Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás miatt lehet ilyen...

Szoptatás miatt lehet ilyen sokat fogyni?

Figyelt kérdés

Már 5 és fél hónapos a kisfiam, akit eddig kizárólag csak szoptattam. Viszont már csak 52 kiló vagyok. /171cm magasságomhoz/ Ezért elkezdtem adni neki az almalevet, h minél hamarabb kiválthassak 1-2 szopit...félek h a szopi miatt fogyok...lehetséges ez????

Mindenki szerint betegesen sovány vagyok. Rengeteget eszek, nincs semmi bajom, de lassan új ruhatár kell, mert minden lóg rajtam. Főleg az arcom és a vállam, kulcscsontom iszonyú...csupa csont és bőr vagyok. Aggódnak értem, és én folyton mentegetőzök h jól vagyok...ami igaz is. Picit fáradt vagyok, de folyton pörgök. Nem érzek semmi bajt, mégis idegesít már ez. Mit tehetek h hízzak kicsit?


2010. febr. 13. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez vanDA/volt. 35kg-ot fogytam szoptatás alatt. 13 hónapos koráig szopott a fiam, eddig bírtam én, még mindíg van tejem, hisz állandóan szopna.

Én teljesen belebetegedtem, a hajam is hullott, ragya a bőröm, mosott rongynak éreztem magam. Mostmár 3 hete, hogy csak éjjel szopik-ez bőven elég nekem.

Neki sem volt jó igazán, mert 9 kg sem volt 1 évesen a 10.8kg helyett, vékonyka, girhes volt. 3 hét alatt áttértünk a tápszerre, babaitalra, azóta rendesen eszik ő is, én is sokkal energikusabb vagyok.

Én a saját egészségem érdekében eddig bírtam-szép volt, jó volt, de köszönöm - ennyi. Ja, és hajerősítőket, elevitet, c-vitamint ezem egyfolytában.

Vigyázz magadra!

2010. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát csak irigyelni tudlak! :) Én 80 kilóval mentem szülni és nagy boldogságomra a kórházból csupán 72-vel jöttem haza. De észre sem vettem hogy a szoptatás 5 hónapja alatt visszajött minden :( Én látod híztam. Azóta sem tudom leadni :(

Nem tudom hogy hízhatnál...

2010. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ne irígyelj...hidd el sokkal nehezebb hízni, mit fogyni. Sokszor fogyóztam a 20-as éveim elején, és kitartással mindig sikerült. De ez a véznaság..mindenki ezzel indít ha meglát. Nem is a picit nézik meg hanem engem h húúúú jó vagy? Látom kikészít a kicsi...meg egyebek. Őrület. A szopit ritkítom...kénytelen vagyok.
2010. febr. 13. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni én sem tudok, de én is ugyanilyen vagyok, 70 kiló voltam teherbeesés előtt. A fiam is egyidős a tieddel. Legutóbb karácsonykor álltam mérlegre, akkor 59-et mutatott. Azóta nem mertem mérni magam..., de hogy a ruháim lecsúsznak a derekamról, az tuti :(. Engem is szekálnak, hogy egyek rendesen...

Látod?! 1 évvel ezelőtt hogy örültünk volna ennek a fogyásnak :))).

Szerintem egyébként ha jól érzed magad, nem vagy gyenge és tényleg eszel rendesen, van tejed, akkor nincs gond. Én legalábbis így gondolom és ennek megfelelően örülök is a kialakult helyzetnek :).

2010. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már rég nem szoptatok mégis fogyok. Nekem is már mindenki azzal jön, hogy nagyon vékony vagyok (pedig voltam már vékonyabb is).

Én kb.60kg-al lettem terhes, 80-al mentem szülni, 72-vel jöttem haza és most 54 vagyok és 168cm. Fél éve nem szoptatok most 1 éves a babám. Egész nap a gyerek után szaladgálok, porszívózok, teszek.veszek nem pihenek semmit, a gyerek éjjel is 3x-4x kel és van, hogy csak 1 óra múlva alszik vissza. Szerintem ettől is lehet fogyni, hogy túl vagyunk hajszolva. Én is eszek de nem hízok. Majd ha kicsit lazább lesz a gyeplő visszavándorolnak a kilók. Bár engem nem zavar, hogy vékony vagyok.

2010. febr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi lányok. Ezek szerint nem egyedi az esetem.

Kicsit érzem h túlhajszolom magam, de egy pici gyerek mellet, + van még egy ovis gyerkőcöm is, nagyon nehéz lustálkodni. Tudom, h majd úgy fölszaladnak a kilók, bár nem vagyok erről sem meggyőződve.

Első baba előtt 54kiló voltam. Vele 82 kilósan szültem. Nem szoptattam, így nagy nehezen 2 évvel születése után lettem újra 64 kiló. Aztán teltek az évek, stressz...miegymás, lementek a kilók kb 54kilóra. Ekkor már az első gyerkőcöm 5 éves lett.

Már ekkor is szekáltak, ekkor sem tudtam hízni. Aztán jött a hír, újra terhes vagyok. Örültem nagyon, de még +-ba azért is, h mindenkinek aki addigra legebézett, és kért h menjek dokihoz, meg nem vagyok e anorexiás....bebizonyítottam h nincs semmi bajom, hisz kihordtam majd megszültem közel 3és fél kilós kisfiamat, aki makk egészséges. Viszont nem jött föl sok. 65 kiló voltam mikor beindult a szülés, napra pontosan. És mára ő 5 és fél hónapos, kis vasgyúró, közel 7 és fél kiló, én meg sorvadok ....már alig 53...:(De ha a szopi befejeztével sem jönnek fel a kilók, akkor végképp nem tudom mit tegyek...Utálom már h mindenki szekál...:(

2010. febr. 13. 12:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Első baba előtt nem 54, hanem 64 voltam...bocsi
2010. febr. 13. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Meleg szívvel tudom ajánlani a Herbalife termékcsalád Tápláló Shake Italport és a multivitamint.Egy próbát megér.Ha gondolod írj privit.
2010. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!