Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Katolikus keresztelő Szentendr...

Katolikus keresztelő Szentendrén vagy környékén mindenféle macera nélkül?

Figyelt kérdés
Nem volt egyházi esküvőnk, mert a férjem nincs megkeresztelve, de a kisfiunkat meg szeretnénk. Katolikus keresztelőt akarunk, de sok helyen igazolást kell hozni a keresztszülőknek a bérmálásról. Tud valaki olyan templomot Szentendrén és környékén, ahol nincs ez a macera???

2012. jún. 11. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte mindenhol kérik a keresztszülőktől a papírokat hogy meg van keresztelve, bérmálva.

Nincs meg nekik? Ahol bérmáltak, ott kiadja a pap!

Ha ez nincs, mert nem is volt, kérdezd meg a papot ahol szeretnéd a keresztelőt, egy boríték láttán engedékenyebbek ;)


Nagybáttyám Lengyel, aki a keresztapa lett, ő még igazolást is hozott hogy gyónt, mert ott azt is kérik a keresztszülőtől!

2012. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi Tahiban lakunk, itt volt a keresztelő is, és nem kértek semmilyen igazolást 2 éve.
2012. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kisfiam a Péter Pál templomban lett megkeresztelve :)

nagyon nagyon kedves a pap és laza! :)

nekünk se volt templomi esküvőnk, én nem vagyok megkeresztelve, a keresztszülők pedig csak megkeresztelve vannak, nem bérmáltak.

ezeket elmondtuk, meg kellett ígérnünk, hogy keresztény szellemben fogjuk nevelni és megkaptuk az időpontot a keresztelőre :) igaz nálunk pont én ragaszkodtam a keresztelőhöz, a papnak szimpatikus volt ez :)


a plébánián tudtok vele beszélni, Blankenstein György azt hiszem, lehet nem jól írtam a vezetéknevét :S

2012. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, már írtam is a Plébános Úrnak...:)
2012. jún. 12. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!