Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Ez tényleg ennyire felháborító kérdés volt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 5 hónapos babája van, és az utóbbi időben úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól, ezért megemlítettem neki, hogy csinálhatnánk valami közös programot. Mondtam, hogy átjöhetnének vagy, ha úgy egyszerűbb a baba miatt akkor átmennénk mi társasozni pl. Mindig az volt a válasz, hogy persze, majd valamikor. Most adnak mától a moziban egy filmet, és mivel mindketten szeretjük az ilyen bugyuta, romantikus filmeket rákérdeztem, hogy hétvégen lenne-e kedve hozzá? Na, hát amit én ezért kaptam. Szerinte sértő rá nézve, hogy azt feltételezem otthon hagyná az anyatejes babáját egy hülye film miatt. Olyan dolgok hagyták el a száját, amit sose néztem volna ki belőle. Pl. hogy reméli nekem nem lesz gyerekem, mert a hozzáállásom miatt szar anya lennék, plusz barátnak is az vagyok, mert nem értem őt meg. Most nem tudom ezt hogyan kezeljem, mert biztos nagyon kimerült, amiatt is ennyire lobbanékony, de közben nekem ez így már nem barátság. Pláne azok után, amiket ma mondott. Számíthattam volna rá utólag nézve, hogy nem fog neki tetszeni a kérdésem, mert a körmösét is kiosztotta, sőt le is tiltotta, amiért rá merészelt írni, hogy mikor megy legközelebb hozzá.

Nem tudom eldönteni, hogy Ő van bekattanva vagy pedig valóban sértő elhívni valahova egy kisbabás anyukát? Nektek mi erről a véleményetek?


jan. 18. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
47%

Nem sértő, de megértem.


Nálunk 4 hónaposan volt alvásborulás, fogzás kezdete s5b. Szintén anyatejes. Akkoriban örültem hogy lyuk van a seggemen 😁

Nem sértő a kérdésed, csak szerintem nagyon rosszul jött ez most neki.

Nehéz időszak ez, amikor aludni sem tudsz, akkor a mozis ötlet helyett az ember jobban örül annak, ha felajánlod hogy 30 percig ránézel a gyerekére, amíg ő emberhez méltóan hajat mos és megfürdik.

jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
75%
Ő van bekattanva :(
jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
81%

… de közben nekem ez így már nem barátság..

Megértelek. Engedd el, ha mást nem akkor egy darabig. Attól, hogy anya, még nem kellene hogy elmenjen az esze.

jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
59%
Nem sértő elhívni,de nekem gyerek nélkül sem jutott eszembe az 5 hónapos szoptatott baba mellől barátnőmet elhívni moziba. :D Most gyerekkel már értem is,hogy miért. Ettől még nyilván nem sértő a kérdés. Gondolom kimerült,fáradt,éjszakázik sokat. A kisbabás lét nem egyszerű. Ilyenkor már nem könnyű olyannal barátságot se kötni,aki nincs benne ebben.
jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
73%

Nehéz időszak ez, amikor aludni sem tudsz, akkor a mozis ötlet helyett az ember jobban örül annak, ha felajánlod hogy 30 percig ránézel a gyerekére, amíg ő emberhez méltóan hajat mos és megfürdik.


Az ilyen típusú anya még a gyerek apjára sem bízza a gyereket, nemhogy egy barátnőre

jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
58%
1-nek meg abba igaza van,hogy ilyenkor ki tud mozira gondolni. Örültem,hogy alszok valamennyit és mondjuk a férjemmel tudunk időt tölteni,nem pedig a barátnővel. Ez van,változnak a sorrendek ilyenkor már. Ettől még mondhatta volna normálisan is,hogy bocsi,de ez nem opció jó ideig. De nem látjuk hogy kérdezted,mi volt pontosan.:)
jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem itt nem te vagy fordítva bekötve ( mondom ezt 2 gyerekes anyaként). Ha ez a beszélgetés valóban így zajlott, és te csak szimplán megkérdezted nincs-e kedve moziba menni, akkor belőle lett egy " momzilla" aki nem tud leszakadni a babáról. Érthető, hogy valaki nehezen hagyja másra, de ez a szint már nem a normális kategória. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy wc-re sem megy a baba nélkül. Szerintem egyelőre hanyagoljátok egymás társaságát, mert neki láthatóan a fontossági sorrend kimerül a babában. Nincs szüksége barátokra.
jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
79%
Semmiképp nem voltál sértő. Az ő álláspontja is érthető lehet (én mondjuk mindig örömmel szabadultam kicsit ki otthonról, de hát nem vagyunk egyformák), de előadhatta volna kulturáltan is, és akkor mindjárt más az egész.
jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
34%
7# Ez nem a másra hagyás,szerintem. Bár furcsa,hogy két gyerek mellett ezt írod. Nekem például szükségem volt barátokra,de nem ebben az időszakban.:)Szerencsére ők értelmesen megértették,de nem is hívtak,sőt tök rendesen alkalmazkodtak,az egyik fel is ajánlotta,hogy átjön segíteni míg alszok legalább 2 órát egyben. Ebben az időszakban a családomra,férjemre volt szükségem,és mondjuk simán anyukám eltologatta a babát,míg a férjemmel ittunk egy kávét,tehát hagytam másra,de arra totál nem volt szükségem,hogy elmenjek cseverészni valakivel plusz moziba. Olyan furcsa,hogy nincs erre igénye valakinek? Ha te hónapokon át alszol fél órákat,akkor moziba járkáltál meg koktélozni az öribarikkal vagy mi?? :D Te ha 2 órákat alszol,és a férjeddel 0 időd van magatokra,akkor moziba mész a barátnőddel?
jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem sértő és egy 5 hónapos gyerek mellől egyszer már igazán kimozdulhatna arra 2 órára ameddig egy mozizás tart... Nem egy egész hétvége wellness hétvégére menne a gyereke nélkül...

Ha pont etetésre esne lehet fejni, vagy lehet moziba menni este is mikor a gyerek alszik (ha már olyan hogy alszik eleget).


Ha még nem akkor is ahelyett hogy letol mondhatta volna azt, hogy "bocs most még nincs itt az ideje, mert teljesen anyatejes és nem tudok fejni, de egy hónap múlva kezdjük a hozzátáplálást, ha már eszik mennyiségét megtudja majd etetni más is ha éhes, akkor majd tudunk moziba menni. Addig ha szeretnél ekkor még ekkor megyünk sétálni gyere el velünk... "

jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!