Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hogyan határozzátok meg a...

Hogyan határozzátok meg a használt babakocsi árát?

Figyelt kérdés
Tegyük fel tökéletes állapotú, minden tartozéka megvan, stb. Már nem használjuk és szeretném eladni. Ha azóta emelkedtek az árak, akkor eladhatom az akkori áron? Pl most 100tól indulnak a babakocsik újonnan. Mi 110ért vettünk, akkoriban elég drága volt. Szeretném a lehető legtöbbért eladni.
2021. okt. 26. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Használt babakocsit azért nem olyan könnyű jó áron eladni. Ha 30-40 ért eladod, már szerencséd van.
2021. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

F

Megfelezed az árát, ha tényleg jó állapotban van, vagy hibánkent -10ezer ( nyilván nem /karc)

2021. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
én meg szoktam nézni, hogy hasonló állapotú és jellegű dolgokat mennyiért kínálnak és mióta vannak meghirdetve (ha hetek, pláne hónapok óta, akkor valószínűsíthető, hogy túl magas a kért ár)
2021. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Én használtan vettem 80 ezerért, mikor eladtam 55-öt kértem érte. Biztos,hogy egy újonnan 110-ért vett babakocsit, nem adnék el 30-40 ezer forintért.
2021. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Felejtsd el, hogy te a mostani áráért eladod, szoktam is nézni, hogy milyen szinten nem kel el semmi csak szarért-hugyért kb. A mi babakocsinkhoz 1 db mózes 120 ezer Ft, új állapotban kb 2 alkalommal használtan 50 ezerért nem tudom eladni hónapok óta. A teljes babakocsi szett nagyjából 400 ezer Ft-ba került, most a jelenlegi ára 500 ezer, örülök majd a végén ha 80-ért megveszi valaki (lassan a mózessel csomagban mert ha továbbra sem viszik el akkor lassan már nem csak az lesz eladó sorban) és szerintem akkor sokat mondtam. Próbáld meg esetleg tematikus, adott márkás Facebook csoportban meghirdetni stb, de ne fűzz sok reményt a dologhoz. A 100 ezres babakocsit eleve a feléért kezdeném el hirdetni és utána ne legyél meglepve ha még lejjebb kell majd adni. Szerethetnéd te bármennyiért eladni ha nem lesz rá vevőd annyiért. Gondolj bele, hogy azt a most 110 ezres kocsit is bármikor leakciózhatják bármelyik boltban, ki venné meg használtan amikor újonnan akcióban alig kellene többet kifizetnie.
2021. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Hármasnak van igaza szerintem.
2021. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Én is megnézem a hasonló márkájú és állapotú babakocsikat a jófogáson vagy marketplace-en.

Ha a vétel árát nézem, akkor viszont átgondolom, hogy nálunk mennyit amortizálódott, hány éves stb.


Példa: mi 20.000ért vettünk egy ABC designt, amit amúgy 50.000ért szoktak adni. Hibás volt, javítani kellett emiatt volt az alacsony ár.

Mi feljavítottuk, újra festettük minőségi hozzávaló festékkel, viszont rendesen használjuk, napi szinten, úgyhogy ha eljutunk az eladásig, 25-30nál többet nem fogok elkérni.

2021. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
A barátnőmék is 100 ezerért vették a babakocsit 4 éve, most 10 ezerért tudták eladni, pedig annyi baja volt, hogy megkopott a fogója, még volt rajta néhány karc. A kutyának se kellett.
2021. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 babyboom567 ***** válasza:
80%

98000-ért vettük a babakocsinkat, mózes és sport résszel.

A mózes kb vadi új volt,a sport rész használtuk 2 évig.Minimális javítható hibája volt,használatát nem befolyásolta.

És 2 évig hirdettem 25000-ért.2 év alatt 3!!! érdeklődő volt,de SENKI meg sem nézte.

Aztán levittem 15000-re és egy anyuka elvitte.


Szóval ne fűzz hozzá nagy reményeket.

Aki használt kocsit akar/tud venni,nem fog teljes árat fizetni érte.

2021. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az azonos márkájú hasonló állapotú babakocsikhoz igazítom az árat. Túl alacsonyan se érdemes, mert 10-ből 9 vevő alkudni fog. Legyen miből.

Pl: eredetileg 120-ért árult babakocsit, amit mi akciósan 85-ért vettünk, 65-ért hirdettem meg, 60-ért el is vitték. 1,5 éves Cybex volt.

2021. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!