Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg?

Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 éves múlt és egyszerűen nem akar bilizni. Próbáltam már szinte mindent,most hogy jön a jó idő levettem a pelust és mondtam Neki ha kell pisilni akkor szóljon, persze nem várhatom rögtön de próbáltam.Hát ott álltam mellette és símán bepisilt, nem szól,nem jelzi sőt ha kérdezgetem akkor haragszik és kiabál,hogy nem kell pisilni és van olyan hogy ahogy ezt kimondja már csurog is.

Hiába figyelem nem tudok rájönni a pisilés kezdetére mert Ő akár menet közben is pisil tehát nincs előjele(nem áll meg,nem terpeszt stb.) hanem már csurog is.

Nagyon el vagyok keseredve.

Vettem már mindenféle bilit,Wc szűkítőt, próbáltuk a fűbe,vakond túrásra:-),próbáltam hátha a cicának kutyunak pisil de nem. Hiába a szép bugyi, a nadrág símán folyik a pisi.

Valaki adna valami tanácsot? Vagy vigyem el dokihoz? Szeptemberben ovi és ha addig nem jön össze a dolog?

SOS!!!!


2012. máj. 6. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
vidd el pszichológushoz egyik ismerősöm így volt,és elkellett vinnie utána megoldodott a probléma.A lelkivilágával van vmi.
2012. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van aki későn érik,hanyagold a dolgot,lehet egy hónap múlva magától kéri.
2012. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem érett még rá. Ennek egyértelmű jele pl. az, hogy nincs nincs előjele annak, hogy pisilni fog. Mert még nem érzi, hogy kell neki, és nem tudja kontrollálni. Ezért akármilyen praktikát is vetsz be, nem lesz hamarabb szobatiszta. Ne erőltesd, mert azzal csak szorongást váltasz ki belőle, ami még inkább késleltetni fogja a dolgot.
2012. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne erőltesd, és ne is aggódj! Szeptember még messze van, az én lányom annak idején ovi előtt 1 hónappal lett szobatiszta, de akkor viszont 1-2 hét alatt. Akkor érett meg rá.
2012. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

" A lelkivilágával van valami"

Csakis. Mi mással.

Én nem erőltetném, most hagynám egy kicsit, megmutatnám neki, hogy én is apa is vécére járunk (ha még nem történt meg), vagy bevonnám a babákat is a játékba, ezentúl pl. ők is mennének vécére.

2012. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az a helyzet,hogy Ő pontosan tudja,hogy hova kell pisilni, ha kérdezem mondja hogy a bilibe.Játszik is a bilivel, a maci és a baba is oda pisil, jön velem a Wc-re és mondja: anyuka pisil.De Ő nem akar ráülni se bilire se wc-re.Lehet megkérdezem a dokinkat és remélem Szeptemberig sikerül.
2012. máj. 7. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy tudja, hogy hova kell, de még nem érzi az ingert, hogy mikor kell pisilni/kakilni. Így ha te a fejed tetejére is állsz, nem fog neki menni.
2012. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!