Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan elképzelhetetlen,...

Miért olyan elképzelhetetlen, hogy egy gyereket akarunk?

Figyelt kérdés

Most vagyok terhes, de már mindenki azt kérdezgeti mikor jön a következő baba. Mikor mondom hogy valószínű nem lesz több, akkor jön a megdöbbenés, és elkezdenek győzködni miért kellene másodikat is vállalnunk.

Pedig több oka is van miért nem lesz második baba. Egyrészt az első is nehezen jött össze, gyógyszert szedtem, dokihoz jártam, nem akarok ezen újra átmenni. Másrészt mindig egy gyereket szerettem volna, én úgy érzem így is teljes lesz a családunk, és a férjem is egyetért velem, azt mondja elég egy gyerek is. Harmadrészt az anyagiak, egy gyereknek mindent meg tudunk adni normális kereteken belül, két gyerekkel anyagilag már nehéz lenne. Soha nem akarom azt mondani a gyerekemnek, hogy nem mehetsz osztálykirándulásra, vagy nem adok pénzt, ha elmegy a barátaival valahová, mert nincs miből, spórolni kell.


Miért olyan nehéz ezt elfogadni? Én gondolkozom rosszul? Önző vagyok, ha nem akarok második gyereket?



#gyerekvállalás #egyke #Egyedüli gyerek
2021. nov. 18. 09:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen logikusan gondolkozol, egyetértek veled. A többiek véleményével meg ne foglalkozz.
2021. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Jajj nyugi. Én is voltam már minden önző dög, mert nem lesz testvére. Mert a testvér az kell. Ki lesz akkor neki ha mi már nem

....... Stb

Engedd el a füled mellett

2021. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Óh mi is megkaptuk ezeket :)

Egy gyerek is gyerek!!! A családban a tesómnak 4 gyereke van, nagyon kis kor különbséggel. Neveletlenek, rosszak, szó szerint a házat is lebontanák. Nem értik meg a nem, most nem lehet szavakat.

Úgy vagyok vele mindenki annyi gyereket vállajon amit nevelni is bír.

2021. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Tudod ki győzködne bárkit is. Senkinek semmi köze más magánéletéhez. Én egyszerűen lerendezem. Megmondom mi a szar közöd van hozzá. Ha nem tetszik neki, akkor legfeljebb nem szól hozzám többet. Nem vesztek semmit, sőt egy primitív bunkóval kevesebb lesz a környezetemben
2021. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a második után kérdezte meg nagynénjém, hogy mikor lesz harmadik (még terhes voltam). Mondtam, hogy nem akarunk többet, van egy lány és egy fiú, nekünk ez így tökéletes. És akkor jött: "Három után több támogatást kapnánk". Hát kösz... - gondoltam magamban - mi nem a pénz miatt akarunk gyereket. Szóval szerintem sokan mások is így gondolják, hogy minél több a gyerek, annál több pénz befigyelhet. Ha mégis vállalnátok másodikat, akkor biztos nálatok is már a harmadikat kérdeznék. Amúgy teljesen megértelek, eleinte nálunk is úgy volt, hogy csak egy lesz, mert nehezen jött össze, örültünk neki is. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, mennyi gyereket akar, senkinek semmi köze hozzá.
2021. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is akadékoskodnak. Mi azért nem akarunk még egyet, mert nincs semmi segítségünk, ketten vagyunk a férjemmel. Így is vakarjuk a fejünket nyaranta melyik táborba tudjuk bedugni, meg szervezni ha valami baj van, ki vigyázzon rá. Mert se nagymama se barát, senki.

Ha megindokolom, még akkor is megy a sápitozás, hogy "egy gyerek nem gyerek".

Az ilyeneket általában le szoktam hűteni, hogy el lehet jönni bébiszittelni az egyiket, ha gond van a másikkal. Na akkor általában befogják a károgójukat.

2021. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%
Ha tőlem megkérdezik, mikor jön a következő, azt szoktam mondani, "majd". Sose megyek bele ilyen vitákba, pláne nem magyarázkodok.
2021. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%

#7 az a baj hogy nálunk nem elégednek meg a válasszal. Firtatják a biológiai órát, az egygyereknemgyerek-et, a testvéri szeretetről beszélnek.

Na én ott szoktam felállni és kimenni, hogy na jó, most lett elég.

2021. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs gyereked, addig azzal nyaggatnak, hogy "mikor jön már a kis trónörökös". Ha lesz egy gyereked végre, akkor azzal, hogy mikor jön a második. Ha már ott a második is, akkor miért nem akarsz harmadikat, hát olyan szép a nagy család, meg ahol kettő elfér, van hely háromnak is stb.



Emlékszem, mikor tesóm megszülte az unokahúgomat és hazamentek már a kórházból, após első kérdése az volt, hogy "na és mikor jön a kistesó?". A nővéremnek pokoli nehéz terhessége volt, ehhez jött még egy horrorisztikus szülés is, ott volt totál lerobbanva, örült, hogy élt. Az utolsó dolog volt még egy terhesség, amire vágyott... Annyit válaszolt, hogy "majd ha te megszülöd helyettem". Utána nem is lett firtatva a téma, nem is vágynak még egy gyerekre.

2021. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Engem is idegesítenek vele folyamatosan.

Bár nekünk két gyerek van.

Az elsőnél is ment ez az idegesítő kérdés de most is pedig még csak 14 hónapos a kicsi.

Még kicsi a gyerek. Egy másik kicsi meg még korai is lenne. De nem is szeretnénk többet.

Ha megkérdezik a férjem viccesen rávágja mindig, hogy azért nem kell több gyerek mert 3 szobás a ház.

Nekünk teljesen jó így!

2021. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!