Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el az egyik...

Hogy magyarázzam el az egyik nagyszülőnek, hogy ne hozzon minden találkozásnál valamit a babának?

Figyelt kérdés

Kérte már férjem, hogy ne hozzon semmit, ha jön hozzánk. Kértem én is már kétszer tuti, pedig párom szülője. Nem akarja felfogni.

Nem akarom, hogy minden egyes találkozásnál legyen valami ajándék. Nem akarom, hogy ehhez szokjon hozzá a gyermekem.



jan. 27. 19:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
35%

A gyereked nem csak a te gyereked hanem az ő unokája is.

Amúgy nálunk is ezt csinálta anyám de amíg baba volt nem is fogta fel én meg örültem hogy kapott joghurtot vagy játékot vagy ruhát és ennyivel kevesebbet kellett megvenni. Ha nagyobb lesz és sűrűbben látja leszokik róla.

jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Másfél éves a gyerkőc, szerintem később is ilyen gyakorisággal fogja látni. Főleg ha majd ovis lesz később, lehet inkább ritkábban. Pont annyit vásárolunk, amit tudunk, hogy elfogy és kell is. Kaját tekintve volt, hogy egy hétig félig rohadt banánt evett párom, hogy ne kelljen kidobni. Tuti kidobtam volna, de a babónak meg főleg nem adom oda olyan állapotban. Ez nem segítség nekem, inkább nyűg. Főleg a dörmi és hasonlók, pedig tudja jól, hogy nem akarok még nagyon ilyeneket adni neki.
jan. 27. 19:24
 3/38 anonim ***** válasza:
44%

Milyen rendszeresek ezek a találkozók?


Ha például hetente, vagy akár hetente többször is, akkor az valóban kicsit sok ajándék, úgyhogy megpróbálnék kompromisszumot kötni velük, hogy nem teljes tiltás, de csak minden második héten lehet valami ajándék (most csak mondtam egy opciót, ez nagyban függ a látogatások gyakorisagatol.


Illetve mindig elmagyarázni nekik türelmesen hogy miért nem szeretnétek ezt, ha esetleg nem tetszik nekik.


Persze van amikor nem sikerül. Nálunk is van olyan rokon, aki képtelen ezt betartani 😀.

jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
71%

"Kaját tekintve volt, hogy egy hétig félig rohadt banánt evett párom, hogy ne kelljen kidobni. Tuti kidobtam volna, de a babónak meg főleg nem adom oda olyan állapotban."


A bebarnult banán nem rohadt, csak túlérett, és édesebb is, semmi baja nem lesz az édesebb banántól. Ha tényleg rohadt lenne, a párod sem ette volna meg.

Lehet belőle banánkenyeret is sütni.

jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
67%

A banán nem rohadt, különben nem tudta volna a férjed sem megenni. A "babónak" sem lett volna semmi baja tőle. Egyébként lehetett volna belőle turmixot vagy banánpalacsintát csinálni pl.


Ez egyébként nem akkora tragédia, a nagyi kicsit túlbuzgó és lelkes. Felesleges megbántani meg belekötni.


De meg lehet mondani neki, hogy ha mindenáron hozni akar mindig valamit, akkor vigyen zöldséget vagy gyümölcsöt vagy 100%-os gyümölcslevet stb.

jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyukám is mindig hoz mindenféle dolgot, pl.:banán, alma, üveges bébiétel, tasakos gyümölcspüré, babakeksz, pogácsa, sajt, néha ruhákat is stb. Engem nem zavar egyáltalán. Inkább kellemetlenül érzem magam hogy ennyit költ. Ő mondjuk csak olyat hoz, amiről megkérdezi hogy eszik-e olyat, nem csokit meg csipszet hoz. De nem kell mindent odaadni egyből. A többsége sokáig eláll ezeknek szerencsére. Banán is rengeteg ideig eláll a hűtőben, ha nem ott tartjátok akkor javaslom ezt kipróbálni. A héja megbarnul a hidegtől de nem rossz belül.

De amúgy ha hirtelen el akarsz használni belőle keverd össze zabpehellyel, pici fahéjjal és süsd meg. Egészséges és laktató nasi lesz belőle. :)

Ha kérésedet nem tartja tiszteletben, akkor mikor hozza elmondanám hogy ilyet még nem ehet, a többit elteszem későbbre.

jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%

A banán csak egy példa, emberek! 🤦

Egyébként nyílt kommunikáció: kedves xy néni, ne tessék hozni, nem kell, sok, nem fogy el, ÚGYSE ADOM ODA a gyereknek, kidobom, teljesen felesleges.

Az a legjobb, ha akkor ad valamit, ha ott vagytok nála, mert azt nemes egyszerűséggel ott lehet hagyni. "Majd ott játszik vele a gyerek".

jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
Ok, de ugyanúgy ahogy a banánt is tudja hasznosítani, a többit is tudná. Nem is értem, hogy felnőtt emberek tudnak szexelni meg gyereket vállalni, de a szájukat nem tudják kinyitni, hogy "Juliska néni, ha mindenáron hozni szeretne valamit, akkor inkább gyümit kérnénk a babónak, nem Dörmit." Ennyi lenne...
jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 babyboom567 ***** válasza:
82%

Sehogy.Anyám ilyen.Volt olyan,hogy jött december 23.-án, de már úgy jött ,hogy a karácsonyi menü le volt főzve,rántott húsok, fasírt,sütik,káposzta,kb 20 főre,és ennek ellenére még másnap ugyanúgy lefőzött mindent,hátha mindenki éhen akar halni.(tök komolyan 2x főzte meg a karácsonyi menüt,nem vicc)Mindig 46 szatyorral felpakolva, hordja ide a turizott lomokat(a férjemnek kb 30 kabátja /dzsekije van),mindig hoz ágyneműt plédet konyharuhát,és ezzel csak az a baj,hogy 40 nm-en élünk, csak gyűlik a lom.Én felfogom, hogy jót akar,de ő nem érti meg,hogy AHOGY csinálja az a nem jó.(47 éves vagyok, semmi remény a változásra nálunk már).Semmi szükség nincs a lomokra, és tök szégyellem magam de oda szoktam adni adományba, mert nem tudom tárolni.És különben meg tök jó lenne ha a lomok árából inkább megvenné a gyereknek a probiotikumot/vitamint/tesztcsíkot/gluténmentes lisztet/kifizetné a logopédust, mert ez például fontos és hasznos segítség lenne,ha már mindenképpen adni akar.

Semmilyen lelkére beszélés,csúnya beszéd, semmi sem használt nálunk.

És a legdurvább,hogy magára semmit sem költ, van hogy delikátos vizet eszik levesnek egy krumplival(komolyan),és feszt hallgatjuk hogy azért nincs pénze,mert rajtunk kell segíteni.És ettől a falnak megyek,mert ezerszer elmondtuk,hogy nem kell idecuccolni semmit.

jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
Valóban, szerintem is elég lenne vele megbeszélni, hogy olyan dolgot hozzon a babának, amit szívesen adsz oda. Miért olyan nagy baj az, hogy kényeztetni akarja az unokát? Nagyobb baj lenne, ha nem vinne semmit.
jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!