Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én akadok ki ezen?

Csak én akadok ki ezen?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a városban este tíz után,moziban voltam az Unokahúgommal.Legalább 8 babakocsis anyukát láttam ebben az időpontban pár hónapos gyereket tologatva,de volt pár olyan egy év körüli baba,akik ébren voltak és nézelődtek a kocsiban.Csak én gondolom azt,hogy ilyenkor nem az utcán a helye egy babának,kisgyereknek.Nekem három éves fiam van,minden nap este nyolckor már alszik,ahogy ma is.Utcára kihelyezett teraszokon,szórakozóhelyeken több 3-6 év közötti gyereket is láttam.
2012. júl. 5. 23:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
20%

Én is így gondolom, de ez a szülők hülyesége..

Gondolom felkelnek 10 körül, elhozzák a kaját valahonnan, csúszik a reggeli, az ebéd is, aztán későbbre kerül az délutáni pihi (babáknál), este meg nem tudtak aludni, anyuka meg a parkban trécselget..

2012. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Ilyenkor van normális idő. Általában az én gyerekeim is este 8-kor fürdenek, de amióta ilyen meleg van, 6 előtt nem megyünk le sétálni, és 8-fél 9 felé érünk haza.

A déli országokban teljesen természetes, hogy a forró nyári hónapokban késő este vannak levegőn a gyerekek, aztán nappal a szobában hűsölnek. Nekem ez szimpatikusabb is, mint a napirendhez való minden áron ragaszkodás.

2012. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
8%
Egyetértek az első válaszolóval!:)
2012. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Mivel igen nagy a kánikula, nyilván úgy gondolták, hogy ez a legmegfelelőbb idő a napi levegőztetésre.

Amúgy ha álmos az a gyerek, akkor a babakocsiban is elalszik. Ha meg nem álmos, akkor lehet otthon is nézelődne.

2012. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

Én nem akadok ki rajta,de nem is helyeslem! Bár vannak kivételek!

Mikor a lányom pici volt,nekünk a doki tanácsolta hogy este lefekvés előtt sétáljunk vele a levegőn. Nagyon-nagyon rosszul aludt,több kivizsgáláson voltunk. Így volt hogy este 9kor is kint sétáltunk. Olyankor megfürdettem és úgy mentünk le. Ha elaludt csak betettem az ágyába! De gondolom akiket te láttál azoknál nem ez a szitu.


Ilyenkor annyira kellemes már az idő,hogy szívesen van az ember kint. A lányom 28hónapos,és ő általában 10kor szokott lefeküdni. Ma is fél 9után jöttünk be. Én nem vagyok híve a katonás pontosságnak,főleg nem ebben a melegben,mikor csak 5-6óra felé tudunk kimenni! Hova fektessem le már 8kor?!

Majd télen alszik akkor!

2012. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Szó sincs katonás rendről.Nincs lekötözve a fiam,hogy akkor alvás van.Ezt szokta meg,nyolckor megy az ágyába magától.De nem az volt a téma,hogy miért este nyolckor alszik el a fiam.

Nekem meg az nem szimpatikus,hogy semmi napirend sincs,minden ahogy esik úgy puffan.És egy három hónapos gyermeknek szerintem semmi keresnivalója az utcán fél 11-kor este.

Megjegyzés,mindenkit felpontoztam akár tetszett a válasz,akár nem.

2012. júl. 5. 23:19
 7/34 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk ebben a nagy melegben csúszott a napi rendünk. Ma hatkor mentünk le egy kicsit a gyerekekkel és este fél nyolc után értünk haza. A másfél évesem kilenckor fürdött. Azért sem fürdettem előbb, mert már napok óta este tíz előtt nem tud elaludni. Ám az tény, hogy ilyen későn azért már nem csatangolnék vele, főleg nem egy szórakozóhelyekre.
2012. júl. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel mi is fél 10-kor értünk haza, mert babakocsival átmentünk a barátnőmékhez. Illetve a kicsinket toltuk :-D

Előtte megfürdettük és úgy indultunk el fél 9-kor. Már 9 előtt bealudt, de szerencsére nem az a "mindenre felkelős".

Néha szoktunk ilyeneket csinálni, de általában a nyugalmat szeretjük, amikor már 8-fél 9 fele alszik az ÁGYÁBAN. :-)

Ne akadj ki! Az a lényeg hogy a te kisfiad nyugodtan alszik az ágyikójában! :-)

36.N

2012. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Én azon akadok ki, akik a délutáni hőségben viszik ki a gyereket, vagy egyáltalán ki sem viszik, mert délután 6kor KÖTELEZŐEN fürdés van, aztán alvás. Szerintem nem szabad görcsösen ragaszkodni egy szigorú napirendhez a körülmények figyelmen kívül hagyásával, szegény pár hónapos baba nem a katonaságban van, hogy percre pontosan kell enni, aludni, fürdeni stb.

Ha minket látnál, biztos rajtunk is kiakadnál, kedves kérdező. Sokszor sétálunk este 9-10-ig is a 4 hónapos babával, mert olyankor elviselhető a hőmérséklet, neki is jól esik kicsit felfrissülni, amikor kint már kellemes hűvös van. Igaz, ilyenkor 11 előtt nem kerül ágyba a babám, de mivel nem kell reggel munkába mennie, így ez nem gond :)

2012. júl. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Sókristály ***** válasza:
94%

Én általában ragaszkodom a napirendhez (a kicsik 3 és 1 évesek), és 1/2 9-kor szoktam Őket fektetni.

De most hetek óta olyan forróság van, hogy még a mi vastag vályogfalaink is izzanak. Egyszerűen képtelenek elaludni ilyen melegben.

Így hagytam csúszni az egészet. Vacsi a szokott időben, de utána megyünk ki a levegőre, és csak 1/2 11 körül alszanak el. Emiatt persze a reggeli kelés is csúszik, meg a déli alvás is, de egye fene. Végülis nyári szünet van, mikor lazítsunk, ha nem most?

2012. júl. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!