Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el az egyik...

Hogy magyarázzam el az egyik nagyszülőnek, hogy ne hozzon minden találkozásnál valamit a babának?

Figyelt kérdés

Kérte már férjem, hogy ne hozzon semmit, ha jön hozzánk. Kértem én is már kétszer tuti, pedig párom szülője. Nem akarja felfogni.

Nem akarom, hogy minden egyes találkozásnál legyen valami ajándék. Nem akarom, hogy ehhez szokjon hozzá a gyermekem.



jan. 27. 19:16
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nos, 49 éves vagyok. Amig a nagyanyám élt, ha jött látogatóba, mindig hozott valamit. Csoki, süti, alma, apró játék, péksüti, hasonlók. Imádtam. Ha én mentem hozza én is vittem neki valamit. Gyerekként nyilván csak rajzot vagy valami hasonlóan értékes műalkotást, felnőttként kb mindent, ami eszembe jutott.

Sajnálom, hogy már nem kapok semmit tőle, már rég nincs köztünk. De elarulom, utoljára pár szem diót kaptam a kertjében álló diofarol, ami kivágás előtt állt. Még mindig őrzöm őket, pedig mar 10 éve nincs köztünk....

jan. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
34%

Nekem apósom pont ilyen. Hetente jön egy egész délutánra, és mindig hoz valamit. Hónapokba telt mire leszoktattuk arról, hogy nekünk bolti készételeket hozzon. A gyereknek meg ide hordott hetente több játékot is, és nálunk is kevés a hely. A legnagyobb probléma az volt, és még mindig az, hogy a férjem totál rá van kattanva az apjára a gyerek óta, nem mer neki szólni semmiért, mert jajj nehogy megsértődjön. Mindenki mással meg pillanatok alatt össze tud veszni. Na mindegy, kicsit elkanyarodtam. Szóval férjem egyszer poénosan megjegyezte neki, hogy nem baj ha nem kap minden héten játékot a gyerek. Na én ezen úgy felhúztam magam, hogy egy csomót veszekedtünk. Mondtam az is, hogy ha ő nem akar konfrontálódni, majd beszélek én az apjával, de válással fenyegetett ha megteszem. Úgyhogy én azt csináltam, hogy soha nem volt elöl olyan játék, amit tőle kapott. Most ott tartunk, hogy egy nagy zacskó gyümölcsöt hoz helyette. Annak viszont örülök, mert a gyerek nagyon szereti, és legalább elfogy, nem kell halmozni.

De ha a férjem támogató lett volna ebben, biztos határozottabban kiállok az amúgy közös véleményünkért. Nem durván, csak beszélgessünk komolyan. Viszont ha pár ilyen beszélgetés, érvelés után sem azt teszi, akkor visszavitettem volna vele amit hoz, viszont akkor az összes többivel amit korábban ide hordott.

jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk mindkét véglet megvan :D Anyósom imádja az unkákat, minden hétvégén és hétközben is 2 napot találkoznak (igény szerint többet is), velük van, foglalkozik velük, nekünk segít, szóval tényleg tündéri nagymama. Na de mindig van a táskájában egy kis áfonya, málna, kis keksz, kis ezmegaz, amit eszegethetnek a csajok. A nagyobbat ő viszi ovi után tornázni, és "szerencsére" a hely mellett van egy Pepco, ahova rendszeresen bemennek, és amolyan jutalmul a tornáért választhat magának egy kis játékot vagy valamit (heti 2x van torna, abból egy alkalommal tuti bemennek). Meg péksütik meg satöbbi dögivel.

A másik oldalon meg van az én anyám, aki viszonylag messze él, és amúgy is leszarja az unokákat, évente 3x látja őket (karácsony, egyik szülinap-másik szülinap és ennyi, esetleg ha jó kedve van, akkor egy 4. alkalmat beiktat az én szülinapom kedvéért, de nem mindig), ő volt, hogy üres kézzel jött szülinapra, merthogy "elfelejtett" ajándékot venni. Vagy ha hozott is az egyiknek valamit, a másiknak nem. És ez amíg kisebbek voltak, addig még hagyján, de már azért csalódottak a kicsik, ha a ritkán látott nagymama is üres kézzel jön, mert ők meg készülnek, rajzolnak és cukin feldíszítik a vendégszobát, kipakolják neki a kedvenc kis plüsseiket, hogy akkor azokkal alhat ( <3 ), mert tudják, hogy ők se szeretnek plüssök nélkül aludni, amikor nem itthon vannak, szóval édes kislányok, akik várják a nagyit, ő meg beállít, hogy nem tudott mit venni egy 2 és egy 4 évesnek. Jobb esetben egy tábla csoki van nála, hogy akkor azon osztozkodjanak. Hát szerintem ez sem jobb, anyósom legalább örömet okoz a kicsiknek.

Na, de a fő kérdésre: eleinte anyósom is túlzásba esett, de akkor szóltunk neki. Most már érzi ő is, hogy mi a helyzet, és próbálja azért visszafogni magát, inkább tényleg gyümölcsöket vesz, mint huszonmilliomodik olcsó műanyag vackot, ami egyébként is elromlik fél órán belül, de azért nehéz eltántorítani, mert a lányok nagyon tudják értékelni ezeket, az ilyen random vásárlásokból lettek már kedvencek is, amiket ki se lehetett imádkozni a kezükből egy mosás erejéig pl, szóval azért néha betalálnak ezek is. Néha meg nem, de akkor azok állapottól függően mennek adományba, védőnőnek vagy a kukába. A kaja az elfogy, azzal nincs baj, mindig kedvenceket hoz, ami kb instant eltűnik, vagy tartós, és akkor apránként elfogy.

jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
55%

Elnézést, de a kérdező azokhoz szólt aki tud ebben tanácsot adni és nem az ócsároló véleményeteket kérdezte.

Látom érzelmi intelligencia nálatok nulla, mégis honnan tudjátok, hogy másnál milyen a nagyszülő?!

Szerintem teljesen normális és reális kérés, hogy ne mindig legyen ajándék. Én egyáltalán nem az ajándék kategóiába sorolom a joghurtot, gyümit. Ez teljesen oké, hogy hoznak. Örülünk, hamar fogy.

Gondolom egyik szülő se akarja tiltani a gyerekét a nagyszülőktől, ha a nagyszülő jó példa, rendesen bánik a gyerekkel, láthatóan szereti, és tiszteletben tartja a szülők kérését, nevelését.

Ellenkező esetben pszichológus mondja, hogy szüneteltetni kell a kapcsolattartást és persze, ha a gyermek akar vele találkozni akkor azt ne tiltsuk meg..

Viszont úgy gondolom, hogy a nagyszülőknek lehetne annyi esze, hogy ne akarjon konfrontálódni a szülőkkel, de nem ezt látom sok helyen, hanem, hogy erőltetnek ezt-azt. És nem, nem az a módja, hogy a szülő engedjen a saját meglátásából, mert a gyermek neveléséhez kizárólag a két szülőnek van beleszólása és döntése.

Ahogy én tiszteletben tartom, ahogyan ő él, amit ő fogyaszt, vagy amilyen tevékenységet űz, úgy neki kutya kötelessége tiszteletben tartani a másikét, amemnyiben ez nem működik, akkor annyival kevesebbszer találkozunk, nem hívjuk el őket stb.

jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Utolsó 25-ös válaszolónak nagyon igaza van. Köszönöm, hogy megírtad ezt... Normális tanácsokra lettem volna kíváncsi. Mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy akarja. Semmi közöm hozzá és nem is foglalkozok más életével, azt csinál, amit akar.


Továbbra is úgy gondolom, hogy heti szinten egy fonott kosárnyi cucc kicsit sem normális. Ahogy itt többen írták, hogy van valami apróság, az is sokkal jobb lenne, mint ez, hogy tényleg egy kosárral jön.


Sosem tiltom egyik nagyszülőtől sem. Annak örülök, ha foglalkozik vele. Nagyon jó az, hogy szereti az unokáját és fordítva is igaz. Ez bőven elég. A közös idő, játék, szeretgetés fontosabb, mint a hozott dolgok. Főleg, hogy hozott nem egyszer nagyon rossz játékokat is. Egyik példa egy szivacsos labda. Gyerek örült neki, játszott vele, amikor itt volt a nagyszülő, elkezdte rágni. Rastogott a foga alatt. Erre az volt a válasz, hogy nem baj, legalább nem tudja kiharapni, nem fog laposodni. Oké, ez igaz, de amint kiharapott belőle egy szivacsdarabot és lenyelte, akkor raktam el jó messzire a fiókba. Ez nem az első ilyen volt... Máskor persze kérdezi, hogy hol vannak a játékok. Sajnálom, ha megbántottam, de elmondtam, hogy továbbra sem kell ilyeneket hozni, lenyeli a darabkáit és elvettem tőle.


Az a legnagyobb baj, hogy szerintem a fejében lehet valami probléma. Férjem jelezte neki kétszer tuti biztos, hogy ne hozzon ennyi mindent, nincs rá szükség. Szépen elmondta neki, hogy nem akarjuk erre nevelni, hogy minden alkalommal kap valamit. Erre elkezdett sírni páromnak. Ezt többször eljátszotta már. Ilyenkor párom mindig ráhagyja és nekem kell engednem, nehogy megsértődjön anyukája. Szerintem ez érzelmi zsarolás is és kicsit sem normális. Amíg otthon lakott párom, akkor is mindennek úgy kellett lennie, ahogy anyukája akarta. Lehet, hogy az se tetszik neki, hogy most már a mi életünkbe az van, amit mi szeretnénk és nem ő irányít mindent.


3-as válaszoló: Heti egy alkalommal körülbelül, de az 3-4 óra. Szerintem heti gyakorisággal sok és nem kellene. Többször próbáltuk jelezni neki, nem sok sikerrel. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy hátha van valami plusz ötlet, ami sikerülhet.


Többen írtátok a banánt. Elhihetitek, hogy az a banán nem csak barna érett volt. Szerintem már erjedt. Utálok kaját kidobni, úgyhogy mindent felhasználok, amit csak lehet. Ez már nem volt jó. Sokszor van banános babacsinta, minden nap eszünk mi is több gyümölcsöt, kicsi meg főleg. Zabpehelyhez, darakásához többször eszünk banánt ilyenkor.


8-as válaszoló: Neked még azért gyakorolni kellene az értelmezést. Tudom, hogy fontos a kommunikáció. Ha elolvastad a kérdés alatti részt, akkor láthattad volna, hogy beszéltünk már vele. Párom is, én is. "Kérte már férjem, hogy ne hozzon semmit, ha jön hozzánk. Kértem én is már kétszer"


9-es válaszoló: A spórolásos rész itt is igaz. Anyósom semmit se költ magára. Eldöntötte, hogy az infláció előtt x ft-ot költött heti bevásárlásra és most sem hajlandó annál többet fizetni. Szóval ugyanannyit költ hetente, mint korábban. Gondolhatod, hogy mennyivel kevesebbet eszik ezáltal. Korábban szörppel bubis vizet ivott. Most már ásványvizet se hajlandó venni, inkább csapvizet iszik. Nincs a csapvízzel semmi baj. Csak ezt is sóherségből vezette be. Emiatt sem szeretem, hogy utána meg hetente egy kosárral ideállít hozzánk.


Joghurtot pont nem hoz. Banán is ritka példa volt. Dörmit (zacskóban gyűlik a polcon) azért nem mondtam ehhez korábban, mert annak hosszú a szavatossága, a banánnak nem annyira. Sajnálom, hogy sokan ezen rugóztak.


23-as: Nem tudom, hogy miért támadsz ennyire, nagyon gonosz hozzászólásod volt. Ez sokat elmond rólad. Nagyon remélem, hogy majd a jövőben ne tedd tönkre fiad házasságát ezzel a jellemmel és hozzáállással. Nem tiltok senkinek semmit a családunkban, csak kérem, mert így szeretnénk nevelni a gyermekemet. Saját anyukámat is kérem, hogy ne halmozza el mindennel. Nagyon nem lenne igazságos, ha másképp nézném a sajátom és a párom szüleit. Igyekszünk fenntartani az egyensúlyt, hogy kb minden nagyszülő ugyanannyit legyen a kicsivel.

jan. 30. 12:19
 26/38 anonim ***** válasza:
17%
Istenem bát ilyen nagyszüleink lennének. Kit érdekel ha rosszat hoz. Elrakom és kész. Jó lesz ha nagyobb lesz. Szörnyű gondjaitok vannak, van egy normális nagyszülőtök. Hihetetlen.
jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
17%

Más össze tenné a két kezét.

Ha rosszat hot megköszönitek , kidobjátok ha elmegy. Ha máskor jön finom volt elfogyott.ha az ajándék rossz. Eltört sajnos kidobtuk javithatatlan volt. Vagy eltünt. Miért kell iylen miatt konfliktust gerjeszteni?! Meglehet azt is mondani ha csokit hoz , hogy elrakod majd csak nemtudom mikor ehet és akkor eldöntöd megkapja e vagy nem. Kis talpraesettség. Igazi mai generáció semmi sem jó.

jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
55%

És folytatják🤣🤣 hát ezt nem hiszem el🤣

Figyelj ha azt nem tartják tiszteletben, hogy kérsz valamit, akkor ott nagy valószínűséggel más gondok is vannak, nem “csak” annyi hogy rossz dolgot hoz, de azt se fogod fel, hogy azon volt a hangsúly, hogy elkényeztetett gyereket nem akar a kérdező(én sem) és nem azon, hogy nem jo, az már csak hab a tortán. Látom ökológiai tudat szintén nulla. Nem kell a sok vacak, hogy utána még én szennyezzem vele a környezetet, én termeljem a szemetet.

Illetve ha a kérésem ellenére akkor is az ellenkezőjét teszi, akkor ki is a vita gerjesztő?!

És kérdező! Ez nagyon durva, valóban érzelmi zsarolás, illetve ez a szivacslabdás dolog.. hát durva.

25-ös voltam..

jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
38%
Èn leìrtam, hogy kidobnám előtte, erre törölték a vàlaszom. Pedig attòl lehet leesne neki, hogy szemetet hoz.
jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
31%
Most tényleg környezetszennyezesröl beszélünk egy lebomló anyag kapcsán? 🤣
jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!