Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabáknak hogyan jobb,...

A kisbabáknak hogyan jobb, hogy aludjanak? Csendben vagy legyen valami háttérzaj?

Figyelt kérdés
Úton van az első kisbaba, viszknt anyósommal nem egyezik a véleményünk. Szerintem a babát kell hagyni csendben aludni, hogy legyen kipihent, ne legyen nyűgős, anyósom szerint be kell legyen kapvsolva a tv, vagy akármi, hogy szokjon zajban aludni, hogy majd ne ijedjen meg ha valami zúg

2023. ápr. 28. 21:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Mi is úgy álltunk neki, hogy este csend, nappal mehet a zaj. Persze normális keretek között. Porszívózni pl.nem akkor álltam neki soha, amikor aludt.

Most 11 hónapos, totál változó, mire ébred és mire nem.

Volt, hogy a szomszéd (ikerház) véste a falat. A gyerek meg aludt, mint a bunda. Máskor meg kicsúszott a pohár a kezemből, koppant a mosogatóban, és már fent is volt.

Attól is függ szerintem, hogy éppen akkor mennyire alszik mélyen.

Egy dolog van, amire fixen mindig felkel, az a kutya ugatás. De csak ha a mi egyik kutyánk ugat. Annak a hangjára valamiért mindig felkel. Ha a másik ugat, vagy az utcában az összes többi létező kutya, arra nem kel fel. :D

Vasút mellett lakunk, azt is szépen megszokta. Sőt. Kb.2 hete ÉJSZAKA dudáltak a vonatok. Én konkrétan legalább 3x kaptam infarktust, hogy mi a fene az. A gyerek meg aludt szó nélkül.

Megint más a hétvége és a hétköznap. Mert hét közben egyedül vagyunk, ergo nincs beszélgetés, mert nincs kivel. Hétvégén, ha mindenki itthon van, akkor beszélgetünk, csinálja mindenki a dolgát. Mindkét helyzetben tud aludni.

Nincs erre szerintem egyetemes szabály. Minden gyerek más, azon belül is lehet változás. Egyik nap így, másik nap úgy.

2023. ápr. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

A nagyobb gyerek nálam is olyan volt, mint az egyik válaszolónál, simán porszívóztam mellette és nem ébredt fel- úgy ~2 hónapos koráig. Onnantól ez már nem működött. Az élettel együtt járó zajok, mint a wc lehúzása szerencsére nem zavarták, de minden más, erősebb hang igen.

A kicsinél tökmindegy, amíg a kezemben van felőle bombát is robbanthatnának, nem ébred fel. Amint leraknám az ágyába, már fel is riad, akármennyire is aludt mélyen előtte, de ez zajongástól független. De ébren töltött idejében látom, hogy ő érzékenyebb a hangokra, szóval szerintem ő amúgy sem tudna hangoskodás mellett aludni.


Viszont őszintén szólva én úgy gondolom, hogy ha a férjem aludna délután, akkor mellette se állnék neki hangosan filmet nézni vagy porszívózni vagy bármi, és így a gyerekek alvását is megtisztelem ezzel. Szimplán, mert ők is a család részei, és csak azért, mert egyik baba, másik kisgyerek, nem ér kevesebbet az ő pihenése (sőt :D Látott valaki kialvatlan dackorszakost? Inkább maradjon mindenki csendben mellette, amíg pihen..). Nyilván nem áll meg az élet, teszünk-veszünk mellettük, de azért igyekszünk csendesek maradni, én is elvárnám, hogy ha én alszom, akkor ne zajongjanak az ajtó túloldalán.


Ez a nappali alvásra, éjszaka amúgy sem hangoskodik senki. Mondjuk a férjem horkol, de ez valamiért egyik gyereket sem zavarja- sőt, volt már, hogy egy kínkeserves altatásba a férjem előbb aludt bele, mint a nagyobb gyerek, aki a horkolást hallva 5 percen belül bealudt, pedig előtte egy órán át nem volt hajlandó. De ehhez pl kénytelenek hozzászokni.

2023. ápr. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy indultam neki, hogy éjjel csend és sötét, nappal pedig ne legyen síri csend. Viszont az én babám képtelen aludni síri csendbe. Ahogy nem hallja pl a hangunkat, vagy nincs valami halk zene szinte azonnal felébred. Csak akkor nem ébred fel ha pl már 2 órája alszik és akkor kikapcsoljuk a zenét. (Nagyon halkan, nyugodt instrumentál megy)
2023. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem felnottkent csendre es sotetre van szuksegem ahhoz, hogy aludni tudjak, nappal is. Borzaszto felszinesen alszom, 1 eve mar, hogy atkoltoztunk egy forgalmasabb utca melle, amire masok azt mondtak, ugyis megszokom, es nem szoktam meg igazan meg most sem. Szerencsere alhatok fuldugoval, mert a ferjem megy ejjel a gyerekekhez 3 eves koruk ota.


A nagyobbik gyerekem szoros testkozelt es csendet igenyelt, kulonben ebredt, megprobaltam mindent. A kicsi 6 hetes koraig barhol aludt leteve, utana mar nem, vagy csak 20-30 perceket. Nala elhataroztam, hogy nem fogom ringatni es csendben altatni nappal, nemfogom ujra ugyanazt vegigcsinalni, mint a naggyal. Ennek napi 3x30 perc slvas lett az eredmenye. Vegul csak beraktam sotetbe, betettem mellette feherzajt, es igy 7,5 honapos kora utan, kb. 20 perc mellefekve szoptatva altatast kovetoen ki tudtam jonni tole, es aludt onnantol hosszabban. Este is igy lehetett otthagyni onnantol, hogy legyen egy kis idonk kettesben a ferjemmel. Ot be lehetett tenni a kisagyba, ha melyen aludt. A nagy nem aludt melyen, akarmennyit varhattam erre.


De teljesen masok is. A kicsi a kocsiban is lazan elaludt picikent, a nagy meg csak orditott. Ugye ott sem csend, sem sotet nincs.

2023. ápr. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kicsi korában direkt tevékenykedtem mellette, mikor nappal aludt, mondván, hogy szokja, ne ébredjen fel a legkisebb zajra. Akkor tényleg aludt is, mint a bunda. De nem hatott semmit a dolog, ahogy nőtt, egyre zajérzékenyebb lett.


Szóval szerintem csináld úgy, ahogy neked most a legpraktikusabb, és ahogy a legjobban alszik most a babád. Ha csend kell úgy, ha fehérzaj, akkor úgy.

2023. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!