Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el az egyik...

Hogy magyarázzam el az egyik nagyszülőnek, hogy ne hozzon minden találkozásnál valamit a babának?

Figyelt kérdés

Kérte már férjem, hogy ne hozzon semmit, ha jön hozzánk. Kértem én is már kétszer tuti, pedig párom szülője. Nem akarja felfogni.

Nem akarom, hogy minden egyes találkozásnál legyen valami ajándék. Nem akarom, hogy ehhez szokjon hozzá a gyermekem.



jan. 27. 19:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
50%

Hát szerintem meg marha idegesítő, hogy pl tudják férjem apjáék, hogy nagyon ritkán kap csokit a kisfiam, de ők mindig beállítanak valami ilyennel.

Meg hogy ahelyett, hogy 1 minőségi ruhát vagy játékot vennének ide hoznak valami sz*rt amit tuti tovább adok vagy kihajítok, hiába mondom, hogy beszéljük meg mit hozzanak… á nem.

Engem már nem érdekel, ha a következő alkalommal nem látják azt a holmit nyugodtan tessék megsértődni….

jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
44%
Miért ne szokhatana hozzá hogy az egyik mamája mindig visz neki vmit? Nem értem. Attól meg6ti neveltek, de a mamának ő az unokája, ne szabályozz be mindent.
jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is inkább próbáld terelgetni, hogy milyen ajándékokat fogadsz szívesen. Amikor olvastam a kérdést, azt hittem, hogy ilyen idegesítő műanyag játékokat hoz, na de joghurt, banán... Ennyire nem szabad túlkontrollálni mindent. Egy nagyszülőnek valahol ez a dolga, hogy kényeztesse az unokáját. Nem lesz a gyereknek ettől semmi baja, hogy a nagymamájától mindig kap valamit, nem fogja ezt más emberektől is elvárni, ha ettől félsz. Nekem is néha tök nehéz látni, hogy a mamánál jobban szeretnek lenni kb.mint itthon, mert ott más a menetrend, folyamatosan ki van nyalva a s*ggük. De hidd el, ez így van rendjén.
jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
56%

13-as

Mert érdek leső lesz a gyerek.

Majd amikor meg 5 évesen megszólal a gyerek, hogy nem hoztál nekem semmit, akkor majd az lesz a baja a nagyszülőnek, hogy mégis milyen neveketlen kölyköd van, hisz be se léptem az ajtón, de már kutat ajándékért.

Ne azt tanulja már meg a gyerek, hogy azért kell szeretni a papát meg a mamát mert mindig hoznak valamit.

jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Jajj bocsi, a joghurtot az egyik válaszolótól vettem 😃 de azt mondhatod, hogy dörmi helyett hozzon gyümölcsöt, vagy amit szeret és egészséges.
jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk a férjem édesanyja ilyen, a kedvenceim a gyerek korának egyáltalán nem megfelelő játékok, pl amikor a 8 hónapos, mindent a szájába vevő gyereknek, olyan gumijátékot vett, ami valami porral volt megtöltve és gumi"szőrszálai" voltak.


Meg olyan kisautó amit atomjaira lehetett szedni, majd újra összerakni... a korhatár besorolása 5+ év volt, a gyerekem akkor volt 6 hónapos...


Nem érti meg, így elfogadjuk, aztán mennek a kerületi no-waste csoportba, vagy a védőnőhöz. Nem fogok játékokat halmozni, sem ruhákat.


Kértük többször, hogy ne vegyen, mondtuk, hogy akkor úgy vegyen, hogy magához, és amikor megyünk hozzá, akkor lesznek játékai a gyereknek.

De nem. Akkor marad az elajandékozás. Ez van.


Anyukámat meg arról nem tudom leállítani, hogy ne tömjön valamit 20 percenként a gyerek szájába.

jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
47%

Jó isten... tényleg ilyen anyák vannak? Én a nagymamáknak ezért nem szóltam be soha.

És igen le lehet pontozni nyugodtan de én hálás voltam mindenért sőt örültem hogy ilyen nagyannya van aki a maga módján boldoggá akarja tenni a gyereket.

Ha meg le se szarná a gyerek fejét az lenne a baj...

Nem azért de ne legyünk már ennyire szülők... adjunk már egy kis szabad kezet a nagymamának. Mondjuk én babakora óta hordom minden héten legalább 1x a gyerekem a nagyannyához de a mai napig ha felviszem vesz neki joghurtokat (10 éves), soha eszembe nem jutott beszólni mert jahj eleget veszünk. Ha olyant hozott és nem fogyott el lejárat előtt mert sok volt megfogtam magam megettem vagy éppen máshogy felhasznósítottam.

jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen igazad van utolsó… szomorú h egyesek igy viselkednek a nagyszülők irányába. De bezzeg ha nem hozna semmit a mama, akkor meg arról írna ki kérdést h milyen bunkók a nagyszülők h nem visznek semmit 😡
jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez neked nem lesz hátrány. Nálunk a gyerek anyósomtól kérdezi, hogy mit hozott neki. Minket tényleg nem érint. Olyan még nem volt, hogy semmi sincs a mamánál, pedig 6 éves a gyerek. Nagyszülők havi 1x jönnek, nem a szomszédban laknak.
jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
58%

az én lányom 7 éves, mindig, de tényleg, mindig kap valamit. Ha csak egy rudit vagy dörmit, de kap. SOHA nem kérdezte még meg, hogy mit hozott a mama...


Valszeg alig látja a gyerekedet, azt a kis időt is lekontrollálod, amit vele tölthet, így tudja kifejezni, hogy szereti. Tipikusan olyan lehetsz aki az első 6 hétben kizárt mindenkit és csak maszkban adta a gyereket a kezükbe miután feltették a steril, általad mosott textilpelenkát a mellkasukra...

Mondjuk remélem majd ha az oviba nem tud menni vagy a suliba mert beteg, akkor se kell majd a mamától semmi...

jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!