Ráérek majd fogyni utána.amúgy meg mindenféle szer átmegy az anyatejben és ami téged fogyaszt ki tudja mit tesz a kicsivel-pedig neki az a legfontosabb,hogy hízzon.Nekem azt mondta a dokim tornázzak,de a zsír csak diétával fog lemenni,de az a szoptatással nem fér össze.Sztem ezt a pár csodás hónapot amíg a babádat te eteted,ki kellene bírni ha tényleg nem megy akkor elgondolkozni rajta mielőtt beveszel valamit,hogy legalább a hozzátáplálás időszakáig etesd és utána tápszerezd,de mondjuk én ennek totál nem vagyok a híve-de ha máshogy nem megy.De sztem a terhesség alatt is megteszünk mindent a babánkért,ez ugyan olyan fontos időszak neki.Na ne hari tényleg nem beleszólni akarok,de gondold ezt légyszi végig mielőtt ártasz a babának a diétával.4hós baba mamája
2008. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
3.válaszolónak: 8 hónapos a lányom, akit imádok! A terhességem előtti súlyomhoz képest 25 kg felesleg van rajtam. Mindig is 50-55 kiló voltam... Egyszerűen nem érzem jól magam a bőrömben, kisvárosban élek, az utcán nem ismernek meg a régi ismerősök. Egyszerűen nincs komfortérzetem, és ez a babára is kihat. Hát, ezért szeretnék legalább 10 kilót leadni!!!
2008. nov. 14. 21:24
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Ez a kérdés sokszor felmerült bennem is, hogy tudnék fogyni... Sajnos tökéletesen igaza van az előttem író anyukának, aki azt mondta, ráérsz, mert a babád most fontosabb! Ez így van, én is csak készülődöm a nagy fogyásra, de még eszek rendesen úgy, ahogy kell, és szoptatok is még napi 4 szer is, pedig már 7 hónapos a babám. Egy titok, ami fogyaszt és tutira:

sokszor enni keveset, értékeset, értékteleneket egyáltalán nem és soksok folyadékot inni, lehetőleg mentes vizet. Az ötször evés pontosan így: 3szor enni, kétszer csipegetni. Mindemellett torna és séta. Nekem ez a mottóm, így lassacskán mennek le a kilók, de ha majd nem szoptatok, én is begyorsítok.

2008. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez szerencse kérdése, hogy valaki tud-e fogyni szoptatás alatt. Én személy szerint, hiába figyeltem az étkezésemre, mégis mindkét gyerekemnél a szülést követő első hónapokban felszedtem úgy 8 kilót. A másodikat még szoptatom, de az első baba után ez a felesleg nem is ment le egészen addig, míg abba nem hagytam a szoptatást. Akkor viszont érdekes módon, ugyanolyan étrend mellett, még csak nem is fogyóztam, de 1 hónap alatt eltűnt a felesleg. Remélem, hogy a másodiknál is így lesz. :S

Azt tanácsolom neked, hogy legyél türelmes, most nem ez a legfontosabb dolog. :)

És hiába szednél bármit, annak ugye az a vége, hogy fogysz. Márpedig a szopás alatti fogyókúrával nem az a baj, valamilyen szert beviszel a szervezetedbe, hanem az, hogy a lebomló zsírból felszabadulnak a méreganyagok. Ez pedig egy fogyókúrás tablettától ugyanúgy bekövetkezik, mint egy homeopátiás bogyótól.

2008. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Húh, ezt most nem értem...a lebomló zsírból felszabadulnak a méreganyagok? És mi van azzal aki csak úgy magától fogy szoptatás alatt? Annak mi lesz a méreganyagával?
2008. nov. 14. 21:46
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Annak is ugyanúgy átmegy a tejen keresztül a babájába. Csak hát vannak, akik nem tudnak mit csinálni, hiába nem fogyóznak, akkor is fogynak...
2008. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tehát, senki nem tud baba,-és tejbarát tuti fogyókúrát? Lécci-lécci-lécci :) :)
2008. nov. 14. 22:03
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha bírod, és van hozzá akaraterőd, akkor a futás a legjobb zsírégető, de a szoptatás és a futás között legyen legalább másfél óra.

Ez a legnehezebb, de a leghatásosabb.

2008. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!