Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan elképzelhetetlen,...

Miért olyan elképzelhetetlen, hogy egy gyereket akarunk?

Figyelt kérdés

Most vagyok terhes, de már mindenki azt kérdezgeti mikor jön a következő baba. Mikor mondom hogy valószínű nem lesz több, akkor jön a megdöbbenés, és elkezdenek győzködni miért kellene másodikat is vállalnunk.

Pedig több oka is van miért nem lesz második baba. Egyrészt az első is nehezen jött össze, gyógyszert szedtem, dokihoz jártam, nem akarok ezen újra átmenni. Másrészt mindig egy gyereket szerettem volna, én úgy érzem így is teljes lesz a családunk, és a férjem is egyetért velem, azt mondja elég egy gyerek is. Harmadrészt az anyagiak, egy gyereknek mindent meg tudunk adni normális kereteken belül, két gyerekkel anyagilag már nehéz lenne. Soha nem akarom azt mondani a gyerekemnek, hogy nem mehetsz osztálykirándulásra, vagy nem adok pénzt, ha elmegy a barátaival valahová, mert nincs miből, spórolni kell.


Miért olyan nehéz ezt elfogadni? Én gondolkozom rosszul? Önző vagyok, ha nem akarok második gyereket?



#gyerekvállalás #egyke #Egyedüli gyerek
2021. nov. 18. 09:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

“ És akkor jött: "Három után több támogatást kapnánk". “


Akkor meg azért pampognának, hogy biztos a csok miatt lett három

2021. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira elképzelhetetlen, mint az, hogy más miért akar "csak" kettőt vagy más miért nem elégszik meg hárommal.

Bármennyi gyereked van, ugyanannyira fognak zaklatni. Szokj hozzá, engedd el a füled mellett!

Nálunk most az a legszebb, hogy a saját főnököm nem hiszi el, hogy tényleg megálltunk 2-nél és nem akar hosszú távú projektet osztani rám, mert állítja ott fogom hagyni.

Mondjuk igaza van: ha így marad, ott hagyom, de nem egy harmadik gyerek miatt, hanem mert keresek egy normális munkahelyet, ahol komolyan vesznek.

2021. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gyereked : önző dög vagy


Ha 1 van : akkor a gyerekedből egy elkényeztetett majom lesz


Ha 2 van : miért pont olyan párosításban és miért nem három


Ha 3 van : biztos a csok miatt, különben sem jó ez a felosztás, mert mindig lesz egy kívülálló


Ha 4 vagy több van : cigányok, nyulak, vallásosok vagytok

2021. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódjatok. 3 gyerek után is, pontosítok, 3 lány után hallgatom ugyan ezt. Majd a negyedik fiú lesz..
2021. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%
Vígasztaljon a tudat, hogy aki meg egynél többet vállal, "ne adj'Isten" akár 3at is, azt meg azért cseszegetik, hogy minek ennyi, biztos csak a Zorbánnak szülöd. Szarni bele, csináljátok, ahogy jól esik.
2021. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%
Én már kitaláltam, hogy ha valaki legközelebb rákérdez akkor azt mondom neki hogy jajjj hát mi nagyon szeretnénk csak nem sikerül. Vagy valami hasonló. Lehetőleg minél durvább hogy szarul érezze magát amiért kíváncsiskodik
2021. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Na nem olvastam el a kommenteket, de látom előttem leírta már a 13as is.
2021. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mániájuk, ha 1 et akarsz mért nem többet, ha meg többet minek olyan sok.
2021. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
27%
Én mindig hármat akartam, de 2 lett a körülmények miatt, javult a körülmény 20 év múlva jött a 3. és amióta itt van szeretnék még egyet.
2021. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége ilyen, mindenre van megjegyzése, mindent kommentálnak. Van kalap/nincs kalap effektus.


Amikor az első gyerekünk pár hónapos volt, akkor az egyik rokon kérdezte, hogy lesz-e tesó. Még nem tudjuk - volt rá a válasz.

Pedig kell, mert.....és az indoka:

A szülők halálát könnyebb átvészelni, ha az embernek van testvére. 🤷🏼‍♀️

2021. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!