Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Ez tényleg ennyire felháborító kérdés volt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 5 hónapos babája van, és az utóbbi időben úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól, ezért megemlítettem neki, hogy csinálhatnánk valami közös programot. Mondtam, hogy átjöhetnének vagy, ha úgy egyszerűbb a baba miatt akkor átmennénk mi társasozni pl. Mindig az volt a válasz, hogy persze, majd valamikor. Most adnak mától a moziban egy filmet, és mivel mindketten szeretjük az ilyen bugyuta, romantikus filmeket rákérdeztem, hogy hétvégen lenne-e kedve hozzá? Na, hát amit én ezért kaptam. Szerinte sértő rá nézve, hogy azt feltételezem otthon hagyná az anyatejes babáját egy hülye film miatt. Olyan dolgok hagyták el a száját, amit sose néztem volna ki belőle. Pl. hogy reméli nekem nem lesz gyerekem, mert a hozzáállásom miatt szar anya lennék, plusz barátnak is az vagyok, mert nem értem őt meg. Most nem tudom ezt hogyan kezeljem, mert biztos nagyon kimerült, amiatt is ennyire lobbanékony, de közben nekem ez így már nem barátság. Pláne azok után, amiket ma mondott. Számíthattam volna rá utólag nézve, hogy nem fog neki tetszeni a kérdésem, mert a körmösét is kiosztotta, sőt le is tiltotta, amiért rá merészelt írni, hogy mikor megy legközelebb hozzá.

Nem tudom eldönteni, hogy Ő van bekattanva vagy pedig valóban sértő elhívni valahova egy kisbabás anyukát? Nektek mi erről a véleményetek?


jan. 18. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
63%
50es, kéne a francnak ilyen barát, gyógyuljon a férjére a normálisakat meg hagyja békén. De akkor se keressen ha valami nyűgje van, mondjuk apuka megcsalta az otthon ülő mamuszos-melegítős mintaanyát.
jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
8%
51-nek nincs férje, gondolom megcsalták. Gyógyuljon rá a barátaira,de ne csodálkozzon ha a férje elhagyja majd. 50-es én is ezt látom a környezetbe,minden családos, főleg több kisgyerekkel rohanó életbe él,munka,stb. Én tényleg csak gyerektelennél látom ezt,hogy nem értik. Majd megértik.:D Családosokkal tök jól lehet barátságot folytatni szerintem.
jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként tény,nem így kellett volna reagálni. Kiborult elég rendesen,de tekintve,hogy nem is találkoztatok eddig bármi baj lehet, valószínű nem tudsz róla. Ettől még nem mentség. De azért picit fogjuk fel azt is,hogy nem 2 éves gyerekről írtál,hanem 5 hónapos. Ne várjuk már el egy nőtől,hogy féléve sincs,hogy szült,kitudja átment e szülés utáni depresszión, bármi,lehet kezelésre is jár,de már el van várva,hogy legyen anya, feleség, háztartásbeli,de mellé még frankó barátnő és menjen mozizni, társasozni. Gyorsan gyorsan épüljön fel mindenbe rövid idő alatt csakhogy megfeleljen mások elvárásainak. Eközben a kérdező azt írta hónapok óta nem találkoztak, tehát ki tudja mi van a háttérbe. Lehet még szülés utáni depresszióval kezelik és kisebb gondja nagyobb annál,hogy ő barátnőzzön,ami sokadrangú már ilyenkor. Az is lehet alig alszik. Nem ismered kérdező,mivel nem is találkoztatok ezer éve. Gondolom a picit se láttad még. De ettől nem mentség a viselkedésre.
jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
38%

53, csak a kérdező verziójat ismerjük.

A "stílus" is az ő állítása.

Ki tudja, ha a baratnő is elmondhatná, egészen más lenne a történet.

Nekem egyértelmű, hogy a kérdező még egészen más "fejlődési szakaszban" van, és nem csak azért mert nincs gyereke.

Az átlag már akkor csökkenti a baráti találkozások számát, amikor megtalálja az "igazit". Miért? Mert egy komoly párkapcsolatba nem fér bele, hogy kibeszéld a társad a "régi csitrikkel".

jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
35%
54# Igen,ez az egyik,hogy ez egyféle verzió. De így,hogy írta,hogy 7-8 hónapja nem találkoztak, így akár bármi is lehet tényleg a barátnővel, tényleg bármilyen mentális vagy fizikális probléma, amiről mondjuk online nem írt neki eddig és próbálja összekaparni magát. Nyilván ez is csak feltételezés és nem is mentség. De ki tudja mi van még ott.
jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:
Programunk nem volt hónapok óta, de találkozni találkoztunk pl.többször is vittem őket dokihoz, videóhívásban is heti többször beszélünk. A közös élmények hiányoznak. Direkt írtam ki ide a kérdésemet, mert az Ő oldalát is meg akarom érteni, de néhány választ kicsit érdekesnek tartok. Nem bulizni hívtam vagy nyaralni egy hétre, hanem csak pár órát szerettem volna együtt. Persze, lehet van valami baja, de ha nem mondja akkor nem tudhatom, így ezt nem tartom jogosnak számon kérni rajtam. Egyébként nem tudom milyen babás programot találhatnék ki, mert nem járnak sehova, sétálni sem, mert hideg van állítása szerint, át nem hív magához, ha pedig én hívom akkor nemleges a válasz. Lehet tényleg csak arról van szó, hogy Ő is olyan, mint itt néhány válaszoló, hogy gyerek után megszűnik létezni és csak a baba meg a férj érdekli, de hát nyílván ilyen emberrel senki sem akar barátkozni, de szerencsére úgy tűnik nem is igénylik.
jan. 18. 18:30
 57/69 anonim ***** válasza:
69%
#46! Iszonyatosan lenézően beszélsz a barátságról. Pl."baratnőcskék", "nem vagyunk már tinik".stb. Látszik, hogy fogalmad sincs mi az. Hamar ki is derült, milyen feldolgozatlan sérelmeid vannak. Pár hozzászólásoddal ezelőtt még neked voltak a legszuperebb barátaid, akik mindent megértenek, itt meg már "Olyanokba egymás mellett voltunk, aminél az összes nagy flancos barátnő elhúzta a csíkot inkább." Hú, akkor tényleg jól kitartottak🤣Nincs ezzel gond, de ha valamiben nincs tapasztalatod, mert fogalmad sincs, mi az a barátság, akkor miért akarsz tanácsokat adni? Egyébként a férfiak sokkal összetartóbbak barátságokban, mint a nők. Lehet, hogy ideiglenesen sikerült mindenkit elmarni a férjedtől, vagy ő is hasonlóan elviselhetetlen, mint te és sose voltak barátai, de ha az első, akkor biztos lehetsz benne, hogy neki lesz rá igénye, ha már nem tudod papucsnak használni a gyerekek miatt. Na, akkor fog lelépni. Reméljük, a "barátaidnak" akkor már nem lesz igénye rád. Dehát téged ez úgyse zavar, mint írtad 😉
jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
9%
57# Neked mi bajod van velem egyébként? Miért állsz belém azért,mert nem tetszik a véleményem? Mi van a férjed rád unt és rajtam vezeted le?Szar lehet. Vannak barátaim,de nem olyanok,akik ha beleesik hajnal 2-kor a másik a tűzbe, akkor is rohannak segíteni. Úgyhogy nem,ilyen vérre menő,minden nap barátnőzö,a férjemet kibeszélem vele és minden szabad percemet velük töltöm barátaim nincsenek. Beszélünk rendszeresen,összejárunk pár hetente,de a család mögé senki nem helyez senkit. Nálam ilyen barátság tiniként volt utoljára,amikor még egymagam voltam. Úgyhogy igen,ilyen barátságról nem tudok véleményt alkotni. A férjemről meg kuss a kis szád.:)Azért,mert neked nincs ekkora összetartásba részed,nem kell ám beleállni abba, akinek viszont van. Ekkora fos életed lehet,hogy maximum a barátság létezik. Egyébként nagyon hasznos pontokat kapsz látom,kb annyit is érsz. Nem kell válaszolnod, amúgy se osztottam lapot neked.
jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
65%

#58! Mindent értek. Egyértelmű, miért nem akart soha senki barátkozni veled.🤣

Hát, ha te beleesel a tűzbe nem csoda, hogy senki nem rohan segíteni.

A férjed nyilvánvalóan vak, süket és néma, különben kizárt, hogy egy napot is kibírt volna veled.

Neked nem kell lapot osztani, mivel senki vagy nekem. Nincs szükségem az engedélyedre semmihez.

Látom, vak is vagy, 1 hozzászólásom van lepontozva, az is te voltál. A többi 100%. Szóval gratulálok, hogy legalább te egyetértesz magaddal😉 Na, elég volt, belőled. Kár, rád billentyűt koptatni.

#57

jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

#58 Neked ez férj kibeszélés valami saját sérelmed? Mert más kommentben is említetted már, és rajtad kivül erről senki se beszélt, nincs is köze a kérdésemhez. Valami baj lehet a fejedben, ha azt gondolod csak úgy lehet találkozni a barátnőkkel, ha közben kibeszéled a férjed vagy bárki mást.

Egyébként azt gondolom kár egymásnak esni, mert a válaszok alapján is ez egy megosztó téma, és mindenkinek más a véleménye, tapasztalata. Részemről minden válasz hasznosnak tekinthető, bár sokkal nem értek egyet, de nincs is ezzel semmi gond.

jan. 18. 19:17
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!