Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elszoktátok verni 1 év körüli...

Elszoktátok verni 1 év körüli babátok kezét vagy fenekét, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 21:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Elverni nem szoktam, de volt már rá példa, hogy rácsaptam a kezére.
2009. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
24%

8-O NEM!!!!!


Ki az a kretén, aki ilyet csinál?!

De nem csak egy kisbabát nem ütök meg, hanem nagyobb gyereket sem : a verés a nevelés csődje!


(Azt ütlegelném egy jó vaskos baseball-ütővel, aki egy gyerekre vagy egy nála gyengébbre kezet emel!)

2009. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekfüggő a téma,szerintem 1 évesen korai,ha nagyon nem hallgat a nemre néha már énis rácsaptam a kezére.
2009. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%
A verés a gyenge szülők mankója... nekem nincs rá szükségem hogy az egy éves gyereknek a seggét elverjem,majd ha fekete laciét elverem büszke leszek magamra.
2009. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Igaz az enyém már másfél éves, és jobban fáj neki, ha megszidom és mondom, hogy szégyenlje magát. Akkor mindig legörbül a szája és kitátja a kezét bocsánat kérésként, na meg, hogy öleljem meg, ha szent a béka:)
2009. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek,hogy a verés a nevelés csődje,de azért azt éreztetni kell,hogy anyából nem csinálunk hülyét és csak szép szóval egy igazi akaratos gyereknél lehetetlen.
2009. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
26%
Soha! (3 gyerekem van.)
2009. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
84%
A valaszomra sok cafolo fog irni, de nem erdekel. Az egy eves babat talan nem erdemes elpaskolni, finoman, ahogy irtak a kezere utni. Azzal viszont nem ertek egyet, h kesobb a gyermek nem fog erdemelni egy ket pofont. Jo magam 19 vagyok es, h ne kossetek bele egyaltalan nem volt rossz gyermekkorom. Egyaltan nem vertek soha el. Ettol fuggetlenul van olyan gyermek aki kikoveteli. Regen a tanar, szulo, felnott, nagyobb testver ha kellett joval kisebb dolgokert elpaskolta a gyereket es mi lett a baja, semmi, se depresszios nem lett se idegbeteg. Csak a mai kor divat betegsegei, a lelki trauma meg az emberi jogok. Hogy nez ki? felemlem a hangom esetlek csunyan lehordom a fiam, aztan holnap jon a gyermekjogvedelm. Ismerek vkit akinek volt egy 15 eves fia. Jol szitualt csalad volt, a gyerek, a szuleitol lopta rendszeresen el az autot es amikor megtudtak a szulok akkor nem csinaltak a gyereknek semmit, mert "a veres a neveles csodje" hanem megszidtak nem szabad. A gyerek gondolom en felmerte, az agyaba,h milyen jol telt az autozas es eennyi szidast meger. Ket ev mulva a gyerek 17 eves lett, ez rendszeresen ment es balasetezett. Meghalt:( Akkor kerdem en, ha akkor a szulok jol elverik, o jol megjegyzi, nem tortenik meg tobbet. Akkor meg ma is elne. ennyi.
2009. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%

Azért az "elverni" és a "ráütni a kezére" között van egy kis különbség. Nekem nincs még gyerekem, csak egy keresztlányom. 3 éves lesz és előfordult, hogy kicsi ráütöttem a kezére. Hogy miért? Mert kb. 5-ször megkértem, elmagyaráztam neki, hogy nem szabad a forró sütő ajtajához nyúlni, mert megég. Ennek ellenére megcsinálta volna, csakazért is.

Valamint volt egy időszaka amikor csipkedett, hajat tépett, vagy épp a kutya fülét rántotta meg. Mondtuk neki, hogy ez fáj, nem szabad ilyet csinálni, nem hatotta meg...Ilyenkor mi is megcsíptük, meghúztuk a haját, vagy a fülecskéjét. Persze nem brutál módon, és nem úgy, hogy nagyon fájjon neki, csak hogy érezze. Érdekes módon leszokott ezekről.

2009. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Egy idézet:"Nem az a kéz szeret igazán,amelyik MINDIG simogat!"

A verés és egy pofon közt óriási a különbség,nem mindegy,hogy melyikről beszélünk.Erővel elverni egy gyermeket soha,de nevelési szitu hozhat ki pofont,de nem babánál,egy évesen még baba,majd két évesen,amikor már tudatosan harcol...

2009. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!