Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Ez tényleg ennyire felháborító kérdés volt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek 5 hónapos babája van, és az utóbbi időben úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól, ezért megemlítettem neki, hogy csinálhatnánk valami közös programot. Mondtam, hogy átjöhetnének vagy, ha úgy egyszerűbb a baba miatt akkor átmennénk mi társasozni pl. Mindig az volt a válasz, hogy persze, majd valamikor. Most adnak mától a moziban egy filmet, és mivel mindketten szeretjük az ilyen bugyuta, romantikus filmeket rákérdeztem, hogy hétvégen lenne-e kedve hozzá? Na, hát amit én ezért kaptam. Szerinte sértő rá nézve, hogy azt feltételezem otthon hagyná az anyatejes babáját egy hülye film miatt. Olyan dolgok hagyták el a száját, amit sose néztem volna ki belőle. Pl. hogy reméli nekem nem lesz gyerekem, mert a hozzáállásom miatt szar anya lennék, plusz barátnak is az vagyok, mert nem értem őt meg. Most nem tudom ezt hogyan kezeljem, mert biztos nagyon kimerült, amiatt is ennyire lobbanékony, de közben nekem ez így már nem barátság. Pláne azok után, amiket ma mondott. Számíthattam volna rá utólag nézve, hogy nem fog neki tetszeni a kérdésem, mert a körmösét is kiosztotta, sőt le is tiltotta, amiért rá merészelt írni, hogy mikor megy legközelebb hozzá.

Nem tudom eldönteni, hogy Ő van bekattanva vagy pedig valóban sértő elhívni valahova egy kisbabás anyukát? Nektek mi erről a véleményetek?


jan. 18. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
47%
Full anyatejes baba mellől nem lehet elmenni moziba, és ezt te magadtól is kitalálhattad volna egy kis utánaszámolással. Persze rondákat mondania nem kellett volna, valamiért épp elszakadt a cérnája.
jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes, amikor az én barátnőm szült, magamtól felfogtam, hogy innentől a baratságunk "aktív" szakaszának vége. Eszembe nem jutott olyan programra hívni, ami bármilyen kényelmetlenséget okozott volna neki. Mentem, amikor neki jó volt, és kész. Nem dobtam el emiatt az akkor 10 éves barátságot. Azóta eltelt újabb 10 év, már nekem is van 2 és továbbra is barátok vagyunk. Nem kell ehhez egymás nyakára járnunk. Amikor sikerül, találkozunk és mindig pontosan ugyanúgy tudjuk folytatni, mintha előző nap találkoztunk volna utoljára. Akkor is, ha épp 6 hónap telt el.
jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem hagyhatnad egy kicsit békén a baratnodet nem állandóan a nyakára járni a hulyesegeiddel, pl tarsas🤦🏻‍♀️ neked nincs életed? Ha lenne egy mozira elegendő szabad ideje, elhiheted, hogy inkább a párjával töltené. Neki van mivel foglalkoznia, te meg mint valami dologtalan cseszegeted a hülye program otleteiddel.
jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg velem van a baj, de nekem az nem barátság, hogy messengeren beszélgetünk hónapok óta, minden közös élmény nélkül. Már nagyjából 7-8 hónapja így van, mert a terhessége vége fele sem volt energiája semmihez, amit meg is értettem. Elég sok barátnőmnek van gyereke, de egyiknél se tapasztaltam még ezt, hogy csak a gyerek és semmi más hónapokon át. Persze a fontossági sorrendben magasan a család van elől, de ennyi időn után pár óra nem gondoltam volna, hogy ekkora balhét okoz. Egyébként a társas azért merült fel bennem, mert más barátokkal is ilyen programokkal tartottuk szinten a barátságot, amíg picik voltak a gyerekek.
jan. 18. 17:22
 45/69 anonim ***** válasza:
81%

39-es vagyok és lehet újta lepontozni. Szerintem egyesek elszálltak, hogy hülye ötletnek találják azt ha egy barátnő programot javasol egy babás anyukának. Nem mindenki egyforma. Egyeseknek úgy látom ez sértés, hülye ötlet meg a kérdező idióta stb.

Mindenkinek más az igénye és szerintem ez egy normális programötlet és ha a barátnő nem akarja szépen is válaszolhatott volna hogy bocsi de nem. Attól hogy gyerek lesz nem jelenti azt, hogy onnantól vége a világnak és vége a barátságoknak. Igenis ha mindkét fél akarja fenn lehet tartani. Kinek mire van igénye. Pl pár hónap online élet késöbb havi vagy kéthavi egy két tali baba nélkül vagy babás program ha a másik fél is nyitott rá. Ettől nem lesz valaki szar anya. Ha mozi nem fér bele akkor egy kávézás vagy bármi. Nekem igenis jól esne ha a barátnőm probálkozna valamivel és ajánlana valamit vagy átjönne. Egyszer volt itt mióta szültem akkor is kb 20 percet. Ez az egészet egyesek úgy felfújják mintha egy hétvégére hivta volna el egy szállóba. Mondom ezt úgy, hogy imádom a fiamat meghalnék érte. De attól, hogy anya lettem nem jelenti azt hogy ne lehetne én idöm ne mehetnék el kávéra vagy amire épp tudok vagy akarok a barátnőmmel. A gyermeknek van apja is és ő is szereti ő is foglalkozik vele. Van babás ismerősöm. Nem olyan nagy barátság de szoktunk találkozni. Mikor megszületett a fia megkérdeztem mit szeretne mire lenne igénye. Azt mondta csak menjünk el valahova beszélgetni egy ital. Mentünk. Másik ilyen ismerős azt mondta nem akar kimozdulni de menjek át néha. Így tettem. Egyik sem volt rossz anya. Csak el kéne tudni fogani azt, hogy mindenki más. Akinek arra van igénye hogy elmenne nem rossz anya és az sem aki nem akar menni. De ne legyen már leszólva az aki el akar menni vagy aki barátságból megkérdezi akar- e programot az anyuka. Nem mindenki ugyanolyan. Ennyi

jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
25%
38#-as. Azért,mert mi a barátaimmal oda-vissza megértjük egymást és ha egy hónapot is tolódik a találkozás,akár a részemről, akár a részükről,akkor sem pampogunk,hanem normális emberként felfogjuk? Oké.:) A férjem a 15+ év alatt többet bizonyított,mint valaha bármelyik barát vagy egyéb családtag, úgyhogy köszi a kívánságod.:) Olyanokba egymás mellett voltunk, aminél az összes nagy flancos barátnő elhúzta a csíkot inkább. Úgyhogy igen,ha volt minimális egy órás szabadidőnk ennyi alvás mellett,azt abba az időszakba a férjemmel töltöttem. :) Te pedig töltsd a barátaiddal a család helyett,majd ne lepődj meg,ha elhagynak,majd pedig szépen leépül a baráti társaságod is mellette. Én nem vagyok társfüggő,ha még is elhagy és nem lesz kinek sírni sem fog hátba verni a barát hiánya. De nem veszélyeztet,mert szerencsére normális barátságba vagyok családosokkal tizenéve. Oda vissza voltak időszakok. A barátság nem csak arról szól,hogy mozizunk és társasozunk csecsemő mellett. Ha ettől valaki lelép,az ne az én szegénységi bizonyítványom legyen már. Bár látom marha sokan egyetértenek veled...:D :D
jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
57%
Bocs,38nak szántam,amit írtam. Nem 39 neked.
jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
22%

Ja,most látom jól írtam. Egyébként 39,igazad van. Azt kéne elfogadni,hogy valakinek van igénye,valakinek már nincs vagy egyelőre nincs.


Kérdező,azokra nem válaszoltál. Babával együtt is hívtad pl kávézni? Sétálni velük,tologatni?

jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező én azt gondolom,hogy hagyd a barátságot. Ő sem vágyik erre, tisztán látszik. Te pedig már hónapokról beszélsz. Töltsd a többi kisgyerekessel az időt,akik elvileg normálisak ilyen téren. Amúgy sem egyszerű már egy gyerekes-gyerektelen barátság. Valahogy mindig itt ütköznek ki a barátság problémák, miután az egyiknek gyereke lesz.
jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
24%

"de nekem az nem barátság,"

Nekem meg az nem házasság, ahol nem a férj a legjobb barát. Minden más barátság azután jön. Ha meg már vannak gyerekek is, akkor a barátnők még "lejjebb" csúsznak. Miért? Mert 24 órát nem lehet 48 órává nyújtani.

Dolgozunk 8-at, háztartást vezetünk, intézzük a gyerekek ügyét (mindent férjjel közösen), ha ilyenkor még akad időm negyed órát punnyadni, mielőtt vacsorázunk, akkor az már jó. Örülünk ha belefér pár havonta valami program, nemhogy még ugyanúgy összejárjunk az egyetemi barátokkal, mint egyetem alatt, amikor egy napot se hagytunk ki.

Mivel már mind családos, mind ugyanígy van vele.

De továbbra is barátok vagyunk, ha kell segítség bárki bárkit hívhat. Időnként összefutunk, felidézzük a gondtalan éveket és fantáziálunk egy kicsit, hogy lesz ha a gyerekek nagyobbak lesznek.

jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!