Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Ez tényleg ennyire felháborító kérdés volt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 5 hónapos babája van, és az utóbbi időben úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól, ezért megemlítettem neki, hogy csinálhatnánk valami közös programot. Mondtam, hogy átjöhetnének vagy, ha úgy egyszerűbb a baba miatt akkor átmennénk mi társasozni pl. Mindig az volt a válasz, hogy persze, majd valamikor. Most adnak mától a moziban egy filmet, és mivel mindketten szeretjük az ilyen bugyuta, romantikus filmeket rákérdeztem, hogy hétvégen lenne-e kedve hozzá? Na, hát amit én ezért kaptam. Szerinte sértő rá nézve, hogy azt feltételezem otthon hagyná az anyatejes babáját egy hülye film miatt. Olyan dolgok hagyták el a száját, amit sose néztem volna ki belőle. Pl. hogy reméli nekem nem lesz gyerekem, mert a hozzáállásom miatt szar anya lennék, plusz barátnak is az vagyok, mert nem értem őt meg. Most nem tudom ezt hogyan kezeljem, mert biztos nagyon kimerült, amiatt is ennyire lobbanékony, de közben nekem ez így már nem barátság. Pláne azok után, amiket ma mondott. Számíthattam volna rá utólag nézve, hogy nem fog neki tetszeni a kérdésem, mert a körmösét is kiosztotta, sőt le is tiltotta, amiért rá merészelt írni, hogy mikor megy legközelebb hozzá.

Nem tudom eldönteni, hogy Ő van bekattanva vagy pedig valóban sértő elhívni valahova egy kisbabás anyukát? Nektek mi erről a véleményetek?


jan. 18. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
22%
27# ,9# vagyok. Jaa,tehát ha hulla fáradtan kimerülve,duzzadó mellekkel,0 alvással úgy,hogy a férjemmel mondjuk már hetek óta nincs énidőnk(és ők az elsők!) nem megyek moziba a barátnőkkel,akkor szar vagyok? :D Oké. Ha neked egy barátnő előbbre való a családnál,azzal sincs gond,ez a te dolgod. Ha neked ez a kölcsönösség menj. Tudtam volna menni,de az erőltetett lett volna nekem és nem élveztem volna,a barátság meg erről is szól. Hazudni meg nem fogok. De szerencsére jól megválogatott barátságom van,kölcsönösen megértettük egymásnál a hasonló problémákat. :)Megértettük amikor a másik nem tudott eljönni velünk,mert nonstop hányt a terhesség alatt. Azt is megértettem én is,hogy két picivel nem mindig ér rá,nem tud ugrani mindig. Mindig mindent bepótoltunk,több időszak volt,amikor mindannyiunk gyereke beteg volt,hogy csak online tartottuk a kapcsolatot. Kitartottunk akkor is. De azért mert mindenki volt a másik helyében,egyedül a szingli gyerek nélküli barátnő nem értette meg ezeket. Ő mindig kiakadt,ha többünkből valakinek nem volt jó,mert éppen ki volt dőlve és csak 1 hét múlva ért rá az illető. Ha pedig belém álltak volna,mint itt is,hogy nem igaz,hogy nincs idő egy mozira,akkor nem dőlök a kardomba. Akkor bizony ilyen barátság nekem nem kell,aki nem ért meg. Oda-vissza megy ez bizony. Nem gyerekek vagyunk már azért meg tinik. Ettől még tartom magam ahhoz,hogy ezt normálisan is lehet közölni.
jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
91%
31: De nem azzal van a gond, hogy a mozit visszamondta, hanem ahogy. És a többi tali kapcsán is meg lehetne mondani normálisan, de őszintén, hogy most nagyon kivagyok, egy darabig inkább tartsuk a kapcsolatot csak online, vagy mozi helyett gyere át egy rövid időre. Gyerektől függetlenül is megértem, ha xy barátom elfoglaltabb, akármi, de mutassa, hogy nem lesz.r, nem letorkoll, hanem értelmesem kommunikálva vázolja a problémáját. Ez igenis elvárható egy közeli barátságban, és így van meg az oda-vissza.
jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
84%
31# vagyok. 32-es Ez így van. Emberi hangnembe is meglehetne ezt beszélni,mondani. Azt meg én se értem min borult így ki.
jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet hogy a családtól kap ilyrn osztást ha eszébe jut elmenni? Milyen a férje?
jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem megy: érthető. De ezt lehet normálisan is közölni! Engem is hívtak programozni, amikor a lányunk pici volt, anyatejes. Elmondtam, hogy köszönöm de nem, nem tudok addig elszakadni, mert csak cicit fogad el, meg ha csúszik egy szoptatás baromira fáj, feszít, ázik át a ruhám stb (rengeteg tejem volt) Jöjjenek át inkább valamikor 🤷🏼‍♀️. Így is volt, átjöttek, tudtam velük is foglalkozni meg a babával is. Megértették, hogy akkor probléma volt még ez. Nagyobb lett akkor már mentem pár órára, amíg az apja vigyázott rá, de addig ők jöttek át.
jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
77%

Azért a társas se volt annyira baba mellett kivitelezhetetlen ötlet mint amilyennek itt leírják... Nekünk a férjemmel az első számú közös programunk jelenleg a társasozás, amikor alszik a baba. Nyilván nem egy monopolyt kezdünk el mellette, vannak olyanok amik 30-45 percesek, sőt egy Doble vagy szinte akármelyik hagyományos kártyajáték pár perces.

Barátnő előtt meg még szoptatni se gáz, egy társast lehet úgy is játszani ha az ember mellén van közben a gyerek.

jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
46%
Engedd el, találsz jobbat, ő meg ragassza magához a babát a következő 20 évre.
jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
25%
31es, csak nehogy meglepődj, ha valami miatt elhagy a férjed, nem lesz kinek kisírni magad.
jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem volt sértő. Ő reagálta túl. Mondom ezt úgy 3 hónapos múlt a babám. Nekem pl jól esne ha elhivna valahova a barátnőm vagy átjönne kicsit nyilván nem napokra, de jól esne felnött társaság pár órára. Ettől még nem lesz szar anya senki. A férjem vigyázna a babára. De engem nem hívnak. Sőt. Mintha az eddigi 18 éves barátságunk semmi lenne a szemébe. Nem gondoltam volna ezt de hát tévedni emberi dolog.
jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
69%

A kérdés nem felháborító, ahogy az sem, ha a barátnőd most kihagyná. Mi - egyetemistaként - több napos buliba hívtuk az egyik barátnőnket... eljött, a babával együtt. Igaz, nyugodt buli volt és nyugodt baba :). De teljesen érthető, ha a barátnőd most nem menne mozizni. Van, aki ilyenkor még a túlélésre játszik. Két kisgyerek mellett én is elég sok programot hagytam már ki. Néha vágyaim netovábbja egy nyugodt hajmosás, ami alatt nem csecsemősírás az aláfestő zene. És most is hívtak, több napra, jó helyre, jó programra és úgy mennék! De a kicsi van, hogy végigsírja az éjszakát (a nappalt is). De majd ez is elmúlik, 20 év múlva könnyes szemmel fogok nosztalgiázni a szép emlékeken.

A stílus, amivel elküldött téged, szerintem nem oké, de az is lehet, hogy teljesen kivan és ez így jött ki rajta. A férjénél esetleg ki lehet puhatolni, hogy rendben van-e, tudtok-e valahogy segíteni. A fent említett barátnőm a második gyerek születése után tűnt el egy időre (sokat volt beteg a kisebbik), a baráti eseményekre mindig hívtam őt is, de évekig nem jött el. Aztán egy idő után újra elkezdett járni, ha épp belefért nekik.

jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!