Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mit tennétek a helyünkbe? Álo...

Mit tennétek a helyünkbe? Álombabakocsi vs ajándekba kapott

Figyelt kérdés

Abba bízva írok hogy valaki hátha tud nekünk egy tanácsot adni,ami sokat jelentene nekünk


Még a babatervezés előtt eldöntottük párommal hogy kunert lavado babakocsit szeretnénk

Aztán édesapukám és anyukám mikor megtudta hogy érkezik az unoka ajándékba vett egy új 3:1be babakocsit

Minden igényt kielégít,ugyanazt tudja mint a kunert árba is egyezik. Viszint nekünk ez nem a szerelembabakocsi


Két mondhatni egyforma babakocsival mit csináljak így nyilván amit mi szerettünk volna nem vettük meg így

Amit kaptunk eladni meg nem szeretném mert nyilván rosszul esne nekik

Ittlaknak tőlünk egy 10 percre így igazábol észre is vennék ha lecserélnénk arra mit mi szerettünk volna


Nagyon szeretnénk a kunert babakocsit de így nem tudjuk mi tevők legyünk

Szuleim se szeretném megbántani


2021. szept. 11. 07:45
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
67%
Igen nekem is az jött le, hogy az teljesen mindegy a gyereknek tetszik-e vagy sem. Ha anyuka nem azt kapja pontosan amit előre berendelt, akkor arra rá se nézhet a gyerek. Mert ugye ő kit érdekel.
2021. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jött le, hogy ez szándékos dacolás, ami egy felnőttől elég égő… Nem kell minden ajándékért kezet csókolni, hajbókolni, nem kell minden ajándéknak örülni de lehet ezt kezelni kulturált, racionális felnőtt ember módjára is és főleg akkor ha az ajándék nem is nekünk szól hanem másnak, jelen esetben a gyereknek.
2021. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyetekben boldog lennék, hogy egy ekkora költségtől megszabadítottak. Persze üljetek le és beszéljétek meg finoman, hogy ebből ne csináljanak rendszert. Nagyon örültök, hogy gondolnak rátok és az unokára, de mindenképpen beszéljék meg veletek, hogy mire van szükségetek, ha ekkora költségekbe verik magukat, mert igen: Lehet, hogy már kinéztétek, kitaláltátok, vagy akár meg is vettétek. Tök ciki, ha beállítanak meglepiként egy 3:1-es babakocsival úgy, hogy aznap délelőtt vettétek meg a tiéteket. Szerencsére ez a mi családunkban és baráti társaságunkban evidens, de azzal sincs baj szerintem, ha ezt meg kell beszélni. A lényeg az, hogy mindenkinek jó legyen.

Az apróságokkal én úgy vagyok, hogy bármit kapunk, annak örülünk. Akkor is, ha a századik cumit is megkapjuk ajándékba úgy, hogy nem cumizik a babánk, vagy olyan body-t kapunk, amit már rég kinőtt, mert az a személy aki ezt hozta, elment, megvette, szeretettel gondolt ránk. Majd jó lesz a kistesónak, vagy tovább ajándékozzuk. Eszembe sem jutna soha azt mondani, hogy vidd vissza, amit hoztál. Szerintem ennél megalázóbb dolog nincs. Már azzal is kellemetlen szembesülni, hogy éppen olyasmit választottam, amit nem fognak tudni használni. Ha még közölné valaki, hogy tartsam meg... hát... nem lennék ott túl sokáig vendég. :)


Visszakanyarodva tehát. Ezt a kocsit a szüleid szeretettel választották nektek. Adjatok neki egy esélyt élesben. Majd ha nem tetszik, nagy, nyekereg, nehéz, nem tudom, akkor elgondolkodtok azon, hogy mit szerezzetek be helyette. Lehet a babátok nem is marad meg majd a babakocsiban, vagy nektek nem lesz praktikus, nem igazán használjátok ki.

2021. szept. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
27%

Dacból küldöm vissza az auchanos cipőt, meg én találtam ki, hogy milyen színű bringája legyen, ugye? Visszaküldtem a ledes lámpát, mert hidegfehér a fénye, nekem meg nem kell ilyen a lakásba, mert rideg. A gyerek akart bizonyos színű bringát! Nem fogom ócska cuccokba járatni, azért mert ő 6000ért megveszi a szr vászoncipőt az auchanban, nem kell ebben járnia, veszek annyi pénzből bőr szandált! Meg ilyenek. Egyszerűen rosszul költi el a pénzt, rossz helyen és tojik a mi igényeinkre! A porszívó is volt vagy 20 kiló, sehova nem fért el, és még gyengén is szívott, de olcsóbban kapni kisebbet, jobban szívót máshol, amibe nem törik bele a derekam(és nem kell porzsákot vennem hozzá!), de neki a nagy teljesítményű kellett(ami nem függ össze a szívóerővel!)

Mindennel így van, a gyümölcsöt amit hoz, azt nem szoktuk visszaküldeni, de az ócska, rossz minőségű holmikat, vagy amit egyszerűen nem fogunk felhasználni, azt igen. Tele van már a gyerek normális játékokkal, nem kell neki 15. akármi, illetve ha valami kell, olyan színű legyen már, amilyet szeretne.., illetve nem fogunk olyan holmikat használni, amilyeneket nem akarunk. Ha venne mondjuk szájzuhanyt(kaptunk elektromos fogkefét is), nem használnám, mert egyszerűen nem akarom. Ahogy az elektromos fogkefét sem, szeretem a simát, abból is a kemény sörtéjűt.. Nem fogom használni a kis vibráló puha aprót, amit töltegethetek..


Ez van, ajándékozásnál a másiknak akarsz örömet okozni(jó esetben), ehhez tudni kell, mire vágyik a másik. Ha szrt adsz, aminek nem örülne, akkor te nem akartál neki örömet okozni!

2021. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
75%
44: jókora egy unintelligens bunkó vagy hallod, nem is érdemel az ilyen semmit. Vannak haszontalan ajándékok a világon de alapvetően a gesztus miatt ajándékoznak az emberek és senki sem gondolatolvasó. Ha valami nem tetszik / nem kell / nem üti meg a mércédet akkor el lehet adományozni, tovább lehet ajándékozni, ki lehet tenni lomtalanításon egy szó nélkül és sorolhatnám. Nem kell egy büdös parasztnak lenni, de te persze az is lehetsz szíved joga, csak ne magyarázd meg hogy ez ok, normális értékrendő embernek nem az. Gondolom, hogy ezek mellett milyen undorító stílusban kommunikálhatod le ezeket a gyereked előtt lévén hogy tőle veszed el amiket kap, ezt hallgatva jó eséllyel egy hozzád hasonló bunkóvá fog cseperedni, gratulálok!
2021. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
60%
44: Tudod... ez egy olyan dolog, hogy az Auchanos vászon cipő és a csicsa póló is jó arra, hogy a gyerek összekoszolja a homokozóban. De ha szerinted ilyen helyre sem jó, akkor hidd el találsz a környezetedben olyan családot, aki ennek a cipőnek, vagy ruhának is örülne. Adományozd tovább. A gyerek pedig nem hülye. Meg lehet beszélni vele, hogy "bár rózsaszín biciklit szerettél volna, a mamáék ezt sajnos nem tudták és narancssárgát hoztak. De ennek is örülhetnél picit, hiszen azért kaptad tőlük, mert nagyon szeretnek. És nézd ez is milyen szép, menő, a nagylányoknak már ilyen van", mit tudom én, csak elő kell segíteni, hogy próbáljon megbarátkozni vele. Ha nem sikerül, akkor normálisan le lehet kommunikálni a családdal, hogy szomorú a lány, mert nagyon rózsaszínt szeretett volna és nem tud megbarátkozni ezzel a színnel. Ha normális nagyszülőkről van szó, ők fogják felajánlani, hogy vigyétek vissza együtt és válasszon az unoka egy olyat, amilyet szeretne. Csak hát ehhez intelligencia kellene ugye mindkét oldalról. Dehát feltételezem te is tanultad valahonnan ezt a stílust.
2021. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
37%

A gesztus miatt? Úgy érted illemből? Mert szerintem rohadtul nem! Azért ajándékozunk, hogy a másik örüljön, boldoggá tegyük, kedveskedjünk neki!


Ha ez nem sikerül és nem ez a cél, csak egy gesztus a részedről, akkor inkább ne adj semmit! Francnak se kell az illemholmi, hogy úgy csinálj, mintha gondolnál ránk, de igazából letojsz minket!


Az ajándékozás lényege az öröm okozása(ebből alakult ki az illem is), ha annyira letojod a másikat, hogy nem érdekel örül e annak, amit hozzávágsz, akkor te vagy a bunkó!


Nem kell minden szrnak örülni, nem kell minden szrt használni(mert ugye számon is kérik a magadfajták, hogy ne mi lett az ajándékukkal..!). Azért vagyunk ingerült, mert 3x írom ugyanazt, és ahelyett, hogy bárki érvelne, csak azt hangoztatja, hogy bunkóság nem használni, vagy hogy őket nem érdekli a babakocsi. Az ajándékozás örömszerzésről szól, ebből épült föl az illemszabály is! Ha neked ebből annyi esett, le, hogy csak adjanak valamit, akkor benned van a hiba, rosszul értelmezed a dolgokat! Egyáltalán nem az áron van a hangsúly, hanem az ODAFIGYELÉSEN, a törődésen, ez az egész illem lényege. A gesztus, hogy törődsz a másikkal! Mondd meg, törődsz te vele, ha nem érdekel, mi a jó neki???

2021. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
70%

Direkt szóltam milyen színűt, ő nem olyat vett, árban nincs különbség, a gyerek nem használja


Büszke lehetsz magadra, hogy a gyerekbe is belenevelted, hogy mennyire fontos a külsőség.

2021. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
48 Épp erre gondoltam. Hogy milyen egy elkényeztett, követelőző kis görcs lesz abból a gyerekből. Majd mindenki utálja pedig hát az anyja neveli ilyennek
2021. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
34%
Rendben, legközelebb futtában elkapom a gyerekedet, megnézem a címkét a ruháin, leveszem a cipőjét is hogy milyen márka, feltöröm a telefonod hogy mikre guglizol hogy tuti olyat szerezzek ami elnyeri a tetszésedet és ha ezek után is elbizonytalanodom, akkor megcsörgetlek a biztonság kedvéért hogy amit kinéztem azt meg merészelhetem-e vásárolni, küldök majd linket, blokkot, számlát is. Ja nem, tudod mikor törném magamat egy minimálisan is egy ilyen hálátlan emberért, aki azt hiszi, hogy neki az ajándék az jár és még elvárásokat támaszt, pofám leszakad… Ha valami kell, akkor azt vedd meg magadnak, aztán majd ne legyél meglepve ha karácsonykor a fa alatt is te meg a gyereked részén hűlt helye lesz a figyelmességemnek.
2021. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!