Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elszoktátok verni 1 év körüli...

Elszoktátok verni 1 év körüli babátok kezét vagy fenekét, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 21:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%

Nem ütni kell a gyereket, hanem megtanítani a szavak jelentésére, meg arra, hogy mit miért nem lehet!

Pl.: sütő - mikor forró, közel kell hozzá vinni a kicsit (de azért ne égesse meg magát!!!) és megmutatni neki, hogy meleg és azért nem szabad hhozzányúlni, mert akkor fájni fog a keze

Aki megüt egy ilyen kisgyereket, az nem is ember!!!

A gyerek felneveléséhez sok türelem, türelem és türelem kell.

2009. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%

22:03-as: Gondolod, hogy nem próbáltam elmagyarázni neki, és megmutatni, hogy a sütő meleg? Hidd el, nem buta kiscsaj a keresztlányom. De dacból akkor is ki akarta próbálni milyen megfogni a sütő ajtaját.

Ezekszerint én nem is vagyok ember, mert kicsit ráütöttem a kezére és nem hagytam, hogy megégesse magát... pff!

2009. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm kislánya bedobta a pelusát a sütőbe,ami kigyúlladt és tök jót nevetett rajta(kinyitotta a gyerekzárat),csatt egy pofon,az én kisfiam még csak 1,5 éves,de elgondolkodtatott,hogy hogyan oldottam volna meg ezt a szitut,mert az anyja kb. 10szer kérte,hogy ne nyúljon oda,mert forró a sütő és éget.Még nem találtam megoldást...
2009. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 4 hónapos a kislányunk. Nem tudom, mi mikor, milyen helyzetben, hogyan fogjuk pontosan megértetni vele, hoyg mi a helyes viselkedés.


Egyre emlékszem:

Kb. 6 éves lehettem. Iszonyatosan rávágtam apukámra az ajtót, aztán nagy dobbantásokkal indultam felfelé a lépcsőn az emeletre, hogy hallja, én most jól megbántódtam. (...fogalmam nincs, min, de azt tudom, hogy elég tiszteletlenül beszéltem előtte vele) Ő utánam jött, visszahívott, és adott egy fülest. ...azt hiszem ez neki sem esett jól. ...és azt hiszem, sem előtte, sem utána soha nem kaptam ki tőle.


Egyébként tinédzser koromban és utána is apukám volt a legfőbb bizalmasom. Bármit meg tudtam vele beszélni, ami a lelkemet nyomta.

2009. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
47%
Én néha rácsapok egy éves lányom kezére, ha már tudja, hogy nem szabad és azért is csinálja.Huncutul rám néz, és folytatja a rosszalkodást, na akkor kap 1-2 legyintést.Szerintem ebben semmi rossz nincs, nem elverem,mert még csak nem is sír rajta, max nyafog egy kicsit, ennyi.
2009. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok.

Csak én merem bevallani, hogy néha rácsaptam a kisfiam kezére, vagy tényleg csak én vagyok "brutális" szülő?!

Amúgy elmesélném a szitut. Fűtési szezon előtt tanítottam a kisfiamnak, hogy a kandallót nem szabad tapogatni, főleg nem hozzábújni és nyalogatni. 2 héten keresztül naponta 10-15 alakalommal elmondtam neki szépen, hogy nem szabad, mert meleg, de még mindig az volt a fő célpontja. Ekkor már úgy voltam vele, hogy ha odament rácsaptam a kezére. 1 hét alatt megtanulta, hogy nem megyünk a kandalló közelébe. Azóta tiszteletben tartja a kandallót.

É azt vallom, hogy inkább a kézre csapás, mint rohanás a kórházba égési sérüléssel.

2009. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

22:07 azt senki nem írta, hogy engedd a gyereknek hogy megégesse magát...

De ha az én gyerekem kezére ütne rá valamelyik rokonom, biztos eltörném a kezét! Undorító. Ezért tart itt a világ, ezért ilyen agresszívak már a kisgyerekek.

2009. nov. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%

Ez vicces. Azt mondod, hogy ezért agresszívak a kisgyerekek? Közben azt írod, "eltörném a kezét". Hmm... ez nem agresszió?

Na mindegy...

2009. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

Pont az a korosztály agresszív, amelyiket úgy nevelték, hogy "jól van kicsim, csináljad csak..."

Hol volt a mi időnkben tanárverés?

2009. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
51%
A A bogos lo.... ezert agresszivek a gyermekek, azert agresszivak, mert egesznap a tv-t bamulja es onnan tanul. Nezd meg milyen rajzfilmek vannak, eroszak az egesz, egy normalis rajzfilm NINCS a tv-ben, mint amiken felnottem, az helyett, h olvasnatok nekuk nezzek a tv-et. Ezert agresszivek es mert megvesszuk a pisztolyosdit nekuk, stb... Kulonben is ha gyermek kap egy ket nyakast, akkor ot verik meg es tudja, hogy megverheto es nem azt hiszi, hogy ot nem lehet megverni es ezert o ver meg mast...
2009. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!