Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Ez tényleg ennyire felháborító kérdés volt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 5 hónapos babája van, és az utóbbi időben úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól, ezért megemlítettem neki, hogy csinálhatnánk valami közös programot. Mondtam, hogy átjöhetnének vagy, ha úgy egyszerűbb a baba miatt akkor átmennénk mi társasozni pl. Mindig az volt a válasz, hogy persze, majd valamikor. Most adnak mától a moziban egy filmet, és mivel mindketten szeretjük az ilyen bugyuta, romantikus filmeket rákérdeztem, hogy hétvégen lenne-e kedve hozzá? Na, hát amit én ezért kaptam. Szerinte sértő rá nézve, hogy azt feltételezem otthon hagyná az anyatejes babáját egy hülye film miatt. Olyan dolgok hagyták el a száját, amit sose néztem volna ki belőle. Pl. hogy reméli nekem nem lesz gyerekem, mert a hozzáállásom miatt szar anya lennék, plusz barátnak is az vagyok, mert nem értem őt meg. Most nem tudom ezt hogyan kezeljem, mert biztos nagyon kimerült, amiatt is ennyire lobbanékony, de közben nekem ez így már nem barátság. Pláne azok után, amiket ma mondott. Számíthattam volna rá utólag nézve, hogy nem fog neki tetszeni a kérdésem, mert a körmösét is kiosztotta, sőt le is tiltotta, amiért rá merészelt írni, hogy mikor megy legközelebb hozzá.

Nem tudom eldönteni, hogy Ő van bekattanva vagy pedig valóban sértő elhívni valahova egy kisbabás anyukát? Nektek mi erről a véleményetek?


jan. 18. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

Vannak más anyuka barátnőim is, de eddig nem volt ilyen problémánk senkivel, így ezt most nem tudom hova tenni. Szerintem nem volt bunkó, ahogy kérdeztem, belinkeltem neki a film előzetesét és megkérdeztem lenne-e hozzá kedve. Fél perc múlva már csörgött is a telóm és még meg is örültem, mert azt hittem azért hív egyből, mert tetszik neki az ötlet. Hát, nagyon nem.

Értem, hogy fáradt és kimerült, de akkor hogyan lehetne vele fenntartani a barátságot? Nem jut eszembe senki más, aki a környezetemből ennyire elzárkózódna mindentől, ami nem a gyerekével kapcsolatos.

jan. 18. 12:47
 12/69 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom az is benne van,hogy nincs kedve hozzá pluszba. Aki nyilván barátkozásra vágyna friss családdal,az lehet fáradtan is talál rá lehetőséget. Én mondjuk lehet bealudtam volna egy mozi alatt,de amúgy is utálok mozizni. Nálam aki maradt barát,azzal később mikor aludtam emberi időket találkoztunk,aki nem,azzal nem is akartam. Ez van. Ebbe azért van igazság,hogy ahogy családod lesz megváltozik a felállás,főleg kisgyerekek mellett. Akinél nem,ott alapjáraton is fontosabb volt a barátság,mint a férje,család.


Viszont ezt közölhette volna normálisan is veled,emberként. Én akivel nem akartam,annak szépen közöltem.

jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
73%

9 és ezt nem lehet normális hangnemben közölni? Csak kiosztani? Nem! A gyerek nem mentség arra, hogy egy bunkó lettem, aki elszállt attól, hogy kipottyantott egy gyereket.

Amúgy sosem kértem volna arra a barátaimat, hogy gyertek, vigyázzatok a gyerekre , míg én alszom. Az az apja és az én dolgom. A barátokkal az ember minőségi időt tölt. Az is hülyeség, hogy az ember nem tud a gyerek apjával is lenni. Arra van időnk amit akarunk. Nekem is volt 2 fogzó, nem alvó, az egyik extra hasfájós. Mégsem lettem egy hisztis liba. Ha nem akartam elmenni sehova, azt kulturált hangnemben közöltem.

jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező,majd ha lesz neked is,akkor fenntartjátok. Nem csináltál rosszat,nem kell teperni. Hagyd rá,szerintem. Nálunk volt egy barátnő,aki vérig volt sértve,mert friss császár után 2 héttel nem mentem el vele iszogatni,miért nem hagyom a picit az apjára és társai,aki egész nap éppen a mellemen volt. Pedig én neki normálisan elmagyaráztam,de mivel nem volt benne,fingja nem volt mi van...
jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
35%
13#,9# vagyok. Írtam,hogy normális,hogy így kiosztotta? Nem normális. Szépen is lehetett volna közölni ezt,hogy bocsi,de most nem megy és kész. Én se kérnék barátot,hogy vigyázzon a gyerekre. Nem tudom mitől ez a hisztis hozzászólásod. :) Arra van időnk,amire akarunk? Jó nektek. 10 hónapig másfél-2 órákat aludt a lányom,napközbe csak hordozva,tehát nem aludtam napközbe míg a férjem dolgozott. Nagyszülők több száz km-re,ritkán jöttek. Lehetett volna időnk egymásra éjféltől fél 2-ig,de mind a ketten beestünk az ágyra. Még is mikor lett volna???? :D Neked akkor nagyon nyugis babáid voltak,plusz hatalmas nagy segítséged. Amikor nálunk jött ritkán egy nagyszülő segítség,azt a férjemmel töltöttem,nem a kis barátnőkre.
jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Itt most nem is csak a moziról van szó, sokkal inkább az bánt, hogy nincs egyáltalán közös program, és láthatóan nem is igényli. A terhessége vége felé és mióta megszületett a kicsi csak akkor találkoztunk, mikor megkért, hogy vigyem el orvoshoz. Szószerint semmi más, a férjeink találkoztak már többször is (tejfakasztó, bowling ilyesmi), de mi egyáltalán nem. November óta csak videóhívásban beszélünk 2-3 naponta, akkor sincs már nagyon közös témánk, hisz élmények sincsenek. Nem tudom ezt még lehet-e egyáltalán barátságnak nevezni, amit nagyon sajnálok, mert 12 éve vagyunk barátnők egyébként.
jan. 18. 12:59
 17/69 anonim ***** válasza:
84%
Átlagos volt mind a 2 gyerekem, segítségem 0, csak a férjemmel ketten. A családjaink az ország 2 másik pontján. De megoldottuk. Nekem is volt, hogy kiborultam, de megoldottuk, és nem támadtam le senkit, aki érdeklődött.
jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező és mikor a férjeitek elmennek, te meg átmész hozzá beszélgetni? Arra sem vevő?
jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném kérdező. Írtam neked korábban,hogy szerintem nem is akar egyelőre. Én picit megértem őt,de téged is,hogy szeretnéd,ha megmaradna. Ő egyelőre nem igényli ezt láthatóan. Én nem erőltetném. Férfiak nyilván találkozgatnak,azt ne hasonlítsd ide azért. :D Elég pici még a babája azért. Sajnálom a barátságotokat,de ráerőltetni magadra senkire se tudod.
jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
22%
17# Én sem támadtam. Szépen közöltem,hogy nem fog menni jó ideig amíg elájulok menet közben is,ha vár és fontos vagyok,akkor tisztelem érte,ha nem vár akkor sincs gond,akkor csá van. :D Nem ejtettem volna könnyeket sem,nekem mindig a család volt az első és lesz is. Utána jön a barát a sorba. De támogattak és együtt sétáltunk babakocsizás alatt például,játszótér alatt és ahogy aludtam emberi időt,elmentünk kávézni-kajálni a baba nélkül is. Kérdező,esetleg olyan programra nem próbáltad,ahol a picivel együtt tudna menni? Miért nem mentek el egy babakocsis sétára például? Miért kell olyan program,ahova nyilván a gyereket nem tudja magával,ha akarja sem. Lehet nem szeretné otthon hagyni sem,ami szintén érhető,5 hónapos.
jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!