Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet szoptatás ideje...

Hogy lehet szoptatás ideje alatt fogyni?

Figyelt kérdés

Még csak 6 hetes a babácskám, de nincs mit felvennem. 5 kiló maradt a terhesség után és még feljött +2 és már a terhességet is +25 kilóval kezdtem - egészségügyi okokból.

(Láttam az eddigi válaszokat. Talán vannak újabb, obb tapasztalatok.)


2010. jún. 8. 18:06
1 2
 1/18 edus83 ***** válasza:
Hát ezt én is szeretném tudni,bocsánat,hogy nem tudtam válaszolni a kérdésre.Sajnos sokat nasiztam éjszaka én,gondoltam,hogy legyen energiám fent maradni,de már látom hiba volt 20kg felesleg van rajtam:((.Remélem kapsz valami jóm tanácsot.
2010. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát gondolom tornával, és a cukrok elhagyásával.

Nekem terhességi cukrom volt, ezért diétáznom kellett, nem is sokat szedtem fel, az le is ment. Viszont azóta, hogy megszültem (6 hónapja) a napi háromszori édességadag az alap. Rengeteg édességet eszek, és mégis 2 kilóval kevesebb vagyok, mint 15 hónapja. Akkor is fogyóznom kellett volna, és hát ha nem ennék most sem cukrot, ahogy a diétám során, szerintem vagy 6-7 kilóval biztos kevesebb lennék.

Azt olvastam, hogy maga a szoptatás napi 500 kalóri, tehát felér egy erobikkal. Én most kezdenék majd eljárni tornázni, de hogy mikor, nem tudom. Meg a felesleges cukrokat és fehérlisztet kellene kerülni (cukros üdítők, sütik, cukros joghurtok stb) Ha már nem szoptatok, akkor kezdem majd megint a diétát. Addig dőzsölök és bepótolom azt a három havi cukormegvonást, sajnos.

2010. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én elhagytam a fehérlisztet, és nem eszem semmi édeset. Eddig 17 kiló ment le, tehát ott vagyok, ahol a terhességet kezdtem. Most már csak azt a plusz 10-et kell leadnom, ami előtte is megvolt! :-)

Ja, és sokat sétálunk a babával. Van, hogy több órát is, nagyon hasznos.

5 hónapos a babám.

2010. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Rajtam 5 kiló maradt meg plussz tíz amit előtte a cigi letételekor szedtem össze!

Szóval én tornázok, de egy grammal nem lettem kevesebb viszont alakult a testem!Van megint derekam,a karomon is látszik,de 1 kiló ment le pedig fél éves a babám és 2 hós korától kb heti 3-4-szer jut idő tornázni!Persze itthon,nincs segítség hogy eljárjak!De látszik hogy használ csak a kilókon nem!Sajna

2010. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt nem bírtam édeset enni. Nem voltam falánk, de most...Az elején nem volt étvágyam, most meg folyton éhes vagyok és édeset kívánok, pont a felsoroltakat. Tudok lemondani, de nem megy a tej rovására?
2010. jún. 9. 01:10
 6/18 A kérdező kommentje:
Napi egy órát sétálok a picivel. Elkeseredek, amikor megpillantom magam a vitrin üvegében.
2010. jún. 9. 01:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kislányommal 30 kilót híztam, 158 cm vagyok. Most 6 hónaposak vagyunk és nincs rajtam semmi. Nem tettem semmit, lement..

Szereintem a harmóniára kell törekedni és a kilók magától legördülnek. Nekem az nem volt meg sajnos pocakosan, nagyon aggódtam, pedig semmi okom nem volt.

2010. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem megy a tej rovására,ha elhagyod a sok édességet?! Szerinted abból van a tej??? Egészséges ételeket kell enni és nem kell zabálni! Lehet,hogy igy lesz több tejed és a kicsi is egészségesebb tejhez fog jutni.
2010. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
csinald a 90 napos dietat viznap nelkul nagyobb adagokkal, nem kell kiiktatni a cukrot, csak csokkensd a mennyiseget, a seta mellett tornazz legalabb egy orat naponta (babaval is lehet), lehetoleg csak szensavmentes vizet igyal nagyon sokat, hogy minel jobban atmossa a szervezeted
2010. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ikreket szoptattam (fejtem) egy évig. Nem sikerült leadnom egy kilót sem, mert annyira kívántam enni, inni, édeset enni, mint még soha életemben. Ha bármit megpróbáltam csökkenteni, azonnal kevesebb lett a tejem. Napi 2 liter "fogyott", és nekem fontosabb volt, hogy meglegyen a számukra szükséges mennyiség, ezért hagytam...

Egy hónapja hagytam abba a fejést, azóta nem kívánok szinte semmi édeset, édességet egyáltalán nem, étvágyam lecsökkent. 3-4 kiló mínusznál tartok :-)))

2010. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!