Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normális, h...

Szerintetek az normális, h egésznap én vagyok otthon a babával, és amikor a férjem hazajön a munkából sem veszi át 5 percre sem a babát + még biciklizni is eljár esténként? Én is szeretnék egy kis pihenő időt. Mi lenne az aranyközépút?

Figyelt kérdés
Egyébként a házimunkában sem segít. Van hogy munka után még a haverokhoz is beugrik.

2022. máj. 17. 08:48
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg pont az ilyen dolgok - is- megkülönböztetnek minket az állatvilágtól, hogy nálunk nem hagyja magára a hím a nőstényt utód nemzés után (jobb esetben ugye...).

Persze, az anya a fő ebben a helyzetben, viszont főleg a XXI. században már egy férfi fel kell, hogy mérje ésszel ezt ezt a megváltozott élethelyzetet, együtt kell "túlélni", ki kell vennie a részét belőle, hisz ez sem tart örökké, lesz a gyerek még nagyobb, és kirepülnek. Tudomásul kell venni, hogy ez egy ilyen időszak, itt nem a saját hobbink, kikapcsolódásunk élvez prioritást, hanem minden más a gyerek után jön.

Csak sajnos vannak, akik nem képesek vagy nem is akarnak idomulni a megváltozott körülményekhez.

2022. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tenném, hogy amikor hazajön és már nincs dolga kvázi csak biciklizni akar, akkor odaadnám a gyereket, hogy nekem el kell mennem és elmennék. (ha már a megbeszélés hatástalan) Addig pihenj egy kicsit. Előjegyezheted magad fodrászhoz, vagy elmehetsz egy üzletbe...


A munka vs gyes szerintem nem állja meg a helyét mint összehasonlítás. De ha nagyon erőltetjük, akkor az a munka nyelvén így néz ki a gyes.


A munkád alapból 12 órás, de neked szinte mindig túlóráznod kell, mert csak "rendben" lehet átadni a másik műszaknak a munkát. Elvarratlan szál nem megengedett. Így van, hogy 15-18 órát is simán letolsz, az ebéd szünet, az hol van, hol annyi a meló, hogy felejtsd is el. Majd végre haza esel, pihennél, erre hív a főnök még legalább 2x, hogy ez meg azt írd le, szerkezd meg küld át. Fogcsikorgatva de ugye meg kell tenni, mert szorít a határidő és csak te tudod ezeket meg csinálni. Aztán reggel ugyanúgy be kell menned és kezdődik az egész előröl. A lőtéri kutyát nem érdekli, hogy nem tudtál este pihenni, és mindig túlórázol.

Ha ez egyunkahely lenne, akkor mindenki felmondana, rövid időn belül.


De gyereknél nincs ilyen opció. Csak a segítségre lehet számítani, hogy valaki felment, legalább egy kávészünet erejéig.


Ha nincs segítséged akkor megszakadsz.

2022. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
93%
Én azt nem értem h ilyen körülmények között vannak akik még szülnek plusz egy-két gyereket.
2022. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
0%
Ki milyen virágot szakít olyat szagol.
2022. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
87%

Ne mondd, hogy ezt nem tudtad, mielőtt szültél.


Dehogynem tudtad, csak benyelted neki a "majd megváltozok" bullshtet :D

2022. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!