Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Ez tényleg ennyire felháborító kérdés volt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 5 hónapos babája van, és az utóbbi időben úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól, ezért megemlítettem neki, hogy csinálhatnánk valami közös programot. Mondtam, hogy átjöhetnének vagy, ha úgy egyszerűbb a baba miatt akkor átmennénk mi társasozni pl. Mindig az volt a válasz, hogy persze, majd valamikor. Most adnak mától a moziban egy filmet, és mivel mindketten szeretjük az ilyen bugyuta, romantikus filmeket rákérdeztem, hogy hétvégen lenne-e kedve hozzá? Na, hát amit én ezért kaptam. Szerinte sértő rá nézve, hogy azt feltételezem otthon hagyná az anyatejes babáját egy hülye film miatt. Olyan dolgok hagyták el a száját, amit sose néztem volna ki belőle. Pl. hogy reméli nekem nem lesz gyerekem, mert a hozzáállásom miatt szar anya lennék, plusz barátnak is az vagyok, mert nem értem őt meg. Most nem tudom ezt hogyan kezeljem, mert biztos nagyon kimerült, amiatt is ennyire lobbanékony, de közben nekem ez így már nem barátság. Pláne azok után, amiket ma mondott. Számíthattam volna rá utólag nézve, hogy nem fog neki tetszeni a kérdésem, mert a körmösét is kiosztotta, sőt le is tiltotta, amiért rá merészelt írni, hogy mikor megy legközelebb hozzá.

Nem tudom eldönteni, hogy Ő van bekattanva vagy pedig valóban sértő elhívni valahova egy kisbabás anyukát? Nektek mi erről a véleményetek?


jan. 18. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
37%
18 is jót írt,esetleg átmenni olyankor,babázni,beszélgetni?
jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
#18 Nem, és pont ez a fura nekem is. Ha szóba is került mindig az volt a válasz, hogy majd meglátjuk, aztán semmi se lett belőle. Ugyanez a társasozással és minden más programmal. Egy 3.barátnőnknél szilvesztereztünk, ott is 8 hónapos baba van, szóval nagyon nyugisan töltöttük, de oda sem jöttek át, pedig meg volt beszélve.
jan. 18. 13:10
 23/69 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ez egyelőre felejtős. Szerintem hagyd őt. Majd ha hajlandó lesz újra szociális életet élni, akkor úgy is jelentkezik. Esetleg a férjét meg lehet kérdezni, nincs-e valami oka ennek a begubózásnak.
jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
42%

Igazabol mind a ketto felet meg lehet erteni.


Neked nincs gyereked, igy halvany fogalmad sincs rola, hogy egy 5 honapos szoptatott baba mellett orulsz, ha wc-re eljutsz, nemhogy moziba.

En pl. nem is vagytam el sehova nelkule, mindig az jart volna a fejemben mit csinal. Errol ne tehet az ember, a hormonok megvaltoztatnak, es ezt nem erted meg, mig meg nem tapasztalod.


Hogy ilyen a stilusa, az hagy kivanni valot maga utan mondjuk.


Bar az is, hogy te igy itt kibeszeled.


Egyik reszrol sem tunik ez baratsagnak.

jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
74%

Nem annyira érzem jogosnak a dolgot egyik részről sem. A tiédről úgy vélem, hogy 12 év barátságot egy nehéz időszak miatt nem lehet csak úgy eldobni. Kis kitartást és támogatást tanúsíts a barátnőd irányába, programötletek helyett kérdezd meg tudsz-e valahogy segíteni neki, örülne-e valaminek tőled, stb. Gondolom elég mélyen van lelki/érzelmi síkon, ha így kiakad a semmin.

Az ő részéről azt nem értem tulajdonképpen min is akadt így ki, hiszen hogyha nincs kedve is lehet azt normálisan közölni és érthető is.

Tőlünk pl. háromnegyed óra a mozi, nyilván kicsit előbb odamegy az ember, stb., vagyis egy 2 órá film, kb. 4 órás program. Nekem 3 óra után csöpögni kezdett a mellem és olyan szinten volt diszkomfortosra duzzadva, hogy ha jól esett volna sem vállaltam volna 3+ órás programot a babám mellől. Nekem iszonyat megalázó lett volna elbújni egy nyilvános klotyóba lefejni kézzel a mellemből, hogy élvezhető maradjon a program. Az is tény, hogy rengeteg barátunk van és az első 4 hónap kb. tényleg arról szólt, hogy mindig volt itt valaki. Ez iszonyat fárasztó, örültem ha végre van egy kis pihi. Társasozni meg egy ekkora baba mellett, hát... le a kalappal akinek megy. :D

Mondom ezeket úgy, hogy mi szerintem viszonylag lazák vagyunk, szívesen megyünk mindenfelé és fogadunk is vendégeket, éljük továbbra is a szociális életünket a barátainkkal, de azért akkor is vannak érthető szituk. :)

jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
51%

25# Így van. A társasozáson én is mosolyogtam. :D


Kérdező,kicsit hiányolom a leírásból a babás programokat például,ami neki is kompatibilis lenne. Ne társas,meg mozi,meg bulizás szilveszterkor. De ha voltak és ott is nem a válasz,akkor ráhagynám,nem szeretné most.

jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%
#9! Nem, csak ne lepődj meg, ha amikor előrántod a barátnődet, neki nem lesz rád igénye. Tudod, egy barátság a kölcsönösségről szól.
jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt felháborító. Anno én sem mentem mozizni anyatajes baba mellől, ill. dögfáradt voltam abban az időszakban, de lehet ezt normálisan is tálalni. Megmondhatta volna, hogy amíg húzósabb a babával (szoptatni kell, többször ébred éjszaka, sokat sír stb.), addig ilyesmi program sajnos kilőve, nincs hozzá energiája, nem megoldható, de mondjuk gyere át beszélgetni, sétáljatok ekkor és ekkor babástul stb. Itt tök nyilvánvaló, hogy nem akar látni, nincs hozzád kedve. Amúgy a párjával is ilyen ingerült? Szóba jöhet szerintem szülés utáni depresszió is.

25: Nem hiszem, hogy a gyerek nélküliek ilyen alaposan átgondolnák a szoptatást, meg csöpöghet-e közben a barátnőjének a cicije stb. (Megjegyzem, én is ilyen voltam, mint te, még sokszor a melltartóbetét is átázott.) A társas kritikájával is egyetértek, ha nem alszik épp a baba, még egy rövidebb játék sem biztos, hogy összejön, nemhogy hosszabb. De többek között ezért is fontos a kommunikáció, el lehet mondani normálisan, hogy mi oké, és mi nem. Azt se felejtsd el, hogy minden baba és anya más, szóval, tuti van olyan is, aki társast és/vagy mozit is meg tud oldani baba mellett.

jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
55%
Elmebeteg a nő és én nem beszélnék vele többet. 5 hónapos baba nem is olyan kicsi már, hogy 3 órára ne lehetne az apjára hagyni. De ha képtelen is erre akkor is közölhetné normális stílusban.
jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
28# Én ezt nem kritikának, vagy általánosításnak szántam, csak adtam egy nézőpontot, ami miatt pl. én nem szívesen mentem volna el az ekkora babám mellől ennyi időre. Ettől még neki, vagy másnak természetesen lehet más oka. :)
jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!