Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normális, h...

Szerintetek az normális, h egésznap én vagyok otthon a babával, és amikor a férjem hazajön a munkából sem veszi át 5 percre sem a babát + még biciklizni is eljár esténként? Én is szeretnék egy kis pihenő időt. Mi lenne az aranyközépút?

Figyelt kérdés
Egyébként a házimunkában sem segít. Van hogy munka után még a haverokhoz is beugrik.

2022. máj. 17. 08:48
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
98%

Mindenképp meg kell vele beszélni és értetni, hogy attól mert te otthon vagy, nem vagy semmivel sem kipihentebb, sőt.

Te is korán kelsz, nem is alszod ki magad éjjel, reggel meg indul a nap, és neked nem ér véget délután 4-kor a munkaidőd.

Nem a kis biciklivel van a baj, hanem, hogy semmiben nem veszi ki a részét. Vegye tudomásul, hogy neked is kellene egy kis fellélegzés olykor, a kettőtök gyereke, nem csak a tiéd.

A középút az lenne, ha számára is abszolválható házimunkákban segítene legalább, pl egy mosás berakás, mosogatás, egy kis porszívótzástól sem törik le a keze.

Mi lenne, ha te is fognád magad, hogy na elmentem a barátnőmhöz majd jövök...

Nagyon a fejedre engedted nőni, lehet azt hiszi, neked ez így teljesen jó. Épp ideje helyre rakni a dolgokat.

Mondd meg neki, hogy vagy a házimunkákban vagy a babával kapcsolatban valamit vegyen át, mert ez így nem megy.

2022. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
28%
Pedig nincs semmi kivetnivaló abban, amit a 23-as írt. Nekünk ez mindkét gyerekkel működött. Evés után kiságy, ott volt az alvás első naptól kezdve és kész. Nem cicin, nem ölben, nem ringatva, nem lótuszülésben 3 órán át, mert én nem vagyok hajlandó kikészíteni magam. Soha egyiknek sem volt vele problémája, sőt, nálunk inkább az volt néha ilyen időszakos gond, hogy igazán jót csak a kiságyban tudtak aludni, egy franciaágyra letéve és melléfekve (rokonnál, barátnál pl, ahol nem volt kiságy) sokkal hamarabb felkeltek. Tudom, tudom, nekem csak zsinórban 2x ilyen "habitusú" gyereket "dobott a gép", bezzeg a máséval ezt nem csináltam volna meg, stb, ezt ne is írja senki, mert már kívülről fújom.
2022. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
39%

42: nálunk három gyereknél ugyanígy volt...

Nem gondolnám, hogy mi vagyunk a kivételek.


Elképedve olvasom, mikor 2-3 éves gyerekről írják, hogy csak velük együtt hajlandó aludni a fr.ágyban...

Mindenki a saját gyerekét rontja el, tehát saját magának okozza a problémát.

2022. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
98%
31-es! Két gyerek után vártam a harmadikat. Saját tapasztalatokból kiindulva voltak elképzeléseim, mit hogy fogok. Na a baba keresztül húzta. Nála nem váltak be az előzőknél bevált módszerek. Itt ugrottak az elveim is. Két gyerek után azt gondoltam, hogy harmadikra ennyi tapasztalattal könnyebb lesz. (a nagyok már nagyok). Hát nem könnyebb. Ha hetekig nem alszol, az totál kikészít. Eljön az a pont, hogy már mindegy hogyan, csak aludjuk egy kicsit. Nem minden baba születik úgy, hogy tudja, hogy a sötét és a csend azt jelenti, hogy éjszaka van. Amikor órák óta altatod, ő meg hatalmas szemekkel nézi a semmit. Én is kíváncsi lennék, mi lesz a tapasztalatod 2-3 hónappal szülés után!
2022. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
94%

Igen, előfordul h 2 vagy 3 gyerek is ugyanolyan habitusú. Miért ne lehetne, hisz a genetika és a tulajdonságok öröklése is befolyásol sok mindent.

Ahogy simán lehet h egy anyukának 5 gyereke van és egyik sem hiperaktív vagy többemberes.

De attól még gondolom senki nem állítja, hogy ezek nem léteznek és csak a rossz nevelés miatt hiperaktív.

Ugyanez a babák alvásával is. Lehet valakinek 3 jó, könnyen alvó gyereke van, a másiknak meg 2 rettenetes alvó.

De baba-mama csoportokban számtalan olyat olvasni, hogy az első 1-2 gyerek szuperül aludt, és az utolsó óránkként kelt cicin is 2 éves koráig.


Úgyis a baba fogja eldönteni hogyan fog aludni, nem a szülő. Naivitás ezt hinni (kivéve ha hagyjuk sírni, azt tényleg a szülő csinálja, de ne ezeket vegyük alapul, hanem azt aki nem kínozza a gyerekét).


Summa summárum:

Az én babám élete első 2 hónapjában ringatva aludt el és le se nagyon lehetett rakni.

Most valami zavar van az erőben, gyanítjuk h jönnek a fogcsírák, de az elmúlt egy hónapban full egyedül aludt. Cumi be, gyerek le azt alvás. De nem azért mert szoktattam, hanem azért mert nem sírt. Szerintem akik itt simán lepakolták a gyerekeiket aludni a kiságyba, azoknál se úgy volt h hagyták órákig sírni. Hanem a baba partner volt a lerakásban. Gondolom amikor sírt, felvették. Aztán újra lerakták. És voálá működött. És ezért képtelenek felfogni vagy elképzelni h rengeteg baba van, akinél nem működik. Ha 100x lerakják, 100x felsír.

Ha ott simogatod, énekelsz, fejreállsz akkor se alszik.

De akinek a gyerekei idővel el tudtak így aludni, azt hiszik h a ringatva, cicin, akárhogy alvó gyerekek anyukái meg se próbálták ezt soha de soha vagy nem elégszer és csak saját magukat szivatják.

Hát elmondom h próbálták.

De úgyse fogják elhinni.

2022. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
94%
45, igazad van. Az én fiam is csak ringatva vagy cicin aludt el. Pont ahogy mondod, ha 100x raktam le akkor 100x kelt fel és kezdett el üvölteni. Kaptam is a családtól hogy hogy elrontom a gyereket, így sose tanul meg egyedül aludni. Amikor tanácsot kértem hogy akkor mi a lópikulát csináljak, ők hogy csinálták akkor az volt a válasz hogy " ja, én leraktam és aludt". Ok, köszi 😅 azóta szerencsére javult a helyzet, a cumival egész jól elalszik. Persze amiatt is kapom az ívet mert "minek az a csúnya cumi" De már letojom. Ha nem tetszik ahogy csinálom lehet jönni és segíteni jobb rutint kialakítani.
2022. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
59%

Beszéltél már vele erről?

Szerintem az oké, hogy a babát nem veszi át. Vannak férfiak, akik félnek, hogy kárt tesznek a piciben vagy valamit nem jól csinálnak.

Az is oké, ha munka után fáradt és lepihen egy kicsit. De az nem, hogy sosincs otthon és semmiben nem segít. Ennek elhidegülés lesz a vége meg félrelépés.

2022. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
93%

Jah, ezek a félmondatos tanácsok zseniálisak. Egyszer egy rokon mondta, hogy ő már úgy altatja a gyereket, hogy csak leteszi és elalszik. Én három napig azon rágódtam, hogy lehet az. Aztán egyszer megláttam, hogy ilyenkor beteszik a gyereket a járókába, az keservesen ordít 10 percet, majd szipogva elalszik.


Tulajdonképpen minden szava igaz volt, ő csak letette és a gyerek magától aludt el, de én nem egészen erre gondoltam eredetileg.

2022. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
97%

Hétvégén sem csinál semmit?

Gondolom van szabadnapja is, ami neked nincs...

2022. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, hogy ezzel vadat mondok, de abba különben az emberek bele szoktak gondolni, hogy talán evolúciósan több értelme van annak, hogy az újszülött 0-24 az anya közelségére vágyik, és az ember - a majmokhoz hasonlóan - társas lény lenne, és csoportokban élve, kapna annyi segítséget, hogy mint anya túl is élje az újszülöttel együtt? Nyilván ha egy szál egyedül van, mint a faxom, mert a társadalom beleverte ezt a mintát, akkor próbál úgy boldogulni, ahogy tud, de evolúciósan nagyon nem erre vagyunk programozva. Így meg mindenki szenved kb... Az anya is, mert neki kell helytállnia egyedül mindenben, az újszülött is, mert ő csak az ösztöneire hallgat, az apa is, mert ő meg azt se tudja kb mi a dolga. Szóval nem egyszerű, szerintem senkinek, mivel az emberek a társadalmi szabályok szerint élnek, nem úgy, ahogy máskülönben lehet az ösztönök diktálnák (a szó jó értelmében).
2022. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!