Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan elképzelhetetlen,...

Miért olyan elképzelhetetlen, hogy egy gyereket akarunk?

Figyelt kérdés

Most vagyok terhes, de már mindenki azt kérdezgeti mikor jön a következő baba. Mikor mondom hogy valószínű nem lesz több, akkor jön a megdöbbenés, és elkezdenek győzködni miért kellene másodikat is vállalnunk.

Pedig több oka is van miért nem lesz második baba. Egyrészt az első is nehezen jött össze, gyógyszert szedtem, dokihoz jártam, nem akarok ezen újra átmenni. Másrészt mindig egy gyereket szerettem volna, én úgy érzem így is teljes lesz a családunk, és a férjem is egyetért velem, azt mondja elég egy gyerek is. Harmadrészt az anyagiak, egy gyereknek mindent meg tudunk adni normális kereteken belül, két gyerekkel anyagilag már nehéz lenne. Soha nem akarom azt mondani a gyerekemnek, hogy nem mehetsz osztálykirándulásra, vagy nem adok pénzt, ha elmegy a barátaival valahová, mert nincs miből, spórolni kell.


Miért olyan nehéz ezt elfogadni? Én gondolkozom rosszul? Önző vagyok, ha nem akarok második gyereket?



#gyerekvállalás #egyke #Egyedüli gyerek
2021. nov. 18. 09:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz ez ellen mit tenni, ezek bunkó, tapintatlan emberek, akik nyilván csak egy hasonló stílusú kommunikációból értenek, de gondolom te meg nem akarsz olyan lenni, mint ők. Annyit tudsz tenni, hogy "majd", "most nem aktuális", és egyéb mondatokkal leszereled, ha ez nem elegendő, mert mindenképpen firtatni akarja, akkor le lehet rázni annyival, hogy csináljon saját magának ,ha ennyire érdekli a kérdéskör. Ezzel egy rakat embert vérig lehet sérteni, a 70 éves vén szatyrot azért, mert az 15 éve saját magát sem látta odalent, nem hogy egy péniszt, a szingli 30 évest azért, mert nyilván azért akar erről beszélni, mert neki nincs még kilátásban sem. A maradék, akinek esetleg már van gyereke és pont azért akarja neked is jól megmondani és emiatt ki is kéri magának, hogy ő neki már van, akkor nyugodtan hozzá is lehet tenni, hogy akkor talán a sajátjaival foglalkozzék, ne máséval. Ez a maximum, amit tenni lehet. Ha valaki tahó, azzal sok mindent nem lehet kezdeni, ezek otthoni neveltetési normák, és saját magáról állít ki személyiségi bizonyítványt, aki a 3. kitérő válaszból sem ért. Konkrétumot viszont nem célszerű mondani, hiszen eleve arra megy ki a játék, hogy jól elmondhassa a véleményét. Ez erről szól, hogy ő beszéljen és mondjon valami okosságot, ez nem rólad szól és végképp nem a gyerekedről. Emiatt nem szabad részletezni, azzal lehet az ilyet a legjobban felbosszantani, ha ködös válaszokat adsz.
2021. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
én is csak 1 gyermeket szeretnék, mert a férjem 20 évvel idősebb, és hát úgy vagyok vele, hogyha vele bármi történne, 1 gyermeket egyedül is fel tudok nevelni tisztességesen, nem mélyszegénységben. 2 gyerek esetén ebben nem lennék biztos. A baj az, hogy pont a közeli családtagok szekálnak, és ugye nekik az ember nem fog nagyon durván válaszolni, mert fél, nehogy megsértse őket. Nehéz dolog ez.
2021. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

“Én már kitaláltam, hogy ha valaki legközelebb rákérdez akkor azt mondom neki hogy jajjj hát mi nagyon szeretnénk csak nem sikerül.”


Majd kapod a pózajánlásokat, egyéb “szaktanácsokat.”

2021. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk nekem 3 gyerekem van (nem CSOK) GYerekek mert 1 nagykorú egy 17 egy meg 11 éves én meg az egyik szomszédból kaptam meg hogy lesz 4. Is bár ezt sok ismerős mondta én meg közöltem velük összintén hogy nem kell több gyerek és ezt elég komolyan mondtam így végén abba hagyták.
2021. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én a tapintatlan kérdezők, meg a kéretlen pocaksimogatók, gyerekarcfogdosók miatt lettem totál antiszoc. Nem vagyok hajlandó most már senkivel sem beszélgetni, csak ha nagyon-nagyon muszáj. Bunkónak tűnhetek, de nem érdekel.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez idővel még rosszabb lesz.

A játszóterezés valami katasztrófa volt nekem


Az oviban szerencsére magunkfajták közé kerültünk.


A suli már necces, szegény férjem szív, ő is olyan antiszoc, mint én. Most azt képzeld el, hogy 16:00-kor jönnek ki a gyerekek a kapun (szülő nem mehet be még az udvarra se) és a szülők többsége már ott van fél négykor csacsogni. Az utcán. A parkolóban. Hidegben. Kánikulában. Esőben. Szélben. A férjem próbálja kiszámolni, hogy pont 4-kor álljon oda, de van, hogy késnek a gyerekek 10 percet, és mindig megtalálja valamelyik szülő. Úgy, hogy 1 évig nem is tudtuk a nevüket, de már volt becenév a beazonosítás miatt. Volt a hipochonder apuka, aki folyton a képzelt betegségeit mesélte a férjemnek, aztán volt a térdfájós anyuka, aki folyton műtét előtt állt. Aztán volt a fő SZMK-s, aki mindenkiről mindent is tud, és ez muszáj el is mondania mindenkinek.


Az a vicc, ha nagy ritkán én megyek érte, ugyanezek megtalálnak, és ugyanezeket mesélik nekem is :D


Azt tanácsolom neked, hogy már most próbáld meg elengedni a füled mellett a dolgot, felesleges valótlanságot állítani, mert arra ráharapnak, egyszerűen ignoráld. Ez a jelenség végigkíséri minden szülő életét.

2021. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én ha ilyen kérdéseket kapok, és tudom, hogy nem fognak megérteni, akkor mindig valami képtelenséget vágok be, azt hadd hülledezzen.

Itt most azt trollkodnám be, hogy a kistesóra most várjuk az engedélyt ugandából... mert néger éhező kisgyereket akarunk örökbefogadni.

2021. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy amíg egy ilyen tapintatlan, bunkó kérdésre mismásolnak sokan, hogy "majd", meg hogy "nem jön össze", akkor rohadtul nem fog leesni ezeknek az embereknek, hogy nem normális amit csinálnak.

Nem mismásolni kell, hanem megmondani, hogy semmi köze hozzá, hogy amit kérdez, az magánügy. És ha majd minden ilyen tapló szembesül vele, hogy a kérdése kéretlen, akkor előbb-utóbb leállnak vele, nemcsak veletek szemben, hanem másokkal szemben is.

2021. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon unom. Régen mikor azt mondtam 1 lesz én is ezt hallgattam. Most 3 éves a lányom és feszt ezt kérdezgeti mindenki, ismerős és kevésbé, mikor jön a köv baba? Mostmár mindig azt mondom remélem soha, mert nincs kedvem az abortusz procedúrához, de van aki még ezt is viccre veszi, meg mondja hogy pár év és majd meggondolod..
2021. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
81%

Jól bevált válaszom: "majd meglátjuk mit hoz az élet" :) !

Nem derül ki hogy milyen okból "nem tudjuk" :D !

Egyébként az ok valójában nem vicces,de ugye itt az alapprobléma hogy mások, általában utcán idegenek úgy tesznek fel kérdést, mintha mi valóban válasszal tartoznánk, holott semmi közük hozzá. Viszont ha okot mondunk azzal már bele is sétáltunk ebbe a csapdába,ezért nem érdemes konkrét okot elmondani, részletezni, mert ez csak ránk tartozik szülőkre.

2021. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!